2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Kosárlabda: Soproni csoda az Euroligában!

Kosárlabda - Fantasztikus harmadik negyedbeli játékának köszönhetően a Bourges otthonában nyert az MKB-Euroleasing Sopron az Euroliga negyeddöntőjében. A párharc két nyert meccsig tart. A folytatás pénteken Sopronban következik.
BOURGES - MKB-EUROLEASING SOPRON 65-68 (19–16, 16–20, 11–27, 19–5)
Bourges, női Euroliga-negyeddöntő, 1. mérkőzés, 3000 néző.

Bourges: DUMERC 14/3, Melain, Lelas 3, NDONGUE 18, Alessandra 6
Cs.: Miyem 11/3, MANIC 11/9, Bujdosó 2
Edző: Pierre Vincent

Sopron: MacLeod 6, HONTI 16, HOLT 12/3, MILOVANOVIC 25/6, HORTI 2
Cs.: Krivacsevics 5, Horváth Zs., Eördögh 2
Edző: Székely Norbert

A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 az MKB-Euroleasing javára.

Nem indult jól a franciaországi kiruccanás a soproniaknak. A Bourges vezetői ugyanis egy autópálya melletti motelben szállásolták el az MKB-Euroleasing küldöttségét, úgy, hogy a kétszemélyes szobákban csak egy-egy ágy volt... Ezenfelül a soproniak edzése után „elfelejtettek" járművet küldeni a csapatért, amellyel visszaszállították volna őket a szálláshelyükre.

A soproniak a pályán kívüli kellemetlenségekért a pályán próbáltak elégtételt venni. A találkozó jól is indult, gyors kosárváltás után Mac-
Leod révén a Sopron szerzett vezetést. Fájó, de Milovanovic tiszta helyzetekből eldobott triplakísérletei leperdültek a gyűrűről. Ami Milovanovicnak nem ment távolról, az sikerült MacLeodnak középtávolról. A negyed hajrájában szétesett az MKB játéka, hiába volt Székely időkérése, megzavarodott, s sorra adta el a labdákat a magyar csapat. A második szakasz Honti kosár plusz büntetős akciójával indult, ezzel egyenlített a vendéggárda. A Bourges azonban megtalálta a soproni zóna ellenszerét, egy 7–0-ás rohammal megléptek a franciák. Ezután azonban újra soproni pillanatok következtek. Szerzett labdákból, könnyű kosarakkal egy 8–0-ás szakaszt bemutatva fordított a soproni csapat. A félidő végén előbb Holt tartotta versenyben a zöld-sárgákat, majd Milovanovic kosarával a Sopron fordulhatott minimális előnnyel.

A harmadik negyed szenzációsra sikeredett soproni részről. Holt triplát dobott, Milovanovics kosár plusz büntetős akciót mutatott be. Rövid időre megtört a lendület, ám a folytatásban hengereltek Székely Norbert tanítványai, s Krivacsevics duplája után kerek tíz ponttal vezettek. A harmadik negyed második felében egy csapat volt a pályán, a fiatal magyar bajnok a zárószakasz előtt 17 ponttal vezetett. Az utolsó negyed első felét 4–0-ra nyerte a Bourges, a legjobbkor dobta első kosarát Horti, 6 perc 20 másodperc elteltével. Másfél perccel a vége előtt Dumerc triplájával tíz ponton belülre került a hazai csapat. Hét másodperccel a vége előtt egy pontra jött föl a Bourges, de hárommal a vége előtt Milovanovic bedobta mindkét büntetőjét, így óriási bravúrt végrehajtva győzött Bourges-ban a Sopron. Ha pénteken otthon nyer, Final Fourba jut az MKB.

Székely Norbert: – Óriási tettet hajtott végre a csapat, végig hittünk abban, hogy megnyerhetjük a mérkőzést. Ezzel együtt nyertünk egy mérkőzést, de a párharc két győzelemig tart.

