Soproni KC–Szedeák 82–76 (14–21, 29–19, 20–16, 19–20)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1300 néző. V.: dr. Vígh, Balogh, Jakab.

SKC: Ruják 1, Thompson 4, BORISZOV 18/6, Dénes 6, BAROVIC 22. Cs.: Thomas 12/3, Tóth G., TREPÁK 6/6, TAKÁCS 13/9. Edző: Sabáli Balázs.

Szeged: JERIMIROV 12/3, LEVY 13, Horváth Á. 8, WILLIAMS 21, CSORVÁSI M. 15. Cs.: Csorvási L. 4, Kiss Zs. 3/3, Vida. Edző: Nikola Lazic.

Az SKC kapkodva kezdett. Felváltva vezettek a felek. A negyed hajrájában a Szeged hétpontos előnyre tett szert. A második negyed elején Boriszov próbálta felhozni az SKC-t, ám a felszabadultan kosarazó Szeged 11 pontra növelte előnyét. A játékba lendülő soproniak fokozatosan közelítették meg ellenfelüket, a félidő utolsó percében hosszú idő után visszaszerezte a vezetést az SKC. A második félidő lényegében egy üldözőverseny volt. Hol ellépett jobban a Sopron, hol pedig szorossá tette a mecset a szívósan küzdő Szeged. A zárószakaszban Takács Norbert lépett elő főszereplővé, kiélezett helyzetekben három triplát is beemelt, így végül megnyerte utolsó alapszakaszmeccsét a Sopron, következhet a felsőházi középszakasz.

Sabáli Balázs: – Ahogy az előző meccsen, most is volt gond a koncentrációval, ez a teljesítmény a felsőházi középszakaszban édeskevés lesz. Annak azért örülök, hogy sikerült győzelemmel zárni az alapszakaszt.

Nikola Lazic: – Jól kezdtük a mérkőzést, de döntő volt, hogy ellenfelünk a második negyedben huszonkilenc pontot dobott. A vereség ellenére úgy érzem, dicséret illeti csapatomat.

DVTK–Hat Agro-UNI Győr 58–52 (11–12, 18–4, 15–20, 14–16)
Miskolc, NB I-es női mérkőzés, 900 néző. V.: Györffy, Sallai, Minár.

DVTK: Bukovszki, Raven 10/3, Dubei, Jansone 6, Tobin 9. Cs.: Czank 9/6, SVERRISDOTTIR 13/6, HORVÁTH B. 11/9. Edző: Maikel López.

Győr: Gambiraza 4, Koch 3/3, LAKLÓTH 14/6, TINKLE 20/12, Diamant 6. Cs.: Semsei 3/3, Lengyel, Mansaré 2. Edző: Bencze Tamás.

Fordulatokban gazdag volt az első negyed, hol egyik, hol másik csapat vezetett, a negyedet a győriek nyerték. A második tíz percben leblokkoltak a vendégek, mindössze két kosarat szereztek, míg a DVTK 18 pontig jutott. Fordulás után fokozatosan zárkózott fel a Győr, öt perccel a vége előtt mindössze négy pont volt a hátránya (51–47). A végén a hazaiak sorra dobhatták a büntetőket, amelyeket hidegvérrel értékesítettek is, így olyan meccset veszítettek el a győriek, melynek három negyedét megnyerték. Viszont pont a második eldöntötte a találkozót.

Bencze Tamás: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Büszke vagyok a lányokra, mert egy negyed kivételével ráerőltettük akaratunkat az ellenfélre, s szünet után visszajöttünk a mérkőzésbe.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Vasas 70–45 (24–13, 16–6, 14–11, 16–15)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 250 néző. V.: Surányi, Hervay, Szalay Zs.

Sopron: Fegyverneky 2, Böröndy 2, FARIS 16/6, HAWKINS 20, Stankovic 2. Cs.: Krnjic 2, Simon Zs. 7/3, LICSKAI 10, Tetemondová 3/3, Zsovár, Kuttor 2, Wéninger 4. Edző: Igor Polenek.

Vasas: Aho-Nina 3/3, Süle 6, Szabó F. 6, Fejes 4, BARNAI 10. Cs.: Bajnóczi, Farkas F. 2, Szalay V. 8, Müller 6, Rakol-
czai, Gundel-Takács. Edző: Krivacevic Dragoljub.

Nehezen lendültek játékba a soproniak, a negyed közepéig szoros volt az állás, de egy 9–0-ás rohammal megugrottak a zöld-sárgák (19–5).
A második negyedben sok volt a hiba mindkét oldalon, de így is húsz pont fölé nőtt a különbség. A második félidő kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, a soproniaknál a fiatalok kaptak lehetőséget. A harmadik és a negyedik tíz percben mindössze négy ponttal növelte a különbséget a címvédő, de a biztos sikerhez ez is elegendő volt.

Igor Polenek: – Az öt nap alatt lejátszott három mérkőzés nagyon megterhelte a csapatot, s fáradtabban mozogtunk. Elsődleges célunk a jövő héten a Közép-Európa Ligában a négyes döntő, ahol mindenképpen szeretnénk jól teljesíteni.