2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

Kosárlabda NB I/B - Megcibálta az oroszlán bajszát a SZESE

Az idei szezon legpontosabb és legjobb játékát nyújtotta a győri csapat az első félidőben.
Bonyhád–Győr-Szol-Széchenyi ESE 90–73 (22–19, 16–25, 26–9, 26–20)
Bonyhád, NB I/B-s férfimérkőzés, 250 néző. V.: Gelencsér, Kovács N., Vétek.

Győr-Szol-SZESE: Drevenka 9/3, Gombás 9/3, Péterfai 13/3, Horváth 18/9, Papp 3/3. Cs.: Palavics 6, Vida 4, Gáll, Baruta 4, Daru 1, Erdész 6, Káli. Szakmai igazgató: Rátvay Tamás.

Az idei szezon legpontosabb és legjobb játékát nyújtotta a győri csapat az első félidőben. A mérkőzés ezen szakaszában a Rátvay-legénység csak négy alkalommal adta el a labdát, és a védekezés is igazán példás volt. A harmadik játékrész közepéig tudta tartani magát a SZESE, ám ezután elfogyott az erő, a jobb erőkből álló ellenfél ellépett. A záróetapban nagyot küzdve, sok jó szép dolgot tudott bemutatni a fiatal győri gárda, de a vereséget nem tudta elkerülni. Ennek ellenére dicséretes teljesítményt nyújtottak a vendégek.

Rátvay Tamás: – Csapatom a mérkőzés kétharmada alatt tudása legjavát adta. A Bonyhád igazi zsoldos hadsereg, vérbeli profikkal, akik ellen amíg erővel bírtuk, helytálltunk. Csatát vesztettünk, de háborút nem. Ezen az úton kell tovább menni és dolgozni, akkor a háborút mi nyerjük meg.

Kiss Lenke KS–Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr 73–88 (17–21, 26–25, 22–21, 8–21)

Győr: Simon 14/9, Nagy 14, Török Á. 19, Kovács 4, Csíkász 4. Cs.: Dobronyi 2, Ayana, Horváth 15, Kuller 2, Török B. 11, László 3. Edző: Gálos László, Sándor Zsuzsa.

A budapestiek remekül szervezték az átmeneti játékukat, így rendre leindították a győrieket. A második negyedben egyik csapat sem védekezett. A vendégek magas sora megemberelte magát, minden játékos a saját posztján játszhatott végre. Ezt meghálálták, s négyen is 10 pont felett teljesítettek. A harmadik negyed végén a budapesti csapat edzője ellen technikai faultot ítéltek, amit kegyetlenül kihasznált a Győr. Ezzel sikerült megroppantani az ellenfelet és egy parádés utolsó tíz perccel magabiztos győzelmet arattak a győriek

Jövőre dupla pontokat osztanak a Forma-1-es zárófutamon

A következő évtől a Forma-1-es világbajnokság zárófutamán dupla pontokért versenyeznek majd a… Tovább olvasom