2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 28°C Még több cikk.

Kosárlabda: Nagyon sima soproni siker

Kosárlabda - Sűrűn találkozik mostanában a két város csapata, hiszen két hete a Magyar Kupa elődöntőjében csaptak össze, akkor 35 pontos hazai siker született az MKB-arénában. A bajnoki elődöntő 32 pontos soproni győzelmet hozott.

MKB EUROLEASING SOPRON–SEAT FOTON GYŐR 88–56 (20–12, 26–10, 27–21, 15–13)

Sopron, 500 néző. V: Hegedűs, Tóth K., Frányó

SOPRON: Macleod 7/3, HOLT 11, Honti 8, MILOVANOVICS 20/9, HORTI 12 Csere: Horváth Zsu. 2, Horváth L. 2, Eördögh 8, Semsei 3/3, KRIVACSEVICS 15, Tajkov

GYŐR: Borovicková 2, Fűrész D. 4/3, VIDA 17/9, KELLER 8, RADUNOVICS 19/6
Csere: Kovács K., Izsák, Imbergerová 4, Antalovics 2

Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 8. p.: 16–10. 13. p.: 20–16. 17. p.: 31–18. 19. p.: 42–20. 23. p.: 50–29. 26. p.: 58–38. 28. p.: 66–40. 33. p.: 77–46. 38. p.: 88–53

Kipontozódott: Vida A. (35. p.)

Haraptak a hazaiak és az első három percben négyszer csenték el a labdát a győriektől, Holt pedig robogott is a vendégpalánk felé. Jött is az időkérés Tapodi Pétertől. Egy kipattanó labda után a győriek mestere harcolt ki magának technikai hibát. Így hamar izzott a levegő a nézőtér és a győri kispad között.

A második húsz percre megnyugodtak a kedélyek a pályán és a pálya mellett. A soproniak Milovanovic vezérletével gyártották a pontokat, de a győriek sem tétlenkedtek, néhány jól elhelyezett hárompontossal tartották a húsz pont körüli különbséget. Hárompontosokért a hazaiak sem mentek a szomszédba, míg a frissen beállt Semsei is hintett egyet a harmadik negyed befejezése előtt. Harmincpontos különbségnél is elszántan küzdött a két csapat, de Hontiék eredményesebben, és növelték előnyüket.

Székely Norbert: – Sok játékelemünket jól csináltunk és sokat rosszul teljesítettünk. De azt most is bizonyítottuk, hogy erővel bírjuk és küzdünk, hogy még jobbak legyünk a bajnokság végére.

Tapodi Péter: – Jó lenne, ha csapatunkból nem én harcolnék a legjobban az elődöntőben, de ígérem, hogy felébresztem a lányokat.

A párharc két győzelemig tart, legközelebb pénteken játszanak Győrött.

• 1. -.- 2009. április 15. 15:06
    „Pénteken mindenki a Magvassyba!Mutassuk meg a sopronnak, hogy nem ők az istenek!HAJRÁ GYŐR!”

A nyolc közé jutás a tét

Kosárlabda - Sorsdöntő mérkőzést játszik szerdán 19 órakor a Soproni sÖrdögök csapata. A Kecskemét… Tovább olvasom