További eredmények: Salamanca (spanyol)–MiZo-Pécs 85–63, Szpartak Moszkva (orosz)–Valencia (spanyol) 65–57, Jekatyerinburg (orosz)–Fenerbahce (török) 94–62.

40. perc: Dumerc kihagyja az egyik büntetőt. 60-65. Holt bedob egyet. 60-66. Tizennégy másodperc a végéig! Dumerc két büntetőt értékesít. A harmadik lepattanója a franciáké, és megvan a kosár is. Plusz egy büntető. 65-66. Milovanovic is bedobja mindkettőt! 65-68. Ez a vége!

39. perc: Dumerc hármasa jó. A következő is. 59-65. Időt kérünk.

37. perc: Horti szerzi az első pontjainkat az utolsó negyedben. 51-65. NDongue ziccerből pontos. 53-65.

35. perc: NDongue egyik büntetőjét bedobja. Öt és fél perce nem szereztünk pontot. 51-63.

34. perc: NDongue betalál. 50-63.

31. perc: Miyem büntetőivel kezdődik az utolsó negyed. 48-63. NDongue mindkét büntetőjét elhibázza.

A harmadik negyed után: 46-63

30. perc: Milovanovic hármas! 46-61. Krivacsevics! 46-63.

29. perc: Miyem első hárompontosa. 46-53. Milovanovic is betalál. 46-55. Honti kosarát megadják, és jó a büntető is! 46-58.

27. perc: Milovanovic-tripla! 43-51. Időt kér a Bourges. Krivacsevics pontjaival tíz a különbség! 43-53.

26. perc: Honti egyedül oldja meg. 43-48.

25. perc: NDongue kosarával feljönnek egy pontra a hazaiak. 43-44. Honti ügyesen kerül dobóhelyzetbe. 43-46.

24. perc: Könnyű francia gól. Alessandra megy be tisztán a palálnk alá. 41-44.

23. perc: Milovanovic kosara jó. A ráadás is. 39-44.

22. perc: Milovanovic 12 pontos. 37-38. NDongue megint. 39-38. Holt szórja az első soproni triplát! 39-41.

21. perc: NDongue Dumerc passzából eredményes. 37-36.

A félidőben: 35-36

20. perc: Dumerc-tripla. 35-32. Edó beszórja. 35-34. Milovanovic megint az utolsó pillanatban dob duplát! Tartsa meg ezt a jó szokását. 35-36. Vezetünk. Szünet.

19. perc: Milovanovic dobja a harmincadik pontunkat. 32-30. Aztán jön Holt. 32-32.

18. perc: Alessandra vs. Holt. 30-29. Elszórjuk a labdát, Miyem büntet. 32-29.

16. perc: Újra vezetünk! Honti labdaszerzés, gól. 27-26. Nem sokáig örülhetünk. 28-27.

15. perc: Labdaszerzés, pontok. McLeod.26-23. A nagy rohanásból mi jövünk ki jobban. Holt dob ziccert. 26-25. A franciák kérnek időt.

14. perc: Honti egy büntetőt értékesít. 26-21.

13. perc: Alessandra a palánk alatt határozott. 26-19.

12. perc: Négyszer szerezhettük volna meg a labdát. A franciák pontokkal büntetnek. Manic talál a kosárba. 24-19.

11. perc: Honti dupla+ jó büntető. 19-19. Hazai tripla. 22-19.

Az első negyed után: 19-16

10. perc: Milovanovic büntetők: kettőből egy. 19-14. Milovanovic az utolsó pillanatban talál a kosárba. 19-16.

9. perc: Először vezet a francia csapat.  Bujdosó eredményes. 15-13. Kezdenek belelendülni a hazaiak, Székely Norbert most kér időt. 17-13. Dumerc nem hibázza el a büntetőket. 19-13.

8. perc: Krivacsevics kettőből egy büntetőt dob be. 11-13. Egyenlít a Bourges. 13-13.

7. perc: Krivacsevics emberrel együtt fordul be. 9-12. Miyem büntetőkből is pontos. 11-12.

6. perc: Dumerc két büntetőt szór be, bosszantó nyugodtsággal. 7-8. Holt szólózik. 7-10. Miyem dupla. 9-10.

5. perc: Milovanovic a második tripla kísérletét rontja el. McLeod javít! Labdát szerez, és kosárig viszi. 5-8.

3. perc: A franciák bedobnak egy büntetőt, Milovanovic meg egy ziccert. Bravó! 3-6. Lelast szabadon hagyjuk. 5-6.

2. perc: Milovanovic szór egy középtávolit. 2-4.

1. perc:A találkozó elkezdődött. A soproni kezdő ötösben McLeod, Horti, Holt, Milovanovic és Honti kapott helyet. A Bourges-ban Dumerc, Melain, Ndongue, Alessandra és Lelas kezd. A hazaiak vezetnek. 2-0. Milovanovic büntetőkkel egyenlít. 2-2.

Francia vendégszeretet

A Sopron játékosainak már a repülőgép két órás késése sem tett jót, de a java még csak ezután következett. Csapatunkat egy Bourgeshoz közeli autóspihenőben helyezték el az autópálya mellett, ahol a szobákban a szabályokkal ellentétesen csupán egy ágy áll két fő rendelkezésére. Az esti edzés is tartogatott meglepetést. A csapatért nem küldtek buszt, a csarnokban senki nem beszélte az angol nyelvet, és a vezetők közül a helyiek senkit nem értek el telefonon!

Játékosaink közel egy órán át várakoztak a csarnokban, végül az egyik, csapatunkkal kapcsolatban álló francia játékos-ügynökön keresztül sikerült utolérni a Bourges elnökét, aki a feleségével elfuvarozta játékosainkat a szállásra.

Amint azt Török Zoltántól megtudtuk, klubunk természetesen nem megy el szó nélkül az eset mellett, és panaszt tesz a FIBA-nál.-olvasható az MKB Sopron honlapján.

Tegnap reggel elutazott a franciaországi Bourges-ba az MKB-Euroleasing Sopron női csapata. Székely Norbert tanítványai a csoportmérkőzéseken bemutatott erőn felüli játékukkal, időnként bravúros győzelmeket aratva, majd a Wisla Krakow elleni kőkemény párharcban a pályaelőnyt kihasználva, 2–1-gyel továbbjutva beverekedték magukat Európa legjobb nyolc csapata közé. A Bourges-zsal a Final Fourért küzdenek Honti Katáék.A két együttes tavaly egy körrel korábban, a legjobb nyolc közé jutásért csapott össze, s akkor a Bourges két sima győzelemmel lépett túl a soproniakon. Azóta mindkét együttesnél voltak változások, a Sopronnál nagyobbak.

Székely Norbert így látja a mostani párharcot az egy évvel ezelőtti csata tükrében: „A tavalyi párharcban szerzett tanulságokat fel kell használni. Ami a Bourges csapatát illeti, a személyi állományban voltak változások, struktúrában és stílusban kevésbé. A Bourges évek óta azonos és nagyon eredményes koncepció szerint játszik, s ehhez tudatosan, posztokra igazol játékosokat. Munkájuk eredményességét, hatékonyságát az is jelzi, hogy irányítójukat, Dumerc-t Európa egyik legjobb játékmesterévé nevelték ki, az edzőkollégát, Pierre Vincent-t pedig a francia válogatott élére is kinevezték. A tavalyi Bourges-tól távozott a horvát center, Kireta, az ausztrál bedobó Snell és a szerb bedobó Petrovics. Visszatért viszont a rendkívül rutinos Cathy Melain, leigazolták a korábban Sopronban is szerepelt brazil centert, Alessandrát – ők ketten Miyemmel együtt a rutint képviselik – és szerződtettek egy másik szerb bedobót, Manicot. Nálunk jóval nagyobb változások voltak, szinte a fél csapat kicserélődött, s talán a játékunkban is nagyobb a változás, az átalakulás."

