2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Kosárlabda: győzött az MKB, a Lami-Véd és a Soproni KC is

Magabiztos játékkal 100–57-es győzelmet aratott a Sopron a ZTE ellen a női kosárlabda NB I 14. fordulójában.

Salgótarján–Soproni KC 55–76 (17–18, 11–28, 14–12, 13–18)
Salgótarján, NB I-es férfimérkőzés, 800 néző. V.: Hartyáni, Pozsonyi, Jakab.

Salgótarján: BARLOW 11/3, Sirutavicius 15/9, Gorszkij 6, Hartvich 6/6,  Vavra 10.
Cs.: Gaál 2, Bajramovic 5/3, Sebők.
Edző: Déri Csaba.

Sopron: Richardson 9/3, Brooks 9/9, MOLNÁR A. 19/6, SZABÓ ZS. 14/3, KNIGHT 11.
Cs.: Pojbics, Couisnard 5/3, Keresztes 4, GOMBÁS 5/3.
Edző:  Meszlényi Róbert.

Kiegyenlített első negyed után a második játékrész közepén tíz ponttal  elhúzott a soproni csapat, a kiharcolt előnyt pedig még tovább  növelték a nagyszünetig. Fordulás után benn maradtak az öltözőben a  vendégek, közelebb zárkózott a Salgótarján, de Meszlényi Róbert  tanítványai visszaállították a tizenöt pontos különbséget. Az utolsó  negyedre már eldőlt  a mérkőzés, a soproniak végül magabiztosan hozták  a kötelező győzelmet.

Déri Csaba: – Az első félidőben a lepattanózás és a külső dobások  közötti különbség sorsdöntőnek bizonyult.

Meszlényi Róbert: – Az első játékrészben egyaránt remekül támadtunk és  védekeztünk, és ezzel el is dőlt a találkozó. A második félidőben a  rotáció miatt kicsit szétesett a támadójátékunk, de a védekezésünk  stabil maradt, így biztosan szereztük meg a győzelmet.

MKB-Euroleasing–ZTE 100–57 (24–15, 21–15, 30–14, 25–13)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: dr. Páli, Gelencsér.

MKB: Miljkovic 4, Honti 4, EÖRDÖGH 11/9, Milovanovic 8,  Horti 16.
Cs.: Varga Zs. 6, HOLT 19/3, Semsei 5/3, KRIVACEVIC 27.
Edző: Székely Norbert.

ZTE: Bukovszki 10/6, SZÉLESY 16/9, Rasheed, CZUKOR 13/3, Crasnoscioc  8.
Cs.: Szalay, Fekete Cs. 2, Hersics 6/3, Ambrus 2, Szász.
Edző: Gáll Tamás.

A vendégek a második negyed közepéig tartották a lépést a soproniakkal, akik ekkor egy 16–2-es rohammal elléptek ellenfelüktől.  Ezután több pontatlanság csúszott a hazaiak játékába, akik a  nagyszünetig több ziccert is elhibáztak. Fordulás után aztán javult a  helyzetkihasználásuk, és a dudaszó előtt Horti Dóra csapata századik  pontját is megszerezte. Az MKB-Euroleasing ma 17 órakor a Szolnok  csapatát fogadja a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Székely Norbert: – Gyakoroltunk, több nem történt a mérkőzésen.

Gáll Tamás: – Nekünk a soproni csapat még túl nagy falat, főleg erőben  és magasságban nőttek fölénk.

SEAT Lami-Véd Győr–Szolnok 79–61 (19–17, 21–16, 29–11, 10–17)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Frányok, Jurák.

Lami-Véd: DELMIS 17/9, ENGLERT 15/3, Vida 9, Horváth Zs. 2, Radunovic 14.
Cs.: Kovács K. 5/3, Borovicková 6, Imbergerová 2, Fűrész 9/6, Őri.
Edző: Tapodi Péter.

Szolnok:  Sonyák 5/3, Boskovic 12/3, Kántor, Hegedűs 3/3, Serbán.
Cs.: RUBOLD 11/6, FARKASINSZKI 13, Zele 9, Kalmár-Nagy 8, Tajkov. Edző: Mészáros Zoltán.

A sérülések és betegségek miatt az elmúlt hetekben nem tudott minőségi munkát végezni a győri gárda, s ez az első félidő játékán erősen érződött is. Ráadásul szerencséjük sem volt Englertéknek, mert a gyűrűről is sorra perdültek le a labdák. A Szolnok remekül tartotta magát, az első tíz perc végéhez közeledve vissza is vette a vezetést (15–17). A második negyedben sem pörgött túl nagy fordulatszámon a SEAT Lami-Véd Győr, a különbség észrevétlenül mégis tízpontosra nőtt (33–23). Ez sem lendítette át a holtponton a győri gárdát, így a nagyszünetben még szoros volt az eredmény. A harmadik negyed hozta azt a játékot, amit a nehézségek ellenére  Tapodi Péter is elképzelt. Ekkor nagyon „ültek" a győri dobások, közel harminc pont lett a különbség, ám a folytatásban minden visszaállt a régi kerékvágásba, s a Szolnok felzárkózott.

Tapodi Péter: – Egyelőre még mindig csak a mentális erőnkben bízhatunk, de az elkövetkezendő időszak ismét a munkáról szól majd.

Váratlan vereség

Hegyvidék–SMAFC-NYME 84–76 (15–19, 24–17, 18–19, 27–21)
Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, 150 néző. V.: Kovács Z., Válé.
SMAFC-NYME: Csaplár-Nagy 9, Kovács 5, Kováts 14/6, Balogh 6/3, BAUSZ  28/3. Csere: Horányi 6/3, Bocsárdi, Szlávik 2, Vesztergom, Karácsonyi  Zs. 6, Papp. Edző: Vetési Imre.
A Hegyvidék legjobb dobói: Bus 27/9, Bozsik L. 16/6, Beák 15/3.
Az egyetemiek váratlan vereséget szenvedtek a Hegyvidék otthonában. A  csapatból ezúttal egyedül Bausz Kornél nyújtott kiemelkedő  teljesítményt. Szezonbeli ötödik veresége ellenére a SMAFC-NYME  továbbra is őrzi a rájátszást érő negyedik helyét a bajnokságban.

• 1. fcsopron60 2010. február 07. 07:01