2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Kosárlabda: Az MKB-Euroleasing Sopron nyerte a rangadót!

Kosárlabda - A Sopron nyerte az örökrangadót! A bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 83-64-re legyőzte a MiZo-Pécs 2010 csapatát.
MKB-EUROLEASING SOPRON - MIZO-PÉCS 2010  83-64 (18-16, 27-17, 21-13, 17-18)

Sopron, Uniqa NB I-es női mérkőzés, 1350 néző. V.: Cziffra, Király.

Sopron: MACLEOD 12/6, HONTI 15/6, Holt 6, MILOVANOVIC 19/6, HORTI 17
Cs.: Krivacsevics 4, HORVÁTH Zs. 7/3, Eördögh 1, Hadarics 2, Horváth L.
Edző: Székely Norbert

Pécs: Iványi 2, Raksányi 4, MAZZANTE 15/9, Mészáros 3/3, OHLDE 25
Cs.: Török 6/3, Krnjic 9, Ruják, Sarok, Szabó
Edző: Fűzy Ákos

Így látták a főszereplők

Székely Norbert: – Minden edző ilyen meccseket kíván magának. Pontosak, értelmesek, gyorsak voltunk. Végig jól játszottunk, és könnyedén túltettük magunkat a harmadik negyedbeli holtponton is. A taktikai variációk szinte kivétel nélkül bejöttek.

Fűzy Ákos: – A vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra, mert volt tartása a társaságnak. Az utolsó pillanatig küzdöttek a lányok. Sok biztató jelet láttam a játékunkban.

Honti Kata: – Az eredmény alapján simának tűnt a meccs, ám a pályán hatalmas csata volt. Nagy volt az iram, és ezt végig bírtuk. Sokat számított, hogy a Pécs legjobbja, Vajda nem játszott, de így is értékes ez a siker. Tartani kell ezt a formát és elérhetjük céljainkat.

Horti Dóra: – Az utóbbi három meccsünk után nem számítottam arra, hogy ilyen különbséggel nyerjük a rangadót. A Pécs ebben az idényben is nagyon erős csapat, és kemény ellenfél, ezért ér sokat ez a győzelem. Tavaly bebizonyosodott, hogy nem kell feltétlenül a pályaelőny a bajnoki címhez. A Pécs innen is lehet aranyérmes, de ezt mi nem hagyjuk.

Eördögh Edit: A Szeged elleni vereség után bebizonyítottuk, hogy tudunk újra csapatként küzdeni a győzelemért. A Magyar Kupa előtt nagyon jól jött ez a siker.

MKB-Sopron-Pécs, 2009.03.22. Fotók: Magasi Dávid.

40. perc: Hadarics Kinga szerzi az utolsó kosarat.  83-64-re nyer a Sopron!

39. perc: Török egy büntetője pontos. Krivacsevics dob kosarat. 81-64.

38. perc: Török és Horti is betalál. 79-63.

37. perc: Ohlde megy ziccerig Krivacsevics mellett. 77-59.

36. perc: Török szór hármast. 76-57. Eördögh egyik büntetője jó. 77-57.

35. perc: Ohlde-dupla. 76-54.

34. perc: Raksányi pontosan dobja a büntetőket. 76-52.

33. perc: Milovanovictól egy laza hármas. 74-50. Eördögh labdaszerzése után Horváth Zs. dob kosarat. 76-50.

32. perc: Milovanovic vs. Krnjic. 71-50.

31. perc: Milovanovic hármasával kezdődik a hajrá. 69-46. Krnjic eredményes a túloldalon. 69-48.

A harmadik negyed után: 66-46.

30. perc: Húsz pont a két csapat között. MacLeod dobja a negyed utolsó kosarát. 66-46.

29. perc: Krnjic ziccer, Horváth Zsuzsa-hármas. Milovanovic is dob egy kosarat. 64-46.

27. perc: Ohlde kosarára Honti triplája a válasz. Holt is betalál. 59-44. Pécsi időkérés.

26. perc: Iványi nagy passzából Ohlde dob kosarat. 52-40. Két pécsi büntető pontos, majd jön a túloldalon  MacLeod. 54-42.

