2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Kosárlabda Euroliga: javított a Sopron

UNI SEAT Győr súlyos vereséget szenvedett.
Uniqa Euroleasing Sopron–CCC Polkowice 75–58 (25–19, 13–15, 16–6, 21–19)
Sopron, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 600  néző. V.: Baumaitis (lett), Anzulovic (horvát), Hrusa (cseh).

Sopron: FEGYVERNEKY 14/3, ZAVECZ 10, Kurasova 8, KRIVACEVIC 16, HORTI 11. Cs.: Fűrész 4, Krnjic 6, Czank, Licskai 2, Szabó F. 4. Edző: Székely Norbert.

Polkowice: Zoll 4, Malci 9/6, Muszina 4, PEROVANOVIC 12, Majewska 2. Cs.: Frazee 10, Walich 10, Petronyte 7, Jankowska. Edző: Arkadiusz Rusin.

Mindkét csapat számára óriási volt a tét a továbbjutás szempontjából, hiszen a magyar bajnok és a lengyel ezüstérmes is egy-egy győzelemmel állt a mérkőzés előtt. Egy esetleges harmadik hazai vereség jelentősen csökkentette volna Székely Norbert csapatának továbbjutási esélyeit.
Fordulatos játékkal indult a találkozó, nem látszott a csapatokon a tét bénító hatása. A negyed közepén folyamatosabb lett a hazai csapat játéka, s egy 9–0-s rohanással 20–10-re elhúztak. A hajrában megtört a lendület, így hatpontos hazai vezetéssel zárult a szakasz. A folytatásban nagyon magára húzta ellenfelét a több labdát eladó hazai együttes, két pontra feljött a Polkowice. Székely Norbert időkérése után két fiatal, Szabó Fanni, majd Licskai Zsófi villant. Csapkodóvá vált a játék. A félidő végén Krivacevic vezetésével ismét ellépett a Sopron, amelynek zónájával nem igazán tudott mit kezdeni a lengyel együttes.

A második félidő elején jól pörgött a Sopron, felállt védelem ellen is ügyesen játszottak a hazaiak, s jó védekezésük révén többször leindították ellenfelüket. A szakasz első felében 14–2-es rohamot bemutatva tetemes előnyre tett szert a magyar bajnok. A negyed második felében sok volt a rossz dobás hazai részről, de ezt nem tudták kihasználni a több labdát is eladó vendégek. A zárófelvonásban Kurasova olyan szerencsétlenül ütközött ellenfelével, hogy megszédült az eset után. A tízpontos határ közelébe került a Polkowice, amely kijött kemény, egész pályás letámadásra. Jókor jött Fegyverneky duplája, mely egy 9–2-es roham nyitánya volt. Ezzel a soproniak meg is törték ellenfelük ellenállását, s helyenként kifejezetten ügyes, szervezett játékkal a magyar bajnok megszerezte az oly fontos győzelmet.

Székely Norbert: – Az előző három héten nem szerepeltünk sikeresen, de örülök, hogy azokból a meccsekből is tudtunk tanulni. A sikerben – amely nagyon sokat érhet a továbbjutás szempontjából – kulcsszerepe volt annak, hogy megnyertük a lepattanózást is.

Kaunas–UNI SEAT Győr 71–51 (20–8, 18–11, 22–13, 11–19)
Kaunas, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 200 néző. V.: Ozols (lett), Bundgaard (dán), Nyström (finn).

Kaunas: VALENTIENE 9/9, Linkeviciene 10/3, Pilypaitis 6, KUKTIENE 12/3, Kemezys 6. Cs.: Okockyte 7/3, PUTNINA 10/6, Sipaviciute 8, Likhtarovich 3/3, Pikciute, Kvedraviciute. Edző: Mantas Sernius.

UNI SEAT Győr: Ciglar 8, Simon 3, Rasheed 2, NAGY-BUJDOSÓ 14, Hollingsworth 2. Cs.: Laklóth 4, Sujanová 8, Őri 7/3, Fürtös 3. Edző: Fűzy Ákos.

Quanitra Hollingsworth vállalni tudta a játékot a győrieknél. Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést, öt perc után még 2–2-es döntetlent mutatott az eredményjelző. A házigazdák aztán egy 13–0-ás rohammal elléptek a továbbra is sok tiszta helyzetet rontó győriektől. A második negyedben sem koncentráltak jobban a győri lányok, a különbség húsz pont fölé nőtt.

A nagyszünet nyújtotta lehetőséget sem sikerült kihasználni, a Kaunas újabb 13–0-ás rohammal nyitott és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A zárónegyed már semmilyen izgalmakat nem tartogatott, a hazaiak könnyedébben vették a játékot, ezt kihasználva végül sikerült némiképp kozmetikázni az eredményen. A vereség azért is fájó, mert a litvánok sem brillíroztak.

Fűzy Ákos: – Az elején mindkét csapat nagyon ideges volt. Mi sokat hibáztunk védekezésben, nem találtuk a ritmusunkat, s támadásban sok rossz döntést hoztunk, ami a hitünk elvesztéséhez vezetett. Megpróbáltunk megoldást találni a gondjainkra, de az ellenfélnek mindenre volt válasza.

Előzmények - Szerényebb képességű csapatok elleni javíthat mérlegén a Sopron és a Győr a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

A B csoportban a soproniak múlt héten 91-60-re kikaptak a tavaly alapszakaszgyőztes török Fenerbahce vendégeként, így 1/3-ra rontották mutatójukat. A szerdán a hűség városába látogató Polkowice híveinek is kevés örömük telik eddig kedvenceik bemutatkozó idényében, ugyanis a lengyelek - két vereség után - az előző körben szerezték meg első sikerüket, és 1/2-es mutatónál tartanak. Székely Norbert együttese a hétvégén Baján őrizte meg veretlenségét az NB I-ben (47-71).

Az A csoportban az újonc Győr múlt csütörtökön 106-82-re alulmaradt otthon a bombaerős török Galatasarayjal szemben, így ugyancsak 1/3-as mérleggel várja a folytatást. Szerdán a Rába-partiak a litván Kaunas csarnokában lépnek pályára, amely négy vereséggel sereghajtó a nyolcasban. Füzy Ákos tanítványai - akik idehaza százszázalékosak - vasárnap sikeres főpróbát tartottak, miután 58 ponttal verték meg a vendég Szekszárdot (108-50).