2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Kosárlabda: Szombathelyen kapott ki az SKC

A Soproniak a mérkőzés kritikus pillanataiban hibáztak, így hatpontos vereséget szenvedtek a Falco otthonában.
Falco KC–Kis-Rába Menti Takarék SKC 77–71(22–23, 22–17, 17–14, 16–17)
Szombathely, NB I-es férfimérkőzés, 2800 néző. V.: Bodnár, Hegedűs, Söjtöry.

Falco KC: KÁLMÁN 8, Thomas 8, Simon 4, GOSA 24/15, Aliakszejev 14.
Cs.: HAJMÁSY 18/18, Harazin 1, Szanati, Will, Borszéki.
Edző: Nikola Lazics

SKC: KELLEY 19/3, Molnár A. 9/3, HALMAI 9/3, Szabó Zs. 10/6, TOWNES 19.
Cs.: Ugaros, Helmeczi 3/3, Keresztes 2, Gombás. Edző: Meszlényi Róbert.

A soproniak két sérültje csak a lelátóról szurkolhatott társainak. Hétvégén eldőlt, hogy Pojbics Szabolcs várhatóan hat hét múlva kezdheti meg az edzéseket, míg David Brooks térdét sajnos műteni kell. Az előrejelzések szerint 4–6 hónapot kell kihagynia a légiósnak, így lehet, hogy számára véget ért a szezon.

A soproni csapat jól kezdte a mérkőzést, és az első negyed után vezetett is. A Falco a második szakaszban hét ponttal ellépett, de a nagyszünetben csak minimális volt a hazaiak előnye.

A harmadik negyed hajrájában megtorpant a vendégegyüttes, így az utolsó szakasz előtt visszaállt a hétpontos különbség a két csapat között. A hajrá a szombathelyieknek sikerült jobban, tizenhárom pontra hizlalták előnyüket. A soproniak hatalmas küzdelemben felzárkóztak, de fordítani már nem tudtak.

A Soproni KC tartalékosan is megizzasztotta a Falcót, és bár vereséget szenvedett, minimális különbséggel tette mindezt, ami pedig sokat számíthat majd a végelszámolásnál.

Meszlényi Róbert: – Sajnos a kritikus pillanatokban többet hibáztunk, mint a hazaiak, így a Falco rászolgált a győzelemre. Örülök, hogy ebben az összetételben is szoros meccset tudtunk játszani Szombathelyen.