2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Kosárlabda bajnoki döntő: Újra a Sopronnál az előny!

Kosárlabda - Újra a Sopronnál az előny a női kosárlabda bajnokság döntőjében. Az MKB-Euroleasing csapata a finálé 3. mérkőzésén, hazai pályán húsz ponttal legyőzte a Szeviép-Szegedet.
MKB-EUROLEASING SOPRON - SZEVIÉP SZEGED 97-77 (26-20, 27-22, 28-25, 16-10)
Női kosárlabda bajnoki döntő, 3. mérkőzés

A párharc állása: MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép-Szeged 2-1

40. perc: Az utolsó másodpercben Krivacsevics talál a gyűrűbe. 97-77. Ez a vége.

39. perc: Horváth első tripla-kísérletét rontja el. Krivacsevicsé a lepattanó. 95-76. Pusztai egy büntetőt értékesít. 95-77.

38. perc: Krivacsevics távolról. Majdnem hármas lett. 91-76. Honti kosara után szegedi időkérés. 93-76.

37. perc: Krivacsevics ziccere ér pontokat. 89-76.

36. perc: Zserzserunova 14 pontos. 87-74. Németh is betalál. Jön fel a Szeviép. 87-76.

35. perc: Zserzserunova és Milovanovi a pontszerzők. 87-72.

34. perc: Honti passzából Horti eredményes. 83-70. Horti passzol Krivacsevicshez. Korás a palánk alól. 85-70.

31. perc: Ez a negyed is triplával kezdődik. Maslowski szerzi. 81-70.

A harmadik negyed után: 81-67

30. perc: Laczi szerez labdát. Ziccer, és kosár, plusz egy büntető. 79-67. Eördögh pontjaival zárul a negyed. 81-67.

29. perc: Horváth Zs. a harmadik, majd a negyedik tripláját szerzi. Négy próbálkozásból. 79-64. Szegedi időkérés.

28. perc: Zserzserunova büntetőivel tizenhárom pont a különbség. 73-60. Zserzserunov akcióból. 73-62.

27. perc: Horti szerez lepattanót harmadik próbálkozásra. Jó a kosár. 73-58.

26. perc: A Szeged tartja a lépést Német pontjaival. 67-56. Horti most a büntetőknél céloz jól. 69-56. Németh megint. 69-58. Horti pontjaival próbál újra meglépni a címvédő. 71-58.

25. perc: Russai, majd Macleod tapsoltatja meg a közönséget. 67-54.

24. perc: Fűrész kűzdi be magát a palánk alá. Dupla, és egy ráadás. 62-52. Horváth Zs. triplával nyugtatja a hazai drukkereket. 65-52.

23. perc: Maslowski büntetői pontosak. 62-49.

22. perc: Fűrész hármasa után, Maslowski is kosarat dob. Holt rákapcsol. 62-47.

21. perc: Soproni pontokkal kezdődik a negyed. Honti kosár, és hibátlan három büntető szabálytalanság, és egy technikai miatt. Aztán Horti is eredményes. 60-42.

Fotó: Magasi Dávid

A félidőben: 53-42

20. perc: Holt remek passzából Krivacsevics talál a gyűrűbe. A ráadás is jó. 51-42. Holt szólózik. 53-42.

19. perc: Horti és Fűrész következik a sorban. 48-42.

18. perc: Horti 2, Laczi 3, Holt 2, sorrendben a pontszerzők. 46-40.

17. perc: Macleod megy be a darálóba. Nagyot esik, de közben kosarat dob. Honti, majd Vincze talál be.

16. perc: Vincze marad egyedül ziccerben. 38-33.

15. perc: Zserzserunova fordul be Horti mellett. Macleod, majd Vincze is eredményes. 36-31. Milovanovic kosár, és egy elhibázott ráadás. 38-31.

14. perc: Milovanovic elhibázott Hármasa után Horti szedi össze a labdát. 34-27.

13. perc: Horváth Zsuzsanna harmasa szédül be. 32-27.

