2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Kosárlabda Európa-kupa: Kurszk-Lami-Véd Győr 85-56

Súlyos vereségbe szaladt bele a SEAT Lami-Véd Győr a Dinamo Kurszk otthonában a női kosárlabda Európa-kupában. A legjobb 8 közé jutásért vívott párharc első meccsén a mieink 85-56-ra kaptak ki.
Dinamo Kurszk–SEAT Lami-Véd 85–56(20–12, 10–12, 27–16, 28–16)
Kurszk, női Európa-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, 1000 néző. V.: Zasheluk (ukrán), Moliszewski (lengyel).

Kurszk: Linkeviciene 13, Lapteva 1, BOCHAROVA 10/3, ROBBINS 9, Snow 7.
Csere: Bimbaite 2, PSAREVA 20/6, MAKSZIMENKO 23/18.
Edző: Algirdas Paulaskas.

Lami-Véd: ENGLERT 12/6, Fűrész 5/3, Vida 8/6, Radunovic 20/6, Keller.
Csere:: Borovicková 9/3, Imbergerová, Horváth Zs 2. Edző: Tapodi Péter.

A sérültek közül Delmis Angéla húzódása végül nem jött rendbe teljesen a mérkőzés kezdetéig, Tapodi Péter edző ezért kénytelen volt eltekinteni az irányító szerepeltetésétől. A gondokat tovább növelte, hogy Kovács Krisztina a találkozó napján megbetegedett, így ő sem állhatott csapata rendelkezésére.

Ahogy hazai pályán várható volt, alaposan bekezdett a Kurszk, a 4. percben 12–4-es állásnál Tapodi Péter időt is kért, hogy megnyugtassa játékosait. A támadásban eladott labdákból és felesleges győri falultok eredményeként mégis növelni tudta előnyét a Dinamo. Ezt követően erőre kapott a Lami-Véd csapata, védekezésében zónázásra váltott, a két csapat közötti különbséget viszont csak átmenetileg sikerült csökkentenie, az első negyed végére ismét nyolc ponttal vezetett a Kurszk.

A második negyed remekül kezdődött győri szempontból (2–5), ám ezt követően védekezésben sokat hibáztak a vendégek és egy 6–0-ás rohammal az oroszok az addigi legnagyobb előnnyel vezettek (28–17). A SEAT legjobbja, Englert Orsolya kosaraival ezt követően hat pontra felzárkózott a magyar együttes (28–22), majd Fűrész Diána dobásával ezt a negyedet végül meg is nyerte a győri gárda.

Szünet után nagyobb sebességbe kapcsolt a Dinamo és kegyetlenül kihasználta jelentős erő- és magasságbeli fölényét. Miközben a győriek ziccereket hibáztak, védekezésben már nem sikerült semlegesíteni a Kurszkot, egyre jobban elhúzott az orosz gárda (48–32). A hazai szurkolók is egyre jobban belelendültek, a fémpadokon félelmetes lábdobogással buzdították kedvenceiket, akik egyre jobb játékkal hálálták meg ezt nekik.

Ahogy a harmadik, úgy a negyedik negyed is nagy kurszki fölényt hozott. A hazaiaknál különösen Makszimenko brillírozott, aki egymás után szórta a hárompontosokat. Már szinte teljesen szétesett a győriek védekezése – ehhez valamelyest hozzájárult a 18–7-es faultarány is –, és 6 perc 21 másodperc volt hátra, amikor 63–44-re vezetett a Kurszk.

A hajrában aztán teljesen állva hagyta az ellenfelét az orosz csapat és olyan tetemes előnyt szerzett a jövő heti visszavágóra, amellyel megalapozta továbbjutási reményeit.

Tapodi Péter: – Minőségileg erősebb csapat ellen, ilyen sok egészségügyi gonddal küzdve, őszintén szólva, nagyon kevés esélyünk volt ezen a mérkőzésen. Túlteljesítettük tervünket és természetesen ezekből a kupameccsekből okulnunk kell.

A SEAT Lami-Véd Győr együttese ma magyar idő szerint 17 órakor Oroszországban a Dinamo Kurszkkal csap össze az Európa-kupában a legjobb 8 közé jutásért.

