2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Kosárlabda - Soproni búcsú vereséggel

Az Uniqa eddigi szép Európa-kupa-sorozata megszakadt, súlyos vereséggel búcsúzott a csapat az Európa-kupától.
Uniqa-Euroleasing Sopron– Maccabi Bnot Ashdod 60–87 (13–26, 15–19, 20–28, 12–14)

Női Európa-kupa negyeddöntő visszavágó, Sopron, 800 néző. V.: Calik (lengyel), Sarapa (fehérorosz), Kucera (cseh).

Sopron: Ciglar 5/3, Hartley 14, Simon 4, Krivacsevics 10, Krjnics 6. Cs.: Crvendakic 4, Zsovár 7/3, Sztankovics 10, Licskai. Edző: Igor Polenek.

Maccabi: DORON 26/9, HIGHTOWER 16/6, CLARK 12/3, JACKSON 15, Bovikina 12/6. Cs.: Selwyn 4, Diamant 2, Kolodny, Zelivanski, Sasson. Edző: Eliyahu Rabi.

Támadásban idegesen kezdett a Sopron, védelme pedig egyszerűen „átjáróház" volt. Amíg a vendégek szép nyugodtan játszottak tiszta helyzetekig, addig a soproniak a büntetőket is sorra kihagyták.
A második negyedben is kapkodott az Uniqa, játékosai siettették a támadások befejezéseit. Hightower triplája után a 16. percben 21 pontra nőtt a Maccabi előnye.

A szünet után a vendégek újból minden támadásukat kosárral fejezték be. Doront képtelenek voltak tartani a hazaiak, a 27. percben 27 pontra nőtt a soproniak hátránya.

Igor Polenek: – A Maccabi jól játszott, megérdemelten nyert. Több oka is volt annak, hogy nem tudtunk felnőni a feladathoz, gondolok itt többek között betegségekre, sérülésekre. Összességében egy szép Európa-kupa-szezont mondhatunk magunkénak, sajnálom, hogy a befejezés gyengén sikerült.

Eliyahu Rabi: – Védekezésünknek köszönhetjük a sikert. Egy nagyon jó csapatot győztünk le. Sikerült megakadályozni gyors indításaikat és az elzárás-leválásos támadásaik ellen is jól védekeztünk. Nagyon boldog vagyok.