12. perc: Zserzserunova egyedül tör be a palánk alá. A soproniak közelről figyelték. 29-25. Hazai időkérés. Maslowski két büntetője jó. 29-27.

11. perc: Eördögh hármasával kezdődik a negyed. 29-20. Laczi is tiplát szór. 29-23.

Az első negyed után: 26-20

10. perc: Fűrész vállalja be a lehetetlen. Krivacsevics mellett fordul be. Megérte. 23-18. Krivacsevics kettő, plusz egy. 26-18. Fűrész a negyed utolsó pillanatában is dpb egy kosarat. 26-20.

8. perc: Milovanovic dobhat büntetőt. Mindkettő jó. 23-14. Németh is tudja ugyanezt. 23-16.

7. perc: Macleod második hárompontosa. 21-13. Időt kér a Szeged. Maslowski egyik büntetője pontos. 21-14.

6. perc: Szabálytalanság a palánk alatt. Holt 1+1. 16-13. Horti kap remek passzt ziccerben. 18-13.

5. perc: Maslowskit nem tudják tartani a hazaiak. 11-13. Macleod áll bele a triplába. Hibátlan. 14-13.

4. perc: Maslowski amit elvállal, abból pont lesz. 7-9. Jön Milovanovic a túloldalon. 9-9. Fűrész kosarára, Holt válaszol. 11-11.

3. perc: Maslowski kísérlete majdnam hármat ér. 7-5. Egyenlít a Szeged. Maslowski újra. 7-7.

2. perc: Holt kettőból egy büntetőt bedob. 3-3. Horti a következő hazai támadásnál kettőt értékesít. 5-3. Megint büntetők. Hoti hibátlan. 7-3.

1. perc: Honti középtávolija jó. 2-0. Fűrész ott folytatja, ahol a szegedi meccsen abbahagyta. Tipla. 2-3.

Edző: Donkó Orsolya

Két találkozó után 1–1 a három győztes mérkőzésig tartó bajnoki döntő állása, miután hazai környezetben a soproni és a szegedi csapat is győzedelmeskedni tudott. Ma az MKB-arénában csap össze a két rivális, és mivel eldőlt, hogy negyedik mérkőzésre is szükség lesz, vasárnap Szegeden találkoznak a csapatok.

Megmaradt a tartás

A delmagyar.hu vendége volt, és online interjút adott a szegediek edzője Donkó Orsolya, valamint a csapatkapitány Fűrész Emőke.

A szurkolók úgy látják, hogy a Szeviép-Szeged is felzárkózott a Pécs-Sopron páros mögé a bajnokságban. Kérdés, hogy a Szeged vállalja-e az Euroliga-megmérettetést a következő szezonban? Ha a Szeviép indul a legrangosabb sorozatban, a Pécs csapata csak akkor lehet Euroliga résztvevő, ha három klub indulásának jogát kilobbizza a szövetség.

A kérdésre válaszolva Donkó Orsolya elmondta, egyezettek a vezetőkkel arról, hogy ezekben a napokban kizárólag a bajnoki döntőre koncentrálnak. A bajnoki finálé után ülünek le megbeszélni, hogy mi szól az Euroliga mellett illetve mi ellene.

A finálé 3. mérkőzéséről Donkó Orsolya úgy nyilatkozott, hogy ha hasonló harcosságot, csapat védekezést és kimagasló dobószázalékot tudnak nyújtani, mint a legutóbbi találkozón, akkor megadják az esélyét egy szoros mérkőzésnek.

A csapatkapitány Fürész Emőke elmondta, megtiszteltetés számára egy ilyen csapat kapitányának lenni. Az öltözőben egység van, mindenki megoszthatja a másikkal a gondolatát és ebből építkeznek. A játékosoknak szüksége van egy vezérre, amit benne megtaláltak.

A döntőtől sokat vár a kapitány:

"Ha már eljutottunk
idáig és elhittük, hogy a Pécset is le tudjuk győzni idegenben, akkor mindent meg fogunk tenni, hogy Sopronban is győzzünk. Ha valakinek megremeg a keze, akkor azok nem mi leszünk. Nem bennünket nyom az esélyesség terhe."

