2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Kosárlabda: SEAT Foton Győr-Szeged 68-80

Kosárlabda - A SEAT Foton Győr hazai pályán tizenkét ponttal kikapott a Szegedtől.
SEAT Foton Győr - Szeviép-Szeged 68-80(27–27, 15–23, 8–17, 18–13)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Benczur, Bognár.

SEAT Foton Győr: Borovicková, Fűrész D. 13/9, Kovács K. , IMBERGEROVÁ 14/3, RADUNOVIC 20
Cs.: Izsák, Keller 6, Vida 13/9, Antolovics
Edző: Tapodi Péter

Szeged: Dubrovina 5/3, NÉMETH B. 29/21, FŰRÉSZ E. 6/3, MASLOWSKI 16, ZHERZHERUNOVA 14/3
Cs.: Vincze 1, Russai, Szakács 9/3
Edző: Donkó Orsolya

Gyors kosárváltással kezdődött a mérkőzés, majd eleinte a Szeged, később pedig a Foton vezetett néhány ponttal. A második játékrészben állandósult a vendégvezetés, miután a szegediek rendszeresen kijátszották a Rába-partiak zónavédekezését. Különösen Németh Bernadett volt elemében, aki szinte hibátlanul célzott a hárompontos vonalon kívülről. A harmadik negyedet tanácstalan támadójátékkal kezdte a Foton, sok volt ekkor a hiba a hazaiak játékában, a Szeged pedig fokozatosan meglépett. Gyorsabban, agresszívabban kosárlabdáztak a vendégek, akik a győriekkel ellentétben pontosak voltak a mezőnyből is. A záró játékrészben ugyan felzárkózott a Foton tíz ponton belülre, de néhány eladott labda és két szegedi hárompontos eldöntötte a találkozó kimenetelét.

A két csapat szezonbeli negyedik mérkőzésén is a Szeged diadalmaskodott, így a SEAT Foton Győr valószínűleg az ötödik helyen zárja az alapszakaszt a bajnokságban.

Tapodi Péter: Egész évben végigkísér bennünket, hogy mezőnyposztokon időnként törékenyek vagyunk, és bár végig volt esélyünk a mai mérkőzésen is, ez a hullámzás végzetesnek bizonyult a végelszámolásnál.

Donkó Orsolya:Három hónapja készülünk a rangadókra, nagyon örülök, hogy már az első megvan.

40. perc: Németh nem tud hibázni. Megint egy hármas. 68-80. Ez a vége.

39. perc: Hazai hármas. 67-77. Radunovic egyik büntetője jó. 68-77.

38. perc: Németh hármasa a válasz. 64-74. Aztán mégegy szegedi hármas. 64-77.

37. perc: Egy hazai büntető jó. 61-71. Fűrész Dia triplát szór! 64-71.

36. perc: Kosár itt is-ott is, nem változik a különbség. 58-71. Hibátlan győri büntetők 60-71.

35. perc: Fűrész Dia hármasával: 56-69.

33. perc: Imbergerova 2/1 büntetőből. 53-69.

32. perc: Zserzserukova ott folytatja, ahol az előző negyedben abbahagyta. 50-69. Radunovic kosár, a plusz egy kimarad. 52-67.

SEAT Foton Győr - Szeviép-Szeged

A harmadik negyed után: 50-67

30. perc: Zserzserukova dobja a negyed utolsó kosarát. 50-67.

29. perc: Szakács szerez a győriek között lepattanót. Kosarat dob. 50-65.

28. perc: Imbergerova is pontosan dobja a büntetőket. 50-63.

27. perc: Imbergerova kap pontos passzt a palánk alatt. Jó a befejezés. 48-61. Fűrész Emőke két büntetője jó. 48-63.

26. perc: Maslowski dupla, plusz a ráadás, hazai időkérés. 46-59. Németh hibátlan büntetőkkel növeli a Szeged előnyét. 46-61.

25. perc: Ziccerig játsszák a szegediek. Maslowski a befejező. 46-56.

