2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 5°C | 13°C Még több cikk.

Kosárlabda NB I/B - Soproni győzelmek a fővárosban

Bp. Honvéd–SKC-Sportiskola 72–80 (27–26, 20–19, 10–20, 15–15)
Budapest, férfi NB I/B-s mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, 100 néző. V.: Gyuris, Józsa, Sentényi.

SKC-SI: BUS 22/12, RUJÁK B. 16, Rátvay 9, Török 4, MOLNÁR M. 18. Cs.: Nárai 9/3, Szekeres Á. 2, Szekeres Z. Mb. edző: Csátaljay Gábor.

A Honvéd-csarnok felé haladva a soproni csapat busza bekerült a pesti dugóba, így negyedórával a kezdés előtt kezdtek melegíteni a fiatalok. Az elején ez érződött is, térfélcsere után azonban feljavult a védekezés, támadásban pedig Bus és Molnár vezérletével bravúros győzelmet arattak a soproniak.

Csátaljai Gábor: – A zaklatott kezdésnél Ruják Bence szinte egyedül tartotta versenyben a csapatot, majd a többiek is belelendültek, de a siker elsősorban a második félidőben mutatott szervezett csapatvédekezésnek köszönhető.

MKB-Euroleasing Vasas–SMAFC-NYME 50–95 (10–22, 14–21, 18–22, 8–30)
Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, 50 néző. V.: Válé, Győrki, Záray.

SMAFC: Csaplár-Nagy 10, BALOGH 15/9, KARÁCSONYI 10/6, UGAROS 16/9, Herczeg 5/3. Cs.: BERNECZEI 16/3, Czukor 5, Jávor 6/3, Nagy 2, MOLNÁR 10/3. Edző: Barlai Tamás.

Karácsonyi, Balogh és Ugaros eredményessége révén gyorsan tízpontos előnyre tett szert a SMAFC. A folytatásban a kispadról beszálló Berneczei és Molnár is villogott, szünetben közel húsz ponttal vezetett a SMAFC. A második félidőben már helyenként örömjátékot bemutatva szinte kiütötte a fővárosi együttest az egyetemi csapat.

Barlai Tamás: – Szinte végig koncentráltan játszott a csapat, s ennek köszönhetően aratott fölényes győzelmet.

Tiszaújváros–Győr-Szol-SZESE 73–67 (21–19, 13–15, 25–19, 14–14)
Tiszaújváros, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás a 17–24. helyért, 700 néző. V.: Torzsa, Balogh Gy., Kisházi.

SZESE: Horváth 20/9, Helmeczi 14, Gombás 13/3, Papp 7, Gáll 9. Cs.: Péterfai 4, Daru, Káli, Bartalus, Oláh. Szakmai igazgató: Rátvay Tamás.
Összességében küzdelmes, harcos mérkőzést veszítettek el a győriek, elsősorban rossz dobószázalékuk miatt.

Rátvay Tamás: – A lelkes hazaiak ellen nem tudtunk semmi olyat produkálni, amivel meglephettük volna őket. Továbbra is nagyon rossz százalékkal használjuk ki dobásainkat.