A SEAT Lami-Véd Győr női csapata szerencsésen megérkezett Kurszkba. Mindezt csak azért érdemes megjegyezni, mert a társaság kedden reggel nyolc órakor indult el Győrből, Bécstől Moszkváig repülővel tette meg az utat, majd onnan mintegy nyolcórás buszozás után éjszaka jutott el az orosz városba. A domagyedovói repülőtérről a vendéglátó klub kényelmes járműve szállította a csapatot egészen a Gosztyinyica Kurszkig, vagyis a szállodáig. A belvárosban található létesítmény minden tekintetben leginkább egy korabeli párt- vagy szakszervezeti székházra emlékeztet, a rossz nyelvek szerint még maga Lenin is lakott itt...
Felvetődhet a kérdés, a kényelem érdekében miért nem repült Kurszkig a csapat? Nos, az itteni reptér ebben a hideg időben nem fogad járatokat. És ha már az időjárásnál tartunk, Oroszországban át kell értékelnünk a hideg fogalmát. Amúgy ragyogóan süt a nap, de a hőmérő higanyszála napközben sem emelkedik mínusz 20 fok fölé, éjszaka pedig olyan hideg van, hogy valóban még a kutya sem jár az utcákon.

A második világháborúban vívott kurszki páncélos csata napjainkban is legendás, néhány emléke még megtalálható a városban és környékén. Az oroszok sikerét hozó harcban összesen hatezer tank csapott össze és ez a csata egészen az Öböl-háborúig a legnagyobbnak számított a maga nemében.

Nehéz ütközet vár a SEAT Lami-Véd Győr csapatára is Kurszkban. Tudják ezt a magyarok, hiszen a helyi Dinamo nem ismeretlen a számukra. Két évvel ezelőtt az EK-ban a csoportmérkőzések során már találkozott egymással a két klub.

„Nagy mérkőzésre számítok most is, mert az ellenfelünk egy jó orosz csapat – kezdte Tapodi Péter, a győriek edzője. – A hazaiak és a két-két litván és kazah mellett itt játszik az olimpiai és világbajnok amerikai Snow és a szintén tengerentúli Robbins is. Úgy ítélem meg, a mi együttesünk már eddig is erején felül teljesített a kupában és a bajnokságban is. Ennek ellenére játékosaimon érzem az elszántságot a csütörtöki mérkőzés előtt. Többen bajlódnak ugyan kisebb-nagyobb sérülésekkel, de remélem, azért mindenki pályára léphet majd Kurszkban. Ha döntetlen körüli eredményt érnénk el vagy netán tíz ponton belül szenvednénk vereséget, azzal már elégedett lennék. Így maradna esélyünk és talán több nézőt ki tudnánk csalogatni az egy hét múlva esedékes győri visszavágóra."

• 7. rabatamas 2010. január 31. 09:43
    „Megkezdte tapodi az újabb sírást, kifogások keresését, /hosszú utazás, havazás, ezt nem tudták előtte! ja és a betegek!Győr női kosárlabda ?csak a Sopron szétverésével megvásárlásával!!”
  • 6. -.- 2010. január 31. 00:21
    „Nem vitatkozom.Ott valóban VOLT!(ismered ezt a szót?)”
  • 5. rabatamas 2010. január 30. 18:06
    „A Soproni Postásra gondoltál ott volt!!”
  • 4. -.- 2010. január 30. 10:58
    „rabatamasnál pedig a helyesírás nem ismerős!(bár ez már nem meglepő)

Egyébként fogadni mernék, hogy egész eddig azt se tudtad, hogy van Győrött kosárlabda, csak te is jösz a vérszagra, mint a soproni "barátaink"...”
  • 3. rabatamas 2010. január 30. 08:54
    „tapodi vagy netánt nem ismernek a kosárlabdába!!”
  • 2. -.- 2010. január 29. 19:52
    „HA döntetlen körüli eredményt érnénk el VAGY NETÁN tíz ponton belül szenvednénk VERESÉGET, azzal már elégedett LENNÉK.

Kiemeltem azokat a szavakat amelyeknek úgy látszik nem ismered a jelentését...”
  • 1. rabatamas 2010. január 29. 15:13
    „tapodi már megint csak a duma igérgetés!, miről beszélt 10pontos vereség!!Most meg a "mosakodás ..körülmények stb....”

Audi-ETO: elkezdődött a felkészülés, Görbicz is edz

Kézilabda - Véget ért a nyári szabadság az Audi-ETO játékosai számára. Konkoly Csaba tegnap… Tovább olvasom