2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 9°C | 11°C Még több cikk.

Kosárlabda: ismét hajszálon múlt

Kosárlabda - A Pécs három meccsen jutott tovább a sÖrdögök ellen. A soproniak remek teljesítményéről mindent elmond, hogy az alapszakaszgyőztes baranyai alakulat összesen hét ponttal dobott csak többet a háromszor negyven perc alatt.
PVSK - S. sÖrdögök 67-64(16–12, 23–19, 11–16, 17–17)
Pécs, Uniqa férfi NB I, rájátszás az 1–8. helyért, 3. mérkőzés, 2200 néző. V.: Forrai, Földházi, Benczur.

PVSK: KELLEY 16/3, WITTMANN 15/3, Dénes 6/3, TÓTH N. 11/9, BENCZE 8
Cs.: Czigler 1, Kapov, Hosszú, Alekszics 10
Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

sÖrdögök: BROOKS 21/9, CRUZ 12/6, Halmai 4, Körtélyesi 7/3, Dies 12
Cs.: Couisnard 4, Kováts, Boldizsár, Vesztergom, Csorvási
Edző: Meszlényi Róbert

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Pécs javára.

Az első negyedben egyik csapat sem termelte sűrűn a kosarakat. A túlélésért küzdő sÖrdögök csapata 5–4-nél még vezetett, de a hazaiak egy 11–0-ás rohammal fordítottak. A második tíz percben is vezetett a Pécs, de mind Dies, mind pedig Cruz feljavult, s vezérletükkel „tapadt" a hazaiakra a soproni gárda.

A nagyszünet után Brooks triplája után már csak négy pont volt a különbség, azonnal időt is kért Sztojan Ivkovics. A Sopron továbbra sem adta fel, szívósan küzdött, s bebizonyította, korántsem volt véletlen az első két meccs szoros eredménye. Az utolsó negyed előtt így is egy hajszállal vezetett a PVSK (50–47).

A befejező szakaszban a baranyaiak Dénes triplájával nyitották. Erre válaszul Couisnard és Dies egy pontra hozta fel a sÖrdögöket, sőt, Dies dobásával át is vehette volna a vezetést a Sopron, ám Czigler „betakarta" a légióst. Ez sem tartóztatta fel sokáig a vendégeket, akik 55–56-nál végül megszerezték az előnyt, a két csapat pedig fej fej mellett haladt a hajrában.

Tóth triplája után, 65–62-es hazai előnynél Brooks két büntetőjével közelebb került riválisához a Sopron, de Kelley is értékesítette büntetőit. 67–64-nél az utolsó dobás a vendégeké volt, ám Cruz elvesztette a labdát, ezzel pedig mind a mérkőzés, mind a párharc befejeződött.

A Pécs végül három meccsen jutott tovább, de a soproniak remek teljesítményéről mindent elmond, hogy az alapszakaszgyőztes baranyai alakulat összesen hét ponttal dobott csak többet a háromszor negyven perc alatt...

Meszlényi Róbert: – Megint egy labda döntött, s megint nem a mi javunkra. Nagyon jó csapat a Pécs, de a sajátomra is büszke vagyok.