2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Kosárlabda: Egyenlített a Szeged a bajnoki döntőben!

Kosárlabda - Egyenlített a Szeviép-Szeged a női kosárlabda bajnoki döntőben. Végig szoros meccsen a címvédő MKB-Euroleasing Sopron 66-63-ra kapott ki idegenben a párharc második felvonásán. Az tehát biztos, hogy pénteken még nem lesz bajnokavatás Sopronban.

SZEVIÉP-SZEGED - MKB-EUROLEASING SOPRON 66-63(17–17, 11–14, 17–12, 21–20)
Szeged, Uniqa NB I-es női mérkőzés, döntő, 2. mérkőzés, 1000 néző. V.: Földházi, Ádám, Gál J.

Szeged: NÉMETH B. 7/6, FÜRÉSZ E. 25/15, Laczi 8/3, Maslowski, ZSERZSERUNOVA 11
Cs.: Szakács 3/3, Vincze 3, RUSSAI 9/9
Edző: Szeteyné Donkó Orsolya

Sopron: Macleod 10/6, HONTI 12, HOLT 18, Milovanovics 4, HORTI 14
Cs.: Krivacsevics 2, Eördögh, Horváth Zs. 3/3
Edző: Székely Norbert

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Székely Norbert: Nem volt olyan sebességünk, amivel megnyerhettük volna a mérkőzést. Túl sokat vezetgettük a labdát.

40. perc: Laczi bedobja az egyik büntetőt. 60-59. Russai-tripla. 63-59. Időt kér a Sopron. Holt kosarával két pont a különbség. 63-61. Fűrész büntetőire Horti válaszol. 65-63. Zserzserunova büntetőjével eldőlt a meccs. 66-63. Ez a vége.

39. perc: Zserzserunova fordít. 56-55. Aztán Holt jön újra!! 56-57. Fűrész nem hibázza el a hármast. 59-57. Horti higgadt marad a büntetőknél. 59-59.

38. perc: Lehet, hogy a mai meccsen is Holt lesz a nyerő ember? Vezet a Sopron! 54-55.

37. perc: Izgalamas lesz a vége is. Holt eredményes! 54-53.

36. perc: Russai megint hint egy triplát. Bajban a Sopron. 54-48. Macleod áll bele egy hármasba! Jó!! 54-51.

35. perc: Macleod pontjaival már csak három pont a Sopron hátránya. 51-48.

34. perc: Horti! Nagyon kellett! 48-45. Újabb tripla a hazaiaktól. Russai vállalta be. 51-46.

33. perc: Sokat kellett várni a negyed első kosarára. A szegedieknek megérte. Ez egy hármas, Szakácstól. 48-43.

A harmadik negyed után: 45-43.

30. perc: Fűrész kísérlete 3, Holt próbálkozása 2 pontot ér. 45-43.

29. perc: Fűrész Emőke a hazaiak egyik legjobbja. 42-41.

27. perc: Érzi a Sopron, hogy baj lehet, ha lazaság van. Milovanovic rákapcsol. 40-39. Holt! Jól van! 40-41.

26. perc: Honti amikor kell hozza a pontokat. 40-37.

25. perc: Lendületben a Szeged. Laczi hármasával öt pont a hazai előny. 40-35.

24. perc: Zserzserunova vs. Macleod. 37-35.

23. perc: Fűrész hint egy triplát. Máris iksz. 33-33. Laczi kosarával hosszú idő után újra hazai előny. 35-33.

22. perc: Zserzserunova büntetőivel kapaszkodik a Szeviép. 30-33.

21. perc: Horti nyitja kosárral a második félidőt. 28-33.

Egy kis statisztika:
A Szeged pontszerzői: Vincze 3, Németh 7, Zserzserunova 4, Fűrész 12, Laczi 2
A Sopron pontszerzői: Honti 8, Krivacsevics 2, Milovanovic 2, Horváth Zs. 3, Holt 6, Macleod 3, Horti 7

A félidőben: 28-31.

20. perc: Vége a második negyednek.

19. perc: Hontitól szeretnénk ilyenből többet. 28-31.

18. perc: Fűrész pontjaival már csak kettő a Soporn előnye. 27-29. Vincze egy büntetővel hozza fel a bajnok nyakára a Szegedet. 28-29.

16. perc: Macleod tripla! Ez az! 23-29. Zserzserunova kosarával tartja a lépést a bajnokkal a Szeged. 25-29.

15. perc : Fűrész is higgadtan dobja a büntetőket. 23-26.

14. perc: Horváth Zsuzsa egy hármassal köszön be. 21-24. Aztán jön Horti is! 21-26.

13. perc: Horti két hibátlan büntetőjével újra a Sopronnál az előny. 20-21. Nemeth egy büntetőt értékesít. 21-21.

12. perc: Csak, hogy ne örüljenek az MKB drukkerei, Németh szór egy triplát. 20-19.

11. perc: Krivacsevics nyitja kosárral a második negyedet. 17-19.

Az első negyed után: 17-17

10. perc: Németh Bernadett és Holt pontpárbaját hozza a negyed utolsó perce. 17-17.

9. perc: Újra hazai előny. Vincze első pontjai a mai meccsen. 14-13. Az első meccs legjobbja, Holt két büntetőt értékesít. 14-15.

8. perc: Milovanovic is elkezdi! 9-13. Fűrész szór egy triplát. 12-13.

7. perc: Honti egyik büntetője jó. 9-11.

6. perc: Horti Dóra egyenlít. 9-9. Aztán jó a ráadás is. 9-10.

5. perc: Honti két büntetője megint jó. Zserzserunova kosarával újra szegedi előny. 9-7.

4. perc: Honti büntetőivel jön fel a Sopron. 5-5. Fűrész is betalál. 7-5.

2. perc: Fürész Emőke triplájára Holt válaszol duplával (3-2). Laczi Edit emelkedik, pontos a próbálkozás. 5-2.

„Nehéz mérkőzésre számítok, az mindenképpen nagy különbség, hogy most idegenben játszunk. A bajnokságban egyetlen vereségünket pont itt szenvedtük el, így fokozottan figyelnünk kell. Úgy érzem, felvettük a bajnoki döntő ritmusát, és amellett, hogy a védekezésünknek továbbra is hatékonynak kell maradnia, a támadópotenciált növelnünk kell" – mondta Székely Norbert vezetőedző, aki a bokáját fájlaló Horváth Zsuzsannára is számíthat.

Pécsett a Foton

A története során először a legjobb négy közé jutott SEAT Foton Győr ellenfele a MiZo-Pécs 2010 csapata a bronzéremért folytatott párharcban. Az első találkozót szerdán 18 órakor rendezik Pécsett.

„Váratlan fordulat, hogy a pécsiekkel, és nem a szegediekkel találkozunk. Hasonló helyzetben van a két csapat, az egész szezon során ugyanolyan problémákkal – sérülésekkel, kieső játékosokkal – szembesültünk. Ugyanakkor a Pécs az a Pécs, Európa egyik élcsapata, amely bejutott az Euroligában a legjobb nyolc közé és megnyerte a Magyar Kupát. Két mentálisan kissé leült csapat találkozik egymással, bár más érzésekkel vágunk neki a párharcnak, hiszen a pécsieknek csalódás, hogy csak a harmadik helyért játszhatnak, nekünk pedig azután, hogy sikerült bejutnunk a négy közé, minden meccs ajándék, amit a későbbi fejlődés érdekében igyekszünk kihasználni. Fáradtak a csapatok, több játékos is van mindkét oldalon, akik végigjátszották az EB-selejtezőket, az európai kupasorozatot, a bajnokságot és a Magyar Kupát is. Nálunk a saroksérüléssel bajlódó Dagmar Imbergerová és a lázas beteg Fűrész Diána játéka bizonytalan. Remélem, a játékosaim átérzik a jelentőségét annak, hogy a bajnoki bronzéremért játszanak, és ez ha nem is eredményben, de a folyamatos fejlődésben visszaköszön majd" – mondta Tapodi Péter, a győriek edzője.

• 6. rabatamas 2009. április 23. 18:49
    „HOL VAN AZ A 258 "nagy okos" !! szavazó aki 3-0-ás Sopron Bajnokságra szavazott??!!
    Láttátok,hogy járt a Pécs!!”
  • 5. Mezike 2009. április 22. 19:18
    „Győri Lányok, akármi is történik innentől, szép volt! És csak így tovább! Ja, és NAUGYE!”

Kinek van több pénz a kosarában?

Kosárlabda - A női bajnokság legjobbjai szinte mindenhol jelentős támogatást kapnak a helyi… Tovább olvasom