Az MKB-Euroleasing csapata szerdán második vereségét is elszenvedte a bajnokság során. Ahogy az alapszakaszban, úgy a rájátszásban is a Szeviép-Szeged győzte le a soproniakat.

„A döntő első mérkőzéséhez képest változást jelentett, hogy ezúttal a szegediek élvezhették a hazai pálya előnyét, emellett sok külső dobással próbálkoztak, ami meglehetősen jó százalékban bizonyult hatékonynak. Az ő védekezésük erőteljesebbé vált, mi pedig bizonytalanabbul dobtunk kosárra. Tartásunk viszont végig megmaradt a mérkőzés során, és ennek nagy jelentősége lehet később. Hosszú a döntő, és minden elvesztegetett perc végzetesnek bizonyulhat. Ennek önbizalmat kell adnia a folytatásra" – foglalta össze a vereség tapasztalatai Székely Norbert, a címvédő MKB-Euroleasing vezetőedzője, aki a mai mérkőzésre is előretekintett.

„Javítanunk kell a védekezésen, a visszarendeződésen és a dobásbiztonságon. Ezen túl nem szabad ennyi kosarat kapnunk kívülről, és jóval több támadást kell vezetnünk. A játékosok nagyon fáradtak, ami egy ilyen szezon végén érthető, de ez senkit nem ment fel az alól, hogy minden energiáját mozgósítsa. Horváth Zsuzsanna bokája továbbra sem tökéletes, de ahogy Szegeden, úgy ma is játszani fog."

Az egység diadala

Alaposan feljavult a Szeviép-Szeged játéka a döntő második mérkőzésére, és ez elégnek bizonyult ahhoz, hogy az alföldi csapat összesítésben kiegyenlítse az állást.

„Harcosabban, keményebben kosárlabdáztunk, és jóval elszántabban védekeztünk, mint Sopronban. Támadásban is extrát tudtunk nyújtani, a soproni zónavédekezés ellen hatékonyak voltak a hárompontosaink, a rendkívül pontosan célzó Fűrész Emőke, Németh Bernadett és Olena Zherzherunova mellett a hajrában Russai Petra háromból három triplát értékesített. Kemény mérkőzés volt, többször is visszakapaszkodott a vendégcsapat. Itt látszott, hogy jóval erősebbek nálunk, de a védekezésünkre alapozva túljutottunk a nehézségeken" – mondta Donkó Orsolya, a Szeviép-Szeged vezetőedzője.

„Az alapszakaszban már sikerült legyőznünk a soproniakat, így tudtuk, ha saját játékunkat játsszuk, megfelelően koncentrálunk és csapatként küzdünk, akkor ezúttal is sikerülhet. Hasonló helyzetben voltunk a MiZo-Pécs ellen az elődöntőben, ahol egy nálunk erősebb, jobb lehetőségekkel bíró csapatot sikerült búcsúztatnunk az egységnek és a kiváló csapatszellemnek köszönhetően."

A bajnoki döntő ritmusa a szegedi csapatot is megviseli, hiszen amellett, hogy kétnaponta kell mérkőzést játszani, a csapatok az egész országot átutazzák a meccsek között.

„Megterhelő a döntő, nem tudok elegendő pihenőt biztosítani a játékosoknak, hiszen mindenkire szükség van a pályán. A szerdai mérkőzés után csütörtökön csak elemeztünk egy kicsit és dobóedzést tartottunk. Nemsokára indulunk Sopronba, az éjszakát ott töltjük, hogy pénteken kicsit kipihentebben várjuk a harmadik mérkőzést."

Donkó Orsolya: „Kemény mérkőzés volt, többször is visszakapaszkodott a vendégcsapat, itt látszott, hogy jóval erősebbek nálunk."

Székely Norbert: "Tartásunk végig megmaradt a szegedi mérkőzésen, és ennek nagy jelentősége lehet a későbbiek során."

• 6. -.- 2009. április 25. 18:40