2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Kosárlabda: Magabiztos pécsi győzelem a győriek ellen

A címvédő Pécs magabiztosan verte a vendég Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján, így a nyáron a Rába-partra átigazolt edző, Füzy Ákos vesztes mérkőzésen tért vissza korábbi sikereinek helyszínére.
PÉCS 2010–SEAT-LAMI-VÉD GYŐR 99–67 (28–25, 24–13, 20–11, 27–18)
Pécs, 1800 néző. V: Valovics, Farkas G., Balog Gy.

PÉCS: IVÁNYI 6, FEGYVERNEKY 19/3, QUIGLEY 23/15, NAGY-BUJDOSÓ 15/6, GRIFFIN 19.
Csere: Krnjics 3, Sarok 4, Keller 1, Raksányi 9/3, Horváth L., Lábady

GYŐR: Semsei 3/3, Simon Zs. 1, CARSON 20, KUBLINA 20/3, Hollingsworth 16.
Csere: Englert, Kovács K. 2, Vida 2, Djelmis 3/3, Horváth Zs.

Kipontozódott: Krnjics (25. p.), Hollingsworth (38. p.)

A korábban Rátgéber Lászlót segítő tréner tavaly bajnoki és kupaaranyra vezette a baranyai alakulatot, ám azt követően Győrbe szerződött, Tapodi Péter mellé másodedzőnek. A "hazalátogatás" csak a nyitónegyedben kecsegtetett sikerrel, mivel a 28-25-tel zárult játékrész után a Quigley irányította házigazdák faképnél hagyták a 2010-ben negyedik helyen végzett győrieket, és a félidőben már 52-38 volt az állás.

Térfélcsere után maradt a mecsekaljai fölény, a 28. percben 20 pontra nőtt a különbség, innen pedig már nem volt visszaút a vendégek számára. A találkozó legjobbja Allie Quigley lett 23 ponttal.

Az éllovas pécsiek 21/1-re javították mérlegüket, míg a Győr 18/4-ről várja a folytatást.

• 1. Hedon 2011. február 21. 15:39
    „Szép eredmény! Gratulálok a sikerkovácsoknak.
    Meg persze azoknak is akik erre a hitvány
    csapatra 2011-ben is 40 millió forint önkormányzati
    pénzt szánnak.

Miközben a férfikézi már csak a pályázható keret
    bizonytalan összegű besorolásába kapott már csak helyet.
    Szíjjártó vigyed ezt a városidegen kreálmányt magad után
    Dunakeszire.”

Férfi kézilabda BL - Hamburgban nyert a Montpellier

A Montpellier egy góllal győzött vasárnap Hamburgban, ezzel a Veszprém mögött megerősítette második… Tovább olvasom