2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Kosárlabda: litván csapattal játszik a Lami-Véd Győr

A csoportmeccsek során kitűnően teljesítő SEAT Lami-Véd Győr a litván Lemminkainen együttesével csap össze januárban a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe kerüléséért.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a párharc első mérkőzést január 7-én 19:30 órától a litvániai Klaipedában, a visszavágót pedig egy héttel később (január 14., 20:30 ó) Győrben rendezik.

A SEAT-Lami Véd-Győr csoportjában öt győzelemmel és 1 vereséggel az első lett, és egyértelműen a januári párharc esélyesének számít, mivel a Lemminkainen négyese harmadik helyén végzett, hat meccsből mindössze két győzelemmel.

A SEAT Lami-Véd Győr 64-57-re győzött a portugál Vagos otthonában a női kosárlabda Európa Kupa csoportküzdelmeinek utolsó fordulójában.

Vagos–SEAT Lami-Véd Győr 57–64(28–14, 10–14, 11–20, 8–16)
Vagos, női Európa-kupa-mérkőzés, A csoport, 6. forduló, 50 néző. V.: Van don Heuvel (holland), Kremer (német).

Vagos: Alves 3, Teixeira 5/3, DE ANDREADE 19/12, LOPES 15/3, Dos Santos 7.
Cs.: Faustino 7, Antunes 1, Da Ressurreicao, Barbosa.
Edző: Nuno Ferreira.

Lami-Véd: ENGLERT 16/3, Delmis 9/9, VIDA 9/3, Keller 3, Radunovic 8.
Cs.: Fűrész 10/6, Kovács K. 6, Imbergerova 1, Horváth Zs. 2, Borovicková.
Edző: Tapodi Péter.

Portugáliában soha nem tapasztalt hideget éltek meg az emberek ezekben a napokban, ennek köszönhető, hogy a fűtés nélküli vagosi sportcsarnokban veszélybe került az Európa-kupa-mérkőzés megrendezése. A hazaiak végül nyolc gázlámpát állítottak fel a kosárlabdapálya körül, hogy ezekkel segítsék a kívánt hőmérséklet elérését. A játékosok így is nagyon fáztak...

A találkozó elején azonban nemcsak a hideg jelentett gondot a vendégcsapat számára, hiszen a Vagos sokkal jobban kezdett, szórta a pontokat, míg a SEAT Lami-Véd nem találta a játék ritmusát. Négypontos portugál vezetésnél (12–8) Tapodi mester időt kért, de ez sem sokat segített. A sokat hibázó győriek ellen előbb tízpontos vezetésre tett szert a magabiztosan támadó Vagos, majd még ezt is megfejelte az első negyed végére. A folytatásban védekezést váltott a SEAT, ennek következtében már pontatlanabbul dobtak a hazaiak. A győriek játékának javulása arra elegendő volt, hogy a második negyedet megnyerjék, de az eredményt nem tudták megfordítani. Lopes a dudaszó pillanatában egy triplával talált a győri gyűrűbe.

A harmadik negyedben már egyértelműen a győriek akarata érvényesült és ezt nehezen bírták idegekkel a vagosiak. A kispad technikait kapott, ezt követően 46–46-ra egyenlített a SEAT. A kisemberek és Vida játszott jól ebben az időszakban, sikerültek a távoli dobások is. Kilenc ponttal nyerte ezt a negyedet a Tapodi-team. A negyedik negyedben kidomborodott a győriek jobb erőnléte, 49–50-nél átvették a vezetést, amelyet izgalmas végjátékban a mérkőzés végéig sikerült megőrizni.
Mindkét csapat sok hibával játszott, de ami a lényeg, a SEAT Lami-Véd csoportelsőként jutott a legjobb 32 közé.

További eredmény: Sierre (svájci)–Mondeville (francia) 67–80. A végeredmény: 1. SEAT Lami-Véd Győr 11 pont, 2. Mondeville 11, 3. Sierre 7, 4. Vagos 7.

Tapodi Péter: – A körülmények miatt az egyik legkönnyebbnek várt meccsünk lett a legnehezebb. Gratulálok a lányoknak, nagyon jól küzdöttek. A sikerrel a győri női kosárlabda újabb sporttörténeti mérföldkőhöz érkezett.

A mediterrán télben a győzelem igényével lép pályára csütörtökön 21.30 órakor a SEAT Lami-Véd Győr női csapata az Európa-kupában a portugál Vagos otthonában.

A hosszú utazás fáradalmait pihente szerdán délelőtt a SEAT Lami-Véd Győr női csapata. Hazai idő szerint már elmúlt éjfél, amikor Sangalhosban, a szállodában ágyba került a küldöttség. A szép helyen fekvő hotelben meglehetősen hideg volt, így a győriek a falak között is megtapasztalhatták a mediterrán tél szépségeit.

A reggeli után Tapodi Péter edző taktikai értekezletet tartott a játékosoknak, kielemezték az ellenfél játékát, noha a Vagos már nem ismeretlen a SEAT Lami-Véd Győr előtt. Az Európa-kupa csoportkörében a Magvassy-csarnokban alaposan elpáholták a portugálokat és csütörtökre is ezt ígéri a papírforma.

– A sok utazás miatt egy kicsit szétesett a felkészülésünk – kezdte Tapodi Péter –, de ha már eddig eljutottunk, az utolsó akadályt is venni akarjuk. Sérülés és betegség egyelőre nem hátráltat bennünket, így bizakodhatunk a győzelmünkben. Az EK-ban szerdán és csütörtökön vannak a játéknapok, a mienk lesz az egyik utolsó mérkőzés, így a többi eredmény birtokában már egy kicsit taktikázhatunk is. Célunk az, hogy a főtáblán a legjobb nyolc közé bekerüljünk.

Az Európa-kupában a csoportkört követően kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem, az elért eredmények alapján párosítják a csapatokat: az 1. a 32.-kel játszik és így tovább. Amikor a SEAT Lami-
Véd Győr portugáliai meccse elkezdődik Vagosban, nagyjából már tudni lehet, az eredménytől függően ki lesz az ellenfél.

– A klub történetének eddigi legnagyobb sikere előtt állunk, remélem, semmi nem jön közbe és csütörtökön ünnepelhetünk – tette hozzá Fűzy András, a SEAT Lami-Véd Győr klubigazgatója.

A győri együttes szerdán délután edzett a meccs helyszínén, ahol tíz fok alatt volt a hőmérséklet. Mivel fűtésre nincs lehetőség, ezért a győriek nem tudják, ilyen körülmények között le lehet-e játszani sérülésmentesen a mérkőzést. A mai átmozgató edzés ezen okokból el is marad.