25. perc: Holt forgatja be Mazzantét. 52-36. Ohlde megtanult büntetőt dobni. 52-38.

24. perc: Krivacsevics teszi ki a palánk alól Hontinak a labdát. Megvan a tripla. 50-36.

23. perc: Ohlde egyik büntetője jó. 47-34. Ohlde újra. Most mindkettő pontos. 47-36.

21. perc: Milovanovic veri meg egy az egyben Mészárost. Szép kosár. 47-33.

Egy kis statisztika: A hazai csapatból Horti 15, Honti 9, MacLeod 8, Milovanovic 7, Horváth Zs. 2, Holt 2, Krivacsevics 2 pontot szerzett.

A pécsiek közül Mazzante 15, Ohlde 8, Krnjic 3, Mészáros 3, Iványi 2, Raksányi 2 pontos.

A félidőben: 45-33.

20. perc: Ohlde két büntetőjére MacLeod hármasa a válasz. 45-33. Ez a félidei eredmény.

19. perc: Tovább nő a soproni előny. Holt talál be. Aztán jön Mazzante szokásos hármasa. Milovanovic-dupla. 42-41.

18. perc: MacLeod vállaja be a triplát. Megvan! 36-28. Horti hibátlan büntetőből. 38-28. Az eddigi legnagyobb különbség a csapatok között.

17. perc: Ohlde dupla, majd Horti dob pontosan két büntetőt. 33-28.

16. perc: Honti most Milovanovicot játssza meg középen. 30-26.

15. perc: Raksányi áll bele egy duplába. Egyedül hagyták, így nem volt nehéz dolga. 25-24. Honti egyik büntetője jó. 26-24. Horti kap nagy passzt Hontitól. 28-24. Mazzante is ott van. 28-26.

14. perc: Krnjic, majd Horti eredmyényes. 25-22.

13. perc: Mazzante hozza fel egy pontra a Pécset. 21-20. Aztán jön Krivacsevics. 23-20.

11. perc: Horti kosarával kezdődik a negyed. 20-16. Jó a ráadás is. 21-16. Iványi is betalál. 21-18.

Az első negyed után: 18-16.

10. perc: Ziccerek maradnak ki a negyed utolsó percében. Marad a 18-16.

9. perc: Honti is beszórja a büntetőket. 18-15. Krnjic csak az egyik büntetőjét értékesíti. 18-16.

8. perc: Mazzante középtávolijával előnyben a Pécs, de nem sokáig. MacLeaod első kosara. 16-15.

7. perc: Hortit csak szabálytalanul tudják megálltani. Jó mindkét büntető. 12-10. Mészáros szór egy triplát. 12-13. Horváth Zsuzsanna is hibátlan büntetőből. 14-13.

6. perc: Horti mindkét büntetőt bedobja. 10-10.

5. perc: Horti kosarával újra soproni előny. 8-7. Mazzante mázlis hármasa. 8-10.

4. perc: Mazzante egymás után két hármast ereszt el. Az első rossz, a második megvan. 6-7.

3. perc: Eladja a labdát a Sopron. Mazzante ziccert dobhat. 4-4. Milovanovic is elkezdi. 6-4.

2. perc: Ohlde megállíthatatlan a palánk alatt. 4-2.

1. perc: A Sopron a MacLeod, Milovanoic, Horti, Honti, Holt ötössel kezd. A pécsieknél Raksányi, Iványi, Mészáros, Ohlde és Mazzante  pályán. Honti nagyon belekezd. Két dupla! 4-0.

Telt ház, és hatalmas hangzavar várta a pályára kivonuló csapatokat az MKB Arénában. Pécsről is érkeztek szurkolók, a vendégszektor is megtelt. A találkozót a Cziffra Csaba, Király László, Győrffy Pál Attila hármas vezeti.

Vezetőedző: Fűzy Ákos

Hét közben Szegeden elszenvedte első vereségét a bajnokságban az MKB-Euroleasing Sopron. A MiZo-Pécs is egyetlen vereséggel rendelkezik, a baranyaiak pont a soproniaktól kaptak ki még decemberben. Az utolsó fordulóban az MKB-arénában találkozik egymással a két csapat, és ezen a mérkőzésen dől el, melyik együttes zárja az élen az alapszakaszt és jut pályaelőnyhöz a rájátszásban. A két együttes vezetőedzőinek baráti viszonya közismert, Székely Norbert és Fűzy Ákos vasárnap azonban ellenfelekké válik. A szakembereket a rangadóról kérdeztük.

