2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Kosárlabda - Nagy csatában szoros vereség

A győriek olyan meccset veszítettek el, melyben a győzelem is benne volt.
Hat Agro-UNI Győr–Good Angels Kosice 60–67 (12–20, 16–14, 17–15, 15–18)
Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 300 néző. V.: Vinasi (román), Gomez Lopez (spanyol), Liszka (lengyel).

Győr: SEMSEI 10/6, Ivanovic 3/3, LAKLÓTH 15, TINKLE 18, Diamant 4. Cs.: Koch 2, Mansaré 6, Czirják 2, Fejes, Pénzes. Edző: Bencze Tamás.

Kosice: BOJOVIC 11, Kissová, Perkins 9/3, Janosciková, HRUSCÁKOVÁ 14. Cs.: KRIVACEVIC 24, Abdi 3, Bálintová 6, Zietara. Edző: Maros Kovacik.

Másfél percet kellett várni az első kosárra, ezt a szlovákok szerezték. Tinkle a negyed felénél szerezte az első győri kosarat, ami után még egy büntetőt is dobhatott – sikerrel (3–6). A játékrész hajrájára kétszer annyi pontnál jártak a vendégek, mint a hazaiak (10–20). A zöld-fehér csapat gyenge dobószázalékuknak köszönhetően kerültek nyolcpontos hátrányba. A második negyed győri kosárral kezdődött, a 13. perc végén pedig Laklóth faragott a hátrányból (16–20). Állandósult a 6–8 pontos különbség. A védekezés győri oldalon nagyon jól működött, jobb támadójátékkal még közelebb lehettek volna az ellenfélhez.

A második félidőben is sok volt a hiba a két oldalon, Krivacevic például kétszer is homályt dobott. Perkins kosarával megint nyolccal ment a Kassa (25. perc: 32–40). A folytatásban Semsei dobott két triplát, így ott „lihegett" a Kassa nyakán a Hat Agro-UNI Győr (38–43), majd Laklóth kosara után pedig mindössze kettő volt a hátrány (43–45). A zárófelvonást 6–0-ás kassai rohanás vezette fel, s maradt is a nyolc pont. Mansaré büntetőjével megfeleződött a különbség, amikor Tinkle szabálytalankodott Krivaceviccsel, aki mindkét büntetőt bedobta, s még a labdát is a Kassa hozhatta újra játékba. Ezzel el is dőlt a meccs. A győriek olyan meccset veszítettek el, melyben a győzelem is benne volt.

Bencze Tamás: – Az eredménnyel nem vagyok elégedett, mert nyerni szerettünk volna hazai pályán. Volt is erre esélyünk, de sok ziccert hagytunk ki. Sok erőt emésztett fel a felzárkózás, a rengeteg ki nem kényszerített hiba azonban döntőnek bizonyult.

Maros Kovacik: – Nehéz meccs volt, de ezt tudtuk előre. Büszkék vagyunk a csapatra, mert ugyan nem játszottunk jól, de így is nyertünk.