2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

Kosárlabda - (S)ördögi sorozat: hatból hat győzelem

Káprázatos sorozatot produkál Sabáli Balázs irányításával a Soproni Sördögök együttese.
A legutóbbi bő fél évben a soproni férfiegyüttesnek hat mérkőzése végződött döntetlenre a rendes játékidőben, s mind a hat „túlórát" megnyerte a soproni gárda.

Hosszabbítás számokban

2014. 05. 16.: Alba Fehérvár–Sopron 90–94, negyeddöntő, 4. mérkőzés (hosszabbítás: 10–6). A rendes játékidő végén Trepák-triplával egyenlített a Sopron.
2014. 06. 01.: Kaposvár–Sopron 91–104, a 3. helyért, 2. mérkőzés (hosszabbítás: 17–4). Hendlein kihagyta a büntetőket.
2014. 10. 18.: ASE–Sopron 89–91 (hosszabbítás: 14–12). Roberson büntetőkkel egyenlített, a negyedik negyedet 29–18-ra nyerte a Sopron.
2014. 10. 22.: Sopron–KTE 95–85 (hosszabbítás: 17–7). Edwards triplájával a Sopron egyenlített.
2015. 01. 11.: KTE–Sopron 81–90 (hosszabbítás: 6–15). Poscic duplájával a Sopron egyenlített.
2015. 01. 24.: Jászberény–Sopron 80–86 (hosszabbítás: 14–8). Takács triplájával a Sopron egyenlített.

A hat megnyert hosszabbításos siker értékét növeli, hogy öt alkalommal idegenben tudott túlórában diadalmaskodni a Sopron.

A hosszabbításokat tekintve a túlórákban a soproni csapat kosárkülönbsége imponáló: 87–43.

Ezt megelőzően elég messzire kell visszalapozni, hogy újabb hosszabbításos meccset találjunk a soproni férficsapat történetében, de talán még sokan emlékeznek rá, s fájó emlék a soproni szurkolóknak.

Van rossz emlék is

Közel négy esztendeje, 2011. február 26-án a Falco nyert Sopronban az akkor Meszlényi Róbert vezette SKC ellen. Hárompontos soproni előnynél, hét másodperccel a vége előtt oldalról jöhetett a Falco, három csapathibája volt a soproni együttesnek. Az akkori gárda hátvédje, Rob Jarvis azonban ahelyett, hogy kétszer gyorsan szabálytalankodott volna Doyne-nal szemben, s akkor honfitársa dobhatott volna két büntetőt, szépen „elkísérte" a triplavonalig s engedte, hogy az akkor végül 39/15-tel záró Doyne bedobja az egalizáló triplát. A túlórát 14–11-re elvesztette a Sopron.

Úszás - Jakabos Hosszút is megelőzte

Jól szerepeltek a Győri Úszó SE versenyzői a hagyományos antwerpeni Flanders Swim Cup nemzetközi… Tovább olvasom