2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Kosárlabda NB I/B - Egy győzelem és egy vereség

SKC-Sportiskola–Vasas 72–71 (20–15, 25–20, 15–23, 12–13)
Sopron, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, 100 néző. V.: Németh Cs., Németh S., Esztergályos.

Sopron: BUS 8/3, Ruják 10/3, RÁTVAY 12/6, TÖRÖK 13, MOLNÁR M. 19. Cs.: Nárai 9/3, Pongrácz 2. Edző: Patonay Imre.

Patonay Imre: – Tartalékosan, fáradtan, távolról gyenge dobóteljesítménnyel egy izgalmas végjátékban sikerült nyerni.

Vásárhelyi Kosársuli–SKC-Sportiskola 66–63 (20–17, 20–8, 15–10, 11–27)
Hódmezővásárhely, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért.

Sopron: BUS 12/6, Ruják 2, RÁTVAY 14/6, Török, MOLNÁR 22. Cs.: Nárai 10/6, Pongrácz 3/3. Edző: Patonay Imre.
Patonay Imre: – Le a kalappal a srácok előtt, négy nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, s húszpontos hátrányban is volt tartásunk, nem adtuk fel.

Sérülésveszély miatt újrajátszás

A második negyed 4. percében 31–25-ös hazai vezetésnél félbeszakadt a SMAFC-NYME–Vasas férfi NB I/B-s mérkőzés, amelyet a másodosztály rájátszásában a 9–16. helyért rendeztek.

A soproni hűvös, párás idő és a folyamatos esőzés hatására a Krasznai-csarnok játéktere a lecsapódó pára miatt nagyon csúszós lett, ezért a játékvezetők a csapatok edzőinek egyetértése mellett a pálya sérülésveszélyes állapota miatt lefújták az összecsapást. A SMAFC-NYME–Vasas találkozót későbbi időpontban játsszák le a felek.