– Mekkora jelentőséget tulajdonít az alapszakasz első helyének?

Székely Norbert: – Természetesen van jelentősége a pályaelőnynek, de ha súlyozni kell, nem ez lesz a legfontosabb a tavaszi Sopron–Pécs mérkőzések közül. Persze mint mindegyik összecsapásunk, a vasárnapi is igazi presztízsmérkőzés lesz.

Fűzy Ákos: – A hazai pálya előnyt jelent a rájátszásban, de tavaly a sok sérültünk miatt, ennek a bajnoki döntőben nem volt eredménye.

– Mi az ellenfél legnagyobb erőssége?

Sz. N.: – A védekezés évek óta erőssége a pécsieknek, emellett felgyorsult a támadójátékuk is, és egységes csapatot alkotnak a játékosok.

F. Á.: – Lendületes, ritmusos, gyors játék jellemzi a soproni csapatot, amelyben minden poszton jó játékosok találhatóak.

– Mivel lehet legyőzni a riválist?

Sz. N.: – Saját stílusunkban kell játszanunk, rá kell erőltetni az akaratunkat a pécsiekre. Fontos szerepe lesz a kreativitásnak is, emellett stabilnak kell maradnunk.

F. Á.: – Meg kell fékeznünk a soproniak lendületét, nem szabad hagynunk, hogy ők diktálják a ritmust, és meg kell nehezíteni a kiemelkedő tudású játékosok dolgát.

– Mennyire számít, hogy a pécsiek egy sorozattal kevesebbre koncentrálnak?

Sz. N.: – Előnyt jelenthet a pécsieknek ez a helyzet. Más részről hatalmas siker, hogy bejutottunk a Final Fourba, és igyekszem azt elérni, hogy ez plusz erőt adjon a játékosoknak, ne a fáradtság jöjjön elő.

F. Á.: – Nem oszlik meg a figyelem és nincs akkora terhelés a játékosokon, de ez inkább a play-offban jelentkezhet. Érzelmileg viszont feldobhatja az MKB-t, hogy ott vannak az Euroligában a legjobb négyben.

– Milyen hatással lehet az MKB-re az első bajnoki vereség?

Sz. N.: – Ez a mérkőzés és a következő hetek adnak erre választ. Minden csapat életében vannak nehéz periódusok, az igazán jók túl tudnak lépni ezen. Úgy érzem, a csapat továbbra is egységes, bízom benne, hogy győzni tudunk.

F. Á.: – Csak pozitív hatással lehet a soproniakra a vereség, ha volt feszélyezettség a veretlenség miatt, ez most megszűnt. Úgy gondolom, ellenünk duplán akarnak bizonyítani, így a hagyományoknak megfelelő, izgalmas mérkőzést várok.

• 4. -.- 2009. március 23. 18:52
    „pisti az agyad nagyon gyenge te szerencsétlen!a szeged ellen esélyetek kb 20%!”
  • 3. Bélás 2009. március 23. 11:23
    „Kiszorkoljátok a Szegednek a döntőbe jutást,és hálából újra kikaptok tőlük!!!Ha-ha-ha”
  • 2. pisti60 2009. március 23. 06:15
    „Biztos ,hogy meglessza magyarkupa is!
    Hiszen egy nagyon gyenge fotonnal játszuk az elödöntőt.
    Aztán kiszurkoljuk a Szegednek a döntőbejutást!!
    Igy fest a tabella majd!!
    1. Sopron
    2.Szeged
    3. Pécs
    4. Győr.
    Még azt is megmerném kockáztatni ilyen játékkal meglepetés lehet a Final 4-ba.”
  • 1. jockey 2009. március 22. 16:54
    „Szép volt lányok! Remélem, jövő héten meglesz a kupagyőzelem!”

Két helyet javított Szávay Ágnes

Két helyet javított múlt heti pozícióján Szávay Ágnes a női tenisz világranglistán, így jelenleg a… Tovább olvasom