Hogy lélektanilag hogyan vág neki a párharcnak a soproni csapat, arról a következőket mondta a soproni szakvezető: „Azt gondolom, ennek a fiatal társaságnak az eddigi Euroliga-szereplése bravúros. Hogy innen továbblépjünk, az már a csoda kategóriájába tartozna. Persze ilyen szenzációs eredményeket már korábban is ért el a csapat, tehát szeretnénk ezt folytatni. Elvileg felszabadultan, veszítenivaló nélkül játszhatunk, és próbálunk újabb örömet szerezni szurkolóinknak."

Hogy ez szakmailag hogyan érhető el? Nos, nyilván nehezen, de Székely szerint megvalósítható: „Visszautalva még a tavalyi párharcra, azt gondolom, ahhoz képest a mi játékunk tovább gyorsult. Most is ezt próbáljuk erőltetni, noha tudjuk, a Bourges óriási nyomás alatt próbálja tartani az ellenfelét védekezésben, támadásban pedig az évek során kialakított, jól begyakorolt koncepció szerint játszik, amelyet igen magas szintre fejlesztett. Ami talán a sebezhető pontjuk, s amiben felülkerekedhetünk, az a szellemes játék, a kreativitás. Ebben talán jobbak lehetünk. Ami pedig azt a kérdést illeti, hány mérkőzésben gondolkodom a párharcot illetően, azt kell mondjam, nem kizárt, hogy három meccs lesz, de én a csapattal együtt mindig csak a soron következőre koncentrálok."

SÁRGÁBA ÉS ZÖLDBE!!

SIPPAL DOBBAL HARSONÁVAL KÜRTEL KEREPLŐVEL!!”
  • 8. RickCartman 2009. február 18. 12:19
    „hű, ez király volt csajok, csak nem tudom, miért kell szétizgulni magam minden meccs alatt a tévé előtt egy doboz cigivel, ha menne ez simábban is:)de ez már az én bajom, hajrá, csak igy tovább!”
  • 7. syncreon 2009. február 18. 09:35
    „Szép volt Lányok, ez bravúr a javából! Gratula az egész Csapatnak és az Edzöi stábnak! A visszavágón is oda kell vágni a nagyképű csigazabálóknak!”
  • 6. LAZA 2009. február 18. 09:03
    „Húha!Ez azért nem volt semmi!
    Emlékezetem szerint itt még soha nem sikerült nyernünk!
    Akkor Pénteken mindent bele!Lányok!Egyet vegyetek tudomásul ez a francia csapat semmivel nem jobb mint mi vagyunk!
    Hazai pálya előnyét pedig realizálni kell és ezt tudjuk is!”
  • 5. aTibi 2009. február 17. 22:58
    „Gratulálok a csapatnak!

Szép volt lányok,--vezetők!
    Így tovább!”
  • 4. jockey 2009. február 17. 22:35
    „Ez fantasztikus volt lányok! Gratulálok! Pénteken be lehet fejezni!”
  • 3. cickány 2009. február 17. 22:14
    „Huhh,ez meleg volt !

Gratulálok !!!!!!”
  • 2. jockey 2009. február 17. 20:33
    „Jó nagy gyökerek a franciák, ennyit tudnak. A pályán kellene bosszút állni, csak sajnos nehéz lesz. Hajrá Sopron!”
  • 1. pisti60 2009. február 17. 17:38
    „Ilyen szemétséget a 21. század elején meglehet tenni ez nem sportszerüség!! Le kell öket igázni !
    Ha nem megy akkor a fibához fordukni mert döntően befojásolta a mérközés kimenetelét a játékosok nem tudtak pihenni megfelelő körülményeket nem akartak biztosittani!! Ez peddig ellent mond a szabájzatnak!

Hajrá Sopron!!”

Meccsek műfüvön

Labdarúgás - Ha az időjárás nem szól közbe, a héten több felkészülési mérkőzésen lépnek pályára a… Tovább olvasom