2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 25°C Még több cikk.

Kosárlabda: elődöntőben az MKB

Az MKB-Euroleasing Sopron kettős győzelemmel jutott a női kosárlabda bajnokság elődöntőjébe. A SEAT Lami-Véd Győr előnyt szerzett a Szegeddel szemben.

Szolnok–MKB-Euroleasing 64–95 (13–26, 18–17, 21–27, 12–25)
Szolnok, NB I-es női rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés, 300 néző. V.: Hegedűs, Gorka.

Szolnok: Ristic 7/3, Boskovics 10/6, RUBOLD 14/6, SERBÁN 15/3, Cvetanovics 10.
Cs.: Pungor 4, Gyuricza 4, Kovács A.
Edző: Mészáros Zoltán.

MKB-Sopron: Honti 10, Németh B. 4, Holt 12, KRIVACEVIC 18, TAMANE 14.
Cs.: Fűrész D. 4, Horti 10, EÖRDÖGH 17/6, Varga Zs. 6.
Edző: Székely Norbert.

A soproniak célja egyértelmű volt a szolnoki mérkőzéssel kapcsolatban: győzni kell, és akkor már nyugodtan lehet készülni az elődöntőre. Ennek megfelelően állt hozzá a mérkőzéshez a Magyar Kupa-győztes, és Honti, illetve Krivacevic pontjaival magához ragadta a kezdeményezést. A negyed végén már kétszer annyi pontot számláltak a vendégek, mint az ellenfél (13–26). A folytatásban visszavett az iramból az MKB, de így is kézben volt a találkozó. A harmadik negyedben sok kosárnak tapsolhattak a szurkolók, a védekezés háttérbe szorult. Azért a záró 10 percre összeszedte magát védekezésben a vendéggárda, és végül megérdemelten jutott a bajnoki elődöntőbe.

Székely Norbert: – Az elmúlt hat nap után jól jön egy kis pihenő a végjátékra.

SEAT Lami-Véd Győr–Szeged 69–60 (14–18, 15–19, 19–6, 21–17)
Győr, NB I-es női rájátszás, 1. kör, 1. mérkőzés, 200 néző. V.: dr. Valovics, Bognár.

SEAT Lami-Véd: Englert, SEMSEI 14, CARSON 23, Kovács K. 6, HOLLINGSWORTH 7.
Cs.: Delmis 1, Simon 4, Horváth Zs. 4, Vida 10/6.
Edző: Tapodi Péter.

Szeged: Lengyel 10, ROGLIC 10, Laklóth 5/3, RAHEED 14, ZSERZSERUNOVA 16.
Cs.: Fejes, Sazonenko, Kováts A., Farkasinszki 5.
Edző: Mészárosné Kovács Andrea.

A találkozó előtt dőlt el, hogy Ieva Kublina nem tudja vállalni a játékot a győrieknél, ami alapvetően meghatározta a találkozó első felét. A fáradtan kosárlabdázó hazaiak ellen sokkal motiváltabbnak tűnt a Szeged, s ahogyan ilyenkor lenni szokott, míg az egyik oldalon semmi, a másikon minden bejött. Persze annak, hogy a Szeged magabiztosan játszott és vezetett (15. p: 18–32), a szerencsének volt a legkevesebb köze. A vendégek okosan játszva könyörtelenül büntettek minden győri kihagyást, amiből az első félidőben akadt bőven.

Tapodi Péter viszonylag higgadtnak tűnt mindezek ellenére, de a nagyszünetben aligha a dicséret hangján szólt játékosaihoz. Akármi is hangzott el az öltözőben, hatott, mert egy másik győri együttes jött ki a második félidőre. Felpörögtek Englerték, a védekezésük sem volt olyan puha, mint előtte, s pillanatok alatt egyenlítettek, sőt, a lendület megmaradt, s a 29–37-es félidő állásból egy csapásra 48–43-
as részeredmény lett. Érezhető volt, hogy ekkor már megnyugodott a SEAT Lami-Véd, s fordult a kocka, ezúttal a szegedi oldalon lehetett bosszankodni a sok kimaradt dobás miatt.

A végeredmény alapján talán biztosnak tűnik a győri siker, de alaposan megkínlódott ezért a SEAT Lami-Véd, s vasárnap még ennél is nehezebb feladat vár Carsonékra a párharc második felvonásán.

Tapodi Péter: – Kublina kiesése és a Magyar Kupa-döntő után az első félidőben meglehetősen zavartan játszottunk a szemmel láthatólag alaposan felkészült Szeged ellen, de a második játékrészben harcosságunk és fegyelmezettségünk meghozta a várt sikert.

Csütörökön 18 órakor az MKB-Euroleasing Sopron a Szolnok ellen bejuthat a bajnokságban a négy közé. A SEAT Lami-Véd Győr ma este hattól kezdi a Szegeddel a két győzelemig tartó párharcot.

A SEAT Lami-Véd Győr a Szeged ellen mindenképpen a továbbjutást tartja célnak, ezt már az első meccsen nyomatékosítani szeretné Tapodi Péter gárdája. Pedig nem mondhatni, hogy a balszerencse elkerüli a győrieket, hiszen Kovács Krisztina és Ieva Kublina is betegséggel küszködött, s bár a lett játékos tegnap már edzett, de kiment a bokája, így kérdéses, tud-e játszani.

„Nem lehet más a célunk, mint a továbbjutás. Jó lenne két meccsen, de ha hármat kell játszani ehhez, azt sem bánjuk. A Szeged jó erőkből álló társaság, de a célunk minimum a bronzérem megszerzése a bajnokságban is" – mondta a győri edző.

Az MKB-Euroleasing Sopron egy lépéssel már közelebb van a párharc megnyeréséhez, miután kedden simán verte odahaza a Szolnokot. Székely Norbert vezetőedző most nehezebb meccsre számít, ráadásul a sérült Marissa Coleman mellett ezúttal a fiatalok közül Szabó Fanni és Licskai Zsófia sem játszhat. Mindketten a mától vasárnapig Sopronban rendezendő juniorbajnokságon szerepelnek a Soproni Darazsak csapatával. Az első meccset éppen a házigazdák játsszák reggel 9 órától a Bajával.

Ki nyerte a kosárlabda MK-t?

Aki követte hétvégén a női kosárlabda Magyar Kupa döntőjét, az biztosan tudja a választ. Ahogy az… Tovább olvasom