Uniqa-Euroleasing Sopron–Szekszárd 84–49 (26–8, 14–24, 20–6, 24–11)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Hegedűs, Jurák, Surányi.

Sopron: HARTLEY 17/6, McBride 10/6, WENINGER 10, CRVENDAKIC 3/3, Krnjic 9. Cs.: Licskai 2, STANKOVIC 11, Ciglar 5/3, Zsovár 7/3, Simon Zs. 8/6, Kocsis F. 2. Edző: Igor Polenek.

Szekszárd: Studer 8, SCEKIC 14/9, Theodoreán, Kovalcsik 4, Stepanovic 4. Cs.: Hajdu 4, Simon A. 4, Tamis 4, Fejes 5/3, Némedi, Süle 2. Edző: Magyar Gergely.

A csütörtöki magabiztos Európa-kupa-győzelem után papíron könnyebb ellenfél várt a soproniakra. A 4. percben már 12–2-re vezettek a zöld-sárgák, s a különbség fokozatosan nőtt. A 8. percben 21–5-öt mutatott az eredményjelző. A második negyedben feljöttek a vendégek (32–26). A fordulás után azonban ismét nőni kezdett a két csapat közti távolság (26. perc: 49–34). Az utolsó negyedben már csak egy kérdés volt, sikerül-e mindenkinek betalálnia, végül valamennyi játékos ponttal zárta az összecsapást. A soproniak szerdán 20 órakor a francia éllovas Basket Landes vendégeként lépnek pályára az Európa-kupában.

Igor Polenek: – A második negyedtől eltekintve jól teljesítettünk. Három nehéz mérkőzés következik számunkra, igyekszünk ezekre jól felkészülni.

MTK–CMB Cargo-UNI Győr 56–70 (14–21, 7–15, 14–18, 21–16)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Pozsonyi, Vida, Sallai.

MTK: MEDGYESSY 10/3, Semsei 10/3, ORSÓ 10/6, Vincze 5, BARNAI 11. Cs.: Böröndy 6, Túróczi, Baksa, Szabó V., Orbán, Zsilinszky. Edző: Stevan Cupic.

Győr: RADOCAJ 16/3, HORVÁTH K. 6/6, Takács 6., Horváth L. 6, VAJDA 23/3. Cs.: Czirják, Mansaré 7, TÖRÖK Á. 6, László, Nagy R., Koch. Edző: Völgyi Péter.

Vajda Anna extra egyéni teljesítményére építve a svédországi túra után a vártnál jóval könnyebben nyert a győri csapat, s a sikerhez kritikus pillanatokban tudott fontos kosarakkal hozzájárulni két fiatal, Török Ágnes és Horváth Krisztina.

Völgyi Péter: – Nehéz héten vagyunk túl. A meccs nagy részében irányítottuk a játékot, örülök, hogy a lányok fejben nagyon összekapták magukat a mérkőzésre.

Soproni Sördögök–Jászberény 93–59 (31–18, 20–11, 19–13, 26–18)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1300 néző. V.: Kapitány, Török, Balogh.

Sopron: THOMAS 23/15, EDWARDS 14/6, BORISZOV 10/6, Dénes 8/6, Tóth G. 5. Cs.: Ruják A. 2, Bán 2, MOLNÁR M. 7, Takács 5/3, Rátvay 3/3,

POSCIC 12, Trepák 2. Edző: Sabáli Balázs.
Jászberény: Soós 7/3, Horváth Á. 9/3, Szögi 5/3, Cseh 7/3, DRAMANCANIN 13/6. Cs.: Szappanos, Náray 4, Csabay, Kerpel-Fronius 4, Mladenovics 7. Edző: Bencze Tamás.

A Sördögök lendületes, pontos játékkal megnyugtató előnyt szerzett az első negyed végére. A második elején tovább nőtt a különbség. A szünetig 20 pont fölé nőtt a soproni gárda előnye. Fordulás után is a Sördögök akarata érvényesült, a végén, hogy a soproni szurkolók öröme teljes legyen, minden pályára lépő játékos szerzett kosarat.
Sabáli Balázs: – Első félidei eredményes játékunk döntötte el a mérkőzést. Voltak hiányzók a vendégeknél, de ez semmit se von le a győzelmünk értékéből. Annak külön örülök, hogy fiataljaink is hozzátették a magukét a győzelemhez.