2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Kosárlabda: Biztos soproni siker

Győzelmi reményekkel várta az idei év utolsó idegenbeli mérkőzését a zöld-sárga gárda.
Brno–Hat Agro-UNI Győr  86-61 (17–17, 24–13, 29–16, 16–15)
Brno, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 7. forduló. 600 néző. V.: Schmidt (német), Ponomarenko (ukrán), Perlic (horvát).

Brno: HORAKOVÁ 8/6, Kaspárková, ABDI 22/3, PECKOVÁ 15/3, Ohlde 9. Cs.: Hanusová, VLKOVÁ 10/9, Hejdova 3/3, Sujanová 4, Jurcenková 10, Beránková 3/3, Krivánková 2. Edző: Jan Bobrovsky.

Győr: Hurst 8/3, Raksányi 9, Rasheed 6/6, Nagy-Bujdosó 14, Shegog 7. Cs.: KUBLINA 13, Simon 2, Laklóth 2, Őri, Nagy D. Edző: Fűzy Ákos.

A hat forduló után ötvenszázalékos győrieket kissé meglepte az 1/5-ös győzelem/vereség mérleggel sereghajtó Brno, amely 15–8-ra is vezetett, de a nyitónegyed végére Nagy-Bujdosó Nóra vezetésével felzárkózott a magyar bajnok. A folytatásban Füzy Ákos együttese 23–20-ra ellépett, aztán a félidő hajrája a sok labdát szerző cseh alakulaté lett, s a nagyszünetben már 41–30 volt az állás.

Fordulás után gyakorlatilag eldőlt a találkozó: a mezőnyből és a büntetővonalról is gyengén célzó Rába-parti csapat 7 perc alatt mindössze 8 pontot hozott össze, így a házigazdák csakhamar 20 pont fölé növelték előnyüket. A 70–46-ról induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, a magyar együttes elszenvedte idénybeli negyedik vereségét az Euroligában.
A 3/4-es mérlegnél tartó győriek jövő csütörtökön a lengyel Krakówot fogadják.

Fűzy Ákos: – Az idei szezonban először éreztem úgy, hogy tehetetlenek vagyunk. A második félidő közepéig élt a remény, ám akkor megroppantunk, s utána már egy szétesett csapat jött ki a második félidőre. Jól jellemzi ezt, hogy míg az első félidőben huszonhét, a másodikban csak öt lepattanót szereztünk. Össze kell fogni, hogy elérhessük a továbbjutást, mely még egyáltalán nincs veszve.

Arras–Uniqa Sopron 55–74 (17–16, 10–19, 12–19, 16–20)
Arras, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 7. forduló, 500 néző. V.: Trujillo (spanyol), Dodds (skót), Hilke (finn).

Arras: Evans 8/3, Malashenko 14/6, Gomis 5, Bade 3/3, Dijon 9. Cs.: Bacsvarova 8, Carmona 4, Mendy, Touré 1, Belleka 3/3. Edző:
Sopron: Pál, Fegyverneky 6, Johnson 13, MILOVANOVIC 22, KRNJICS 22. Cs.: Holt 6, Zsovár 5, Licskai. Edző: Székely Norbert.

Győzelmi reményekkel várta az idei év utolsó idegenbeli mérkőzését a zöld-sárga gárda. Ezen a találkozón már Amber Holt erősítette a csapatot, akit megviselt az európai hideg és rögtön torokgyulladást kapott. A játékot azonban így is vállalta.

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron – amely hat forduló után egy győzelemmel és öt vereséggel állt a B csoportban – eleinte kiegyenlített csatát vívott az eddig nyeretlen Arrasszal. A magyar bajnoki ezüstérmes elsősorban a palánk alatti területről próbálkozott, főként a legutóbb Orenburgban 30 pontot szóró szerb Jelena Milovanovic és a honosított Krnjics Szara révén. Ennek eredményeként a nagyszünetben 27–35 volt az állás.

Térfélcsere után tíz ponttal elhúzott Székely Norbert remekül büntetőző együttese, ekkor már az ősszel érkezett Shenise Johnson és a múlt héten Sopronba visszatért, ugyancsak amerikai Amber Holt is belelendült. A 39–54-ről induló negyedik negyedben a franciák már nem tudtak újítani, így az NB I-et veretlenül vezető magyar alakulat megszerezte második győzelmét az Euroliga-idényben, magabiztosan nyert a csoportban sereghajtó francia Arras vendégeként.

A 2/5-ös mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a Kassát fogadják.

Székely Norbert: – Kulturáltan és koncentráltan játszottunk az egész meccs alatt. Óriási győzni akarás volt bennünk.