2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Kosárlabda: Tűzben tartó meccsek

Hat Agro-UNI Győr–PINKK 424 81–65, Uniqa-Sopron–Cegléd 69–42.

Az első negyed első felében fej fej mellett haladtak a csapatok, majd 15–11-es vendégvezetésnél Hurst dobott egy hármast, aztán Kublina büntetőivel fordítottak a hazaiak, s ez az előny megmaradt a szakasz végéig.

A második tíz percben már tíz pont is volt a győriek javára (33–23), de a PINKK nem tört meg. A harmadik negyed Raksányi triplájával indult, a 25. percben pedig ismét két számjegyű volt a különbség (47–37), de a pécsi (bajai) gárda megint felzárkózott. A zárófelvonásban négy pontra feljött a PINKK (65–61), innen aztán egy 16–2-es rohammal ellépett a győri gárda, s biztosan nyerte a találkozót.

Fűzy Ákos: – Szeretem az ilyen meccseket, mert tűzben tartja a csapatot. A szervezetten játszó pécsiek ellenállását nehezen törtük meg, de a palánk alatti dominanciánknak és a második félidőbeli időszakonkénti jó játékunknak köszönhetően hoztuk a fontos győzelmet.

Hat Agro-UNI Győr–PINKK 424 81–65
(21–20, 16–15, 22–15, 22–15)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi.
Győr: HURST 15/6, RAKSÁNYI 15/3, Rasheed 7/3, Nagy-Bujdosó 7, KUBLINA 19/3. Cs.: Semsei 3/3, Shegog 8, Laklóth 3/3, Őri 2, Nagy D. 2. Edző: Fűzy Ákos.
PINKK: Török 8, Ruják 9/3, Laczi 2, DOROGOBUZOVA 20, Kovács K. 7/3. Cs.: Kováts N. 7, Iványi 6, Pénzes 6. Edző: Roberto Hernandez Monleon.

Uniqa-Sopron–Cegléd 69–42
(25–10, 18–15, 17–13, 9–4)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 250 néző. V.: Tóth K., Sabáli, Németh A.
Sopron: Pál Sz. 2, Fegyverneky 10/3, Johnson 8, MILOVANOVIC 14/6, KRNJIC 18. Cs.: Zavecz 4, Zsovár 6/6, Teilane 7, Licskai, Szabó F., Vágvölgyi, Böröndy. Edző: Székely Norbert.
Cegléd: Orbán 2, Medgyessy 2, Cymmer 5/3, SERBÁN 16, Hegedűs 3/3. Cs.: Baksa 4, MILLNER 10/3, Filipowicz. Edző: Újhelyi Gábor.

A két együttes között hamar nagy különbség alakult ki. A lefújás előtt fél perccel Székely Norbert lecserélte a távozó Zavecz Hannát, aki óriási vastaps és a társak ölelése közepette foglalt helyet a kispadon.

Székely Norbert: – Egy nagyszerű sportembertől búcsúztunk ma. Zavecz Hanna olyan ember, akit mindig visszavárunk.