Kosárlabda - Sördögök-vereség, menetel a Győr

Alba Fehérvár–Soproni Sördögök 82–75 (27–24, 25–15, 12–19, 18–19)
Székesfehérvár, NB I-es férfimérkőzés, 1500 néző. V.: Cziffra, Szabó G., Jakab.

Alba Fehérvár: Supola 5/3, Kromah 16, Tóth P. 5/3, CLEVELAND 12, CSORVÁSI 14. Cs.: Simon 6/3, Juhos 3, WOOD 15/9, Blaskovits, Kovács Á. 4. Edző: Marcel Tenter.

Sopron: THOMAS 24/6, Ruják A. 6, BORISZOV 22/12, Dénes, Tóth G. 4. Cs.: Edwards 9, Takács 8/3, Trepák 2. Edző: Sabáli Balázs.

A meccs elején a hazaiak kerültek előnybe, a Sördögök Boriszov büntetőivel tapadt a fehérváriakra. A negyed második felében Thomas tartotta versenyben a Sopront. A második szakasz elején Thomas triplával egyenlített, de a hazaiak egy 13–0-ás rohammal elhúztak. Szünet után tartotta tíz pont körüli előnyét a hazai csapat, ám a harmadik negyed hajrájában a Sopron Thomas, Boriszov és Takács révén három támadást is triplával fejezett be, s három pontra feljött. A zárószakaszban több lehetősége is volt igazán szorossá tenni a meccset a Sördögöknek, de a kritikus helyzetekben megremegtek a kezek.

Sabáli Balázs: – A mérkőzést lényegében már az első félidőben elvesztettük, sok kosarat kaptunk olyan szituációkból, amilyenekre próbáltunk külön felkészülni. Szünet után ugyan egy speciális védekezési formával megtörtük a Fehérvár lendületét, de egy rövid időszakot leszámítva távolról gyengén dobtunk, így megérdemelten nyert a hazai csapat.

Vasas–CMB Cargo-UNI Győr 57–82 (11–20, 15–19, 19–24, 12–19)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Gál, Rácz, Záray.

Vasas: CZYMMER 15/9, Aho 5, Bajnóczi 6, Bagi, HATÁR 24. Cs.: Szalay, Véber, Müller, Gundel, Bach 5, Gocsmann, Tóth T. 2. Edző: Krivacevic Dragoljub.

Győr: RADOCAJ 15, Török Á. 5, TAKÁCS 12, HORVÁTH L. 9, VAJDA 21/18. Cs.: Nagy R., Koch 2, László, Mansaré 7, CZIRJÁK 11. Edző: Völgyi Péter.

A győriek 9–0-ra elléptek az elején, s ezt a különbséget szinte végig tartani is tudták. A második tíz percben tovább nőtt az előny (12. p: 11–25, 17. p: 19–33). A második félidőben felváltva estek a kosarak, így maradt a sima vendégvezetés. A zárószakaszban egy 7–0-ás rohammal végleg eldőlt a találkozó.

Völgyi Péter: – Nem forgott veszélyben a győzelmünk, annak ellenére sem, hogy volt, aki sérülten, volt, aki betegen vállalta a játékot.

Tanulságos találkozó

USK Praha–Uniqa-Euroleasing Sopron 96–70 (21–16, 31–14, 18–23, 26–17)
Prága, nemzetközi női felkészülési mérkőzés.

Legjobb dobók: Petrovics 20, Hanusová 14, Elhotová 14, Vaughn 13, Burgrová 10, Vitecková 8, ill. McBride 24/6, Crvendakics 13/6, Hartley 12, Krnjic 11.

Pár nappal az Európa-kupa nyitánya előtt – az ellenfél a magyar bajnok PINKK lesz – a cseh válogatottakkal és neves légiósokkal felálló, az Euroligára készülő USK Praha otthonában játszott edzőmeccset a soproni női együttes. Igor Polenek tanítványai számára nagyon fontos volt ez a találkozó, és a súlyos vereség ellenére jól is jött, hiszen a bajnokságban eddig nem találkoztak olyan ellenféllel, amely igazán nagy erőkifejtésre késztette volna őket. A prágai találkozó elsősorban a védekezés gyengeségeire világított rá, különösen a második és a negyedik negyedben.