24. perc: Végre! Szép játék a Győrtől. Radunovic passzából Fűrész szerez kosarat. Aztán Radunovic is betalál. 46-54.

23. perc: Zserzserunova kettőből egy büntetőt értékesít. 42-54.

21. perc: Zserzserunova hármasával kezdődik a harmadik negyed. 42-53.

Egy kis statisztika. Az első félidő pontszerzői:
SEAT Foton: Radunovic 14, Vida 10, Imbergerova 9, Fűrész Diána 5, Keller 4
Szeged: Németh 21, Maslowski 11, Zserzserunova 6, Szakács 5, Fűrész Emőke 4, Dubrovina 2, Vincze 1

A félidőben: 42-50

20. perc: Némethre játssza ki az akciót a Szeged. Hibátlan az előkészítés, és a hármas kísérlet is. 42-50.

19. perc: Gyönyörű szegedi támadás. Dupla, plusz a ráadás. 42-47.

18. perc: Maslovski, majd Fűrész Dia dob középtávolit. 42-44.

17. perc: Eladja a labdát a Foton, és pontokoz segíti a Szegedet. Vida segít egy hármassal. 40-40. Szegedi kosár. 40-42.

15. perc: Szakács laza hármast szór. 34-38. Vida is tudja ugyanezt. 37-38.

14. perc: Imbergerova után Szakács dob kosarat. 32-34. Radunovic egyenlít. 34-34. Tapodi Péter kér időt.

13. perc: Fűrész Dia is bevállalja a hármast. Jó! 30-30. Németh nemcsak a tripláket a büntetőket is magabiztosan dobja. 30-32.

12. perc: Ezt nagyon kijátszották! Németh újra triplával jön. 27-30.

Az első negyed után: 27-27

10. perc: Németh-tripla, Vida-kettes. Fűrész Emőke egy büntetőt értékesít, Radunovic pedig egy másodperccel a vége előtt dob egy kosarat, és jó a ráadás is. 27-27.

9. perc: Újra a Szegednél az előny. 22-23.

8. perc: Vezet a Győr, Imbergerova hármasával. 17-16. Hol a labda? Ezt játszotta a Szeged. Meg is van a kosár. Maslovski fejezi be a támadást.  Aztán Radunoic pontos büntetőkből. 20-18.

7. perc: Fűrész Emőke egy hármassal növeli a szegediek előnyét. 12-16. Keller két büntetője jó. 14-16.

6. perc: Vida is hibátlan büntetőkből. 10-13. Aztán akcióból is. 12-13. Szegedi időkérés.

5. perc: Sokáig pont nélkül telik az idő, aztán Zserzserunova beszór két büntetőt. 8-13.

4. perc: Radunovic két duplát szór egymás után. 8-8. Beszedünk egy triplát. 8-11

3. perc: Két szegedi büntető jó. Maslovski pontos. 4-6. Maslovski újra. 4-8.

2. perc: Imbergerova is dob egyet, aztán jön a Szeviép. 4-4.

1. perc: A Foton kezdő ötösében Borovickova, Kovács, Radunovic, Fűrész, és Imbergerova. A vezetést a Szeged szerzi meg. Németh kosarával. Radunovic is pontokat szerez. 2-2.

Hazai rangadó

A SEAT Foton Győr a Szeviép-Szeged csapatát fogadja a Magvassy-csarnokban szerdán 18 órakor. A győri csapat múlt heti, a Városmajorban elszenvedett veresége ellenére egy bravúrgyőzelemmel még megszerezheti az alapszakasz harmadik helyét. Az ötpontos, vagy annál nagyobb hazai győzelem dobogót érne, az ennél kisebb különbségű siker a negyedik helyet jelentené, míg egy vereség esetén az ötödik helyen zárná az alapszakaszt Tapodi Péter csapata. A Rába-partiak vezetőedzője győzni szeretne a két új játékossal megerősített szegediek ellen.

„Készen állunk a mérkőzésre, amelynek ugyan nem mi vagyunk az esélyesei, de meg szeretnénk nyerni. Könnyebb lenne az utunk a továbbiakban, ha sikerülne megszerezni az alapszakasz harmadik helyezését. Ha ez nem jönne össze, baj akkor sincs, hiszen a hosszú távú koncepciónk megvalósításában jó úton járunk, de szeretnénk már ebben a szezonban minél jobban szerepelni. A BSE ellen látszott, hogy mezőnyposztokon vannak hiányosságaink. Koncz Judit kiesése sajnos sokat számított idén, a Szeged pedig pont ezekben a pozíciókban a legerősebb. Ezzel együtt nincs félnivalónk, remélem, a BSE ellen látott feszültséget levetkőzve, nyugodtan tudunk kosárlabdázni, ez pedig győzelmet érhet."

Sűrű program

Egyre zsúfoltabb a versenynaptára az MKB-Euroleasing Sopronnak. A csapatra három mérkőzés is vár a héten. Szerdán 18 órakor Szolnokon vendégeskedik Székely Norbert együttese, míg csütörtökön 16 órakor hazai pályán lép pályára a Cegléd ellen, egy papíron idegenbeli mérkőzésen.

„Megterhelő munkát végzünk, ebből a kemény felkészülésből érkezve fogunk játszani a héten. Épp ezért nem is az a fontos, hogy csúcsteljesítményt nyújtsunk, hanem az, hogy sérülésmentesen hozzuk ezeket a találkozókat, és hogy a taktikai elemeket begyakoroljuk" – mondta a soproniak edzője, aki a csapat előtt álló feladatokra is kitért.
„Biztos vagyok benne, hogy nehezebb lábakon fog mozogni a csapat, de célunk, hogy felkészüljünk a Magyar Kupa négyes döntőjére, az Euroliga Final Fourra, és az alapszakasz végi, két nehéz mérkőzésre a Szeged és a Pécs ellen. Hozzáteszem, szerintem abnormális, hogy három héten át a maximumot kell nyújtanunk, ráadásul áprilisban a rájátszásban is kétnaponta meccselnünk kell. Így nincs idő sem edzeni, sem regenerálódni, de muszáj végigcsinálnunk ezt a sorozatot, hiszen a válogatott készül az Európa-bajnokságra, ami egyébként természetesen nagy öröm a női kosárlabdának."

A hétközi két mérkőzés közül csak az egyiket kell idegenben lejátszania a soproni csapatnak, hiszen a Cegléd feladta pályaválasztói jogát, és vállalta, hogy elutazik Sopronba.

„Hálásak vagyunk, hogy a ceglédiek eljönnek hozzánk, és ezzel segítik a felkészülésünket. A Szolnok ellenfelünk volt a kupában, idén voltak jobb és rosszabb mérkőzéseik, de nekünk saját, kulturált játékunkat kell hoznunk, és akkor nem lehet gond. Persze ez nem lesz könnyű, mert a lábak is nehezek lesznek. A Cegléd ellen azok a játékosok lépnek majd pályára, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, és most bebizonyíthatják, hogy lehet rájuk számítani."

• 7. rabatamas 2009. március 12. 11:56
    „"Győrikosár""Távolodik egy álom....ÍRTA.! gyorikosar !! Nevét nem meri kiírni! Valaki világosítsa fel !!Idézem
    "BSE mindhárom mérkőzését elveszíti,akkor a negyedik helyen /röhej!!/ fejezhetjük be az alapszakaszt és pályaelőnnyel kezdhetjük a rájátszást."Miről firkált itt gyorikosar??!! BSE ha elveszíti a három mérkőzét 7 vereséggel végez!! Győr megnyeri a három mérkőzését szintén 7 vereséggel végez!!
    Egymás ellen:Győr-BSE 55--54 !! BSE--GYőr 76--61 !!! miről firkált??
    Talán a jövő években ha lesz még NAGY MÚLTÚ GYŐRI NŐI KOSÁRLABDA!!”
  • 6. rabatamas 2009. március 12. 10:26
    „Kis Tapodi a keddi nyilatkozatodat vártam "NEM BAJ A VERESÉG /ha az lesz!!/ majd JÖVŐRE SIKERÜL!!! FElháborító!!A bajnokság kezdetétől nyomjátok a szöveget /FŰzy,meg a szóvivő/ most a csapat NÉGY közé jut SŐT ÉREMRŐL IS BESZÉLTETEK!!Handabandáztok de meddig lehet ezt!! MAJD JÖVŐRE most ez a szöveg MEGERŐSÍTENI a csapatot MEGINT KIRÚGNI EGY CSOMÓ JÁTÉKOST GYŐR ELBÍRJA!!Ez a GYŐRI NŐI KOSÁRLABDA!!”
  • 5. nasi12 2009. március 12. 07:56
    „A taktika sikerült, most már nem volt fontos a gyözelem?
    SEAT Foton Győr : Győri ETO FKC = KO-val a lányok győztek, hiszen az ősi kézilabda csapat kiesett.
    Hazai pályán, a Szeged leckét adott lelkesedésből?
    A fene se érti ezt a nagypolityikát!
    Hálából a Soproniak igazán besegíthettek volna a fiú klubbnak, befogadhatták volna őket, de hát visszafelé nem működik a sportszeretet? (sicc)”
  • 4. Bélás 2009. március 11. 21:59
    „De ugye azt nem gondolod ,hogy a lányok tették tönkre!
    Ugyanúgy nem kapnak fizetést Ők sem!Csak az igérgetés,hamis banki papírok mutogatása,hogy már
    elutalták,csak éppen két hónap múlva sincs pénz!”
  • 3. Cancer 2009. március 11. 21:54
    „Semmi szukseg nem volt arra, hogy ezt a soproni kosarcsapatot mestersegesen Gyorbe hozzak, tonkreteve a ferfi kezilabdat.”
  • 2. SFKB 2009. március 11. 20:57
    „Szerencsére nem tudtam kimenni,csak a nettőr követtem az esményeket!
    Szényelje magát az a játékos különösképpen légiós létére,ha 33perc alatt nem dob egy kosarat sem,az embere dob róla 29pontot.AKovács Krisztába biztos szerelmes a Mester,állandó kezdő,méltatlanul sok játéklehetőséget kap,de úgy látszik ez se elég,mert 22perc alatt nem talált be!Izsák Juciról már ne is beszéljünk.A Panka 19perc alatt dobott 13kosarat,miért nem lehetett volna többet játszatni?Imbergerova viszonylag ma jól játszott,de Ő is keveset,vagy már nem bír többet?Radunovics hozta magát megint,de szerintem szokott ennél többet is játszani.Én hiányolom Adélt a csapatból,ha több lehetőséget kapna,hasznos
    tagja lenne a csapatnak.Az eladott labdákban ismét jeleskedtünk,különösen Fűrész Dia,21-ből 7 Őneki
    sikerült!Külön gratula érte.Azt nem értem ha a Borovickova meccsről-meccsre nulla,miét nem lehet a Fűrész Diát többet játszatni irányító poszton.Ő mindíg is irányítót játszott,ne akarjunk már mindenáron kettest csinálni belőle.Ha az idén nem sikerül,jövőre már biztos nem fog!!!”
  • 1. Bélás 2009. március 11. 13:40
    „Látszik hogy rendszeresen jelen van a Kisalföld a mérkőzéseken!
    Gazdag képanyaggal rendelkeznek a játékosokról,Vida,Imbergerova,Keller,igen ők a "legjobbak"!!
    Azért Radunovicsról is látható kép,de Őt szándékosan nem említettem az előbbi felsorolásban!Ez a csapat
    négy emberes?”

Futsal: győri aranyérem

Futsal - A Széchenyi István Egyetem rendezte a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság női és férfi… Tovább olvasom