2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Kosárlabda NB II - A soproni Tigrisek megnyerték az alapszakaszt

A negyedik negyed 6 pontos vendégelőnnyel indult. A hazaiak utolsó erőtartalékaikat is mozgósították.

Casino-Soproni Tigrisek SE - Oroszlányi SE 87-84 (18:21)(22:23)(25:27)(22:13)

NB II-es férfi kosárabda merkőzés 200 néző

Legjobb dobók: Pethő: 29/9, Lakatos: 16/6, Erdősi: 13/6, Sallay: 10, Halász: 9/6, Posch: 6, Bálint: 4

A nyugati csoport alapszakaszának első helyezését eldöntő mérkőzésen a soproniak az elmúlt hetekben négy volt NB I-es játékossal megerősödött Oroszlány csapatát fogadták.

Az első negyedben a rendkívül jó százalékkal dobó vendégek 6-8 pontos előnyre tettek szert. A játék ezen szakaszában is látszódott, hogy nagyon nehéz lesz tartani a Szombathelyt, Debrecent és a Soproni KC-t is megjárt Hajmásyt. A negyed végén Erdősi és Pethő hármasával sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez.

A második negyedben is hullámzott a játék, a soproniak kétszer is átvették a vezetést Lakatos eredményes játékával. A félidőben újra 4 pontos vendég vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A harmadik negyedben kétszer is volt 9 pontos oroszlányi előny, de remek csapatmunkával Erdősi és Pethő pontos dobásaival, valamint Posch védőmunkájával sikerült a mérkőzésbe visszahozni a Tigriseket.
A negyedik negyed 6 pontos vendégelőnnyel indult.

A hazaiak utolsó erőtartalékaikat is mozgósították. Lakatos irányításának és Pethő eredményes játékának köszönhetően feszült izgalmak közepedte befejeződött mérkőzés után az eredményjelző 3 pontos soproni győzelmet mutatott.

Ez azt jelenti, hogy az alapszakaszt a soproni Tigrisek nagy bravúrral megnyerte.

Női kosárlabda Magyar Kupa: elmaradt a soproni címvédés

Az All-Star csapat tagjai: Medgyessy Dóra, Fegyverneky Zsófia (Sopron), Nevana Jovanovic, Horváth… Tovább olvasom