2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Kosárlabda: MKB-Sopron nyerte a megyei rangadót

Kosárlabda - A harmadik negyedig szoros mérkőzésen az MKB-Euroleasing Sopron 11 ponttal nyert Győrben a Seat Lami-Véd ellen.
SEAT Lami-Véd–MKB–Euroleasing 70–81(17–13, 22–27, 17–22, 14–19)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Cziffra, Györffy, Gorka.

SEAT Lami-Véd: ENGLERT 21/3, Delmis 6/6, Vida 9/9, Keller 3/3, RADUNOVIC 27.
Cs.: Kovács K. 2, Horváth Zs. 2, Borovicková. Edző: Tapodi Péter.

MKB-Euroleasing Sopron: Miljkovic 1, HONTI 6/3, Holt 15, Krivacevic 11, HORTI 25/3.
Cs.: Semsei 2, EÖRDÖGH 12, VARGA ZS. 9/3.
Edző: Székely Norbert.

Tapodi Péter: – Bár két vereséget szenvedtünk el ezen a héten, mégsem lehetünk elkeseredve. Jó úton járunk a szezon előtt kitűzött célunk megvalósításában, közelítünk az európai és a magyar élmezőnyhöz.

Székely Norbert: – Nagy elismerés jár a győrieknek, hogy ilyen jól játszottak. Büszkék lehetünk rá, hogy Győrben nyerni tudtunk, sokan meg fognak itt szenvedni az élcsapatok közül is.

Online közvetítés:

40. perc: Horti, majd Kovács Krisztina is eredményes. 68-79. Holt szerzi a meccs utolsó pontjait. 68-81. Englert pedig a győriekét. 70-81. Ez a vége.

39. perc: Radunovic 2/1, Horti 2/1, büntetőkből. 64-77. Radunovic dob egy duplát is. 66-77.

38. perc: Eördögh 2, Radunovic 2, Holt 2 pont. 63-76.

37. perc: Honti kap gyönyörű passzt Eördöghtől. Nem is rontja el. 61-72. Győri időkérés.

35. perc: A győrieknek nem jönnek be a hárompotos-kísérletek. Varga Zsófia is tesz egy próbát a másik oldalon. Jó. 61-70.

34. perc: Honti passza találja a palánk alatt üresen Krivacsevicset. 61-67.

33. perc: Radunovic is pontos büntetőkből. 61-65.

32. perc: Eördögh büntetői jók. Vida újabb hármas kísérlete rossz. 59-65.

31. perc: Miljkovic kettőből egy büntetőt dob be. 56-63. Vida hármassal kezd. 59-63.

A 3. negyed után: 56-62

30. perc: Több hármas kísérlet is kimarad. Vége a negyednek.

29. perc: Holt dupla, Horti tripla. 56-62.

27. perc: Englert kap pontos passzt Vidától. 54-52. Horti duplája, és a büntető is jó. 54-55. Horváth Zsófia, és Horti a pontszerzők. 56-57.

26. perc: Horti kosara az egyik, Radunovicé a másik oldalon. 52-50. Eördögh négy győri játékos között szerez lepattanót, és kosarat szerez belőle. 52-52.

25. perc: Radunovic 2 , Holt 3, majd újra Radunovic jön 2 ponttal.

23. perc: Englert mindkét büntetőjét bedobja, majd egy triplát is bvállal. Jó. Honti talál a kosárba a túloldalon 46-45.

22. perc: Horti, és Englert pontjaival kezdődik a második félidő. 41-42.

Fotók: Bertleff András

A félidőben: 39-40

20. perc: Djelmis adja el a labdát, Holt kosarat dob belőle. 37-39. Englert mindkét büntetőjét értékesíti. 39-39. Honti szerzi a félidő utolsó pontját. 39-40.

19. perc: Varga Zsófia Djelmis és Radunovic között megy ziccerig. 37-37.

18. perc: Honti szeret labdát, majd ziccerig viszi. 35-35. Radunovic is betalál. 37-35.

17. perc: Horti két büntetője jó. 32-33. Keller hármasa is! 35-33.

16. perc: Eördögh eredményes. 32-31.

15. perc: Englert estében ejt a gyűrűbe. Holt pedig egy az egyben veri a palánk alatt Kovácsot. 32-29.

14. perc: Horti kosarára Djelmis válaszol. 30-27.

13. perc: Nagy a harc a palánk alatt, Eördögh szerzi meg a labdát. 23-21. Holt indulhat egyedül. Ziccer után soproni egyenlítés. 23-23. Hazai időkérést követően Vida dob hármast, majd Varga egy középtávolit. 26-25.

12. perc: Djelmis kosarával 23-19.

11. perc: Englert hárompontosával kezdődik a negyed, majd jönnek a soproni pontok. Az utolsó Varga Zsófitól. 21-19.

Az 1. negyed után: 17-13

10. perc: Vida hármasával, 17-9. Krivacsevics válaszol akcióból, majd büntetőből is hibátlan. 17-13.

9. perc: Radunovic büntetőből szerzett pontjai után Horti ad gyönyörű passzt Krivacsevicsnek. 14-9.

8. perc: Rendkívül sok hiba, kevés kosár. Ez jellemző az utóbbi percekre. Aztán jönnek a pontok. Radunovicot nehezen tudják tartani, ő kétszer is duplát dob egy percen belül. 12-7.

5. perc: Krivacsevics, bedob, Horti kihagy egy ziccert. 6-5.

4. perc: Holt egy büntetőd dob be. 4-3. Djelmis  passzából Englert szór korarat. 6-3.

3. perc: Radunovic, majd egy lepattanó megszerzése után Englert talál a gyűrűbe. 4-2.

1. perc: Az első kosár a soproniaké. Horti eredményes. 0-2.

Vezetőedző: Székely Norbert

SEAT Lami-Véd Győr–MKB-Euroleasing Sopron (vasárnap, 18 óra)

Két hibátlan csapat találkozik vasárnap délután a Magvassy-csarnokban, de a megyei rangadó után már csak egyikük büszkélkedhet makulátlan mérleggel. Mindkét együttes nagy csatát vívott a hétközi nemzetközi kupafordulóban, de vereséggel kellett elhagyniuk a parkettát. A győrieket különösen megviselte a Mondeville elleni párharc.

„Hadiállapot uralkodik nálunk, egyelőre nem tudom, kikre számíthatok vasárnap. Agyrázkódása után Imbergerová nem bevethető, Delmisnek a háta fáj, Englert egy esés után elsőfokú égést szenvedett a tenyerén, Borovicková, Fűrész és Horváth Zsófia pedig beteg. Ezzel együtt tovább harcolunk, a csütörtöki mérkőzés megmutatta, hogy jó úton járunk, és egyre közelebb zárkózunk az élmezőnyhöz. Továbbra is agresszívan kell játszanunk, hibáink számát pedig lehetőség szerint minimalizálnunk" – mondta Tapodi Péter, a győriek edzője.

A sérülések a vendégek helyzetét is megnehezítik.

„Milovanovic még nem játszhat, és Honti sem végzett teljes értékű edzésmunkát. Bízom benne, hogy ő azért pályára léphet, hiszen nagy szükségünk van a játékára. Milovanovic véleményem szerint körülbelül két hét múlva lesz bevethető. Folyamatosan készülünk, de a győriek ellen néhány speciális elemet is átvettünk. Nagy küzdelemre számítok, jóval kiegyensúlyozottabb ez a párharc az elmúlt évekhez képest. A győri csapat tudatosan építkezik, így az eddigieknél is jóval nehezebb lesz győztesen távozni az otthonukból. Saját játékunkat kell játszanunk, és ha lehet, jobban, mint az elmúlt hetekben" – mondta Székely Norbert, a soproniak mestere.