Kosárlabda - Lendületben csapataink - eredmények

KTE–Soproni Sördögök 81–90 (12–19, 27–16, 19–19, 17–21, 6–15)
V.: dr. Vígh, Kapitány, Frányó.

Kecskemét: Kinney 11/6, Kovács P. 5/3, Djeraszimovics 8/3, IVOSEV 13/3, Barovics 11. Cs.: RAKICS 17/9, Karahodzsics 6, Hegedűs, PONGÓ MARTIN 8/6, Pongó Máté 2. Edző: Sztojan Ivkovics.

Sopron: Thomas 7, EDWARDS 17/9, BORISZOV 30/15, Dénes 6/6, POSCIC 13. Cs.: RUJÁK 9/3, Takács 5/3, Tóth G. 3. Edző: Sabáli Balázs.

Két ellentétes negyedet produkáltak az első félidőben a csapatok.

Az első felvonásban a vendégek muzsikáltak jobban, akik sokat birtokolták a labdát a folytatásban inkább a KTE jeleskedett.

Szünet után a KTE 4 pont előnnyel várhatta a záró szakaszt. A folytatásban már-már győztesnek tűnt a Kecskemét, ám a Sopron hihetetlen erőtartalékokat mozgósítva Boriszov, Thomas és Poscic révén ledolgozta hátrányát, hosszabbításra mentve a meccset.

A Sopron pontosabb, lelkileg erősebb volt a ráadásban, s feledtetve a paksi vereséget bravúros győzelmet aratott, ahogy Sopronban, Kecskeméten is a hosszabbításban győzte le a KTE csapatát.

CMB Cargo-UNI Győr–PEAC-Pécs 78–68 (14–19, 24–14, 18–16, 22–19)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Papp, Farkas, Jakab.

Győr: RADOCAJ 20, HORVÁTH K. 11/3, Takács 4, Laklóth 3/3, VAJDA 16/9. Cs.: Vincze 2, IVANOVIC 20/15, Czirják, Török Á. 2. Edző: Völgyi Péter.

PEAC: Hurst 6, RAKSÁNYI 9/6, N. JOVANOVIC 10/6, Kaposi 7, WILLIAMS 15. Cs.: Orozovic 6, Szűcs 3, T. Jovanovic 6, Raus 6/3. Edző: Zeljko Djokic.

Több mint egy percet kellett várni az első kosárra, melyet Horváth Krisztina szerzett. A folytatásban pécsi pontok születtek, a 4. perc végén 8–2-es vendégelőnynél időt is kért Völgyi Péter. Ez sem segített, mert meglépett hét ponttal a vendéggárda (9–16), mely a negyed végén is öttel vezetett (14–19). A második szakasz 8–0-ás győri rohammal indult, három perc elteltével talált be újra a győri gyűrűbe a tavalyi ezüstérmes PEAC. A 14. perc újabb fordulatot hozott, visszavette a vezetést a baranyai gárda (24–25), de nem sokáig, mert Ivanovic újabb triplát dobott, s ezután a lendületben maradt zöld-fehérek vezettek hét ponttal (34–27), ami egy perccel a nagyszünet előtt háromra csökkent, de Takács fontos, nehéz helyzetből szerzett kosarával öt pont volt az UNI Győr javára a nagyszünetben (38–33).

A második félidő elején két és fél percig „hallgattak" a csapatok, ekkor Raksányi dobott triplát, majd Williams egyenlített. Ivanovic hármasával megint a hazaiaknál volt az előny (41–38). Ez egyébként a félidő első győri kosara volt – négy perc után. Vajda megkapta negyedik személyi hibáját, de Ivanovic fontos triplát dobott, az ötödik hármasa volt ez a meccsen a szerb kosarasnak. Őrizte előnyét a Győr, Zeljko Djokic pedig újra időt kért. Hiába, mert 13 ponttal elléptek a hazaiak (52–39), az újabb pécsi időkérés viszont megtörte a lendületet, s nem sokkal később öt pontra megközelítette a győrieket a PEAC.

Az utolsó negyed elején megint sikerült a hazaiaknak nagyobb sebességfokozatra kapcsolni (63–51). Fontos pillanatban ezúttal Laklóth dobott triplát, így nem tudott „lőtávolba" kerülni a tavalyi ezüstérmes. Völgyi Péter időkérését követően Radocaj két büntetője, majd Vajda újabb hárompontosa eldöntötte a találkozót (73–62).

A CMB Cargo-UNI Győr újabb győzelmével megerősítette második helyét a táblázaton.

Völgyi Péter: – A nagy taktikai csatát úgy érzem, megérdemelten nyertük meg. Extra dobóteljesítmény kellett, különösen azután, hogy hamar faultproblémáink lettek centerposzton. Külön kiemelném közönségünket, mely szép számban kilátogatott, s szurkolásukkal segítették a csapatot az újabb győzelemhez.

Zeljko Djokic: – Gratulálok a győrieknek. Az döntött a javukra, hogy Ivanovic öt triplát bedobott, ő volt a hazaiaknál az X faktor, ráadásul nálunk Hurts a harmadik negyedben megsérült. Ezt a két dolgot pedig nem bírtuk el.

ZTE–Uniqa-Euroleasing Sopron 79–89 (20–18, 29–28, 19–22, 11–21)
Zalaegerszeg, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Söjtöry, Praksch, Gelencsér.

ZTE: NAGY D. 17/6, MACKAY 18/12, Varga Zs. 4, Zele 9, HORVÁTH ZS. 18. Cs.: SZÉLESY 11, Ambrus 2, Darida 1. Edző: Gáll Tamás.

Sopron: CIGLAR 12, HARTLEY 22/9, MCBRIDE 19/6, KUTTOR 9/3, Stankovic 11. Cs.: Krnjic 4, CRVENDAKIC 10/3, Simon, Weninger, Zsovár 2. Edző: Igor Polenek.

Jól kezdtek a soproniak, de 10–4-es soproni vezetésük után a hazaiak előbb egyenlítettek, majd a negyed végén fordítottak. A második szakasz elején a zalaiak 9 ponttal elléptek. A félidő hajrájában jött fel három pontra a Sopron. Térfélcsere után ismét ellépett kilenccel a ZTE. Igor Polenek időkérése után rendezte védekezését az Uniqa, s a negyed végére átvette a vezetést. Ez a zárószakaszra megtörte a hazaiakat, fokozatosan elhúzott a Sopron, s ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét.

Igor Polenek: – Ahogy azt vártuk, nehéz mérkőzés volt, főleg amikor nem védekeztünk megfelelően. Szünet után feljavultunk ezen a téren és támadásban bejöttek a taktikai változtatások. Zsovár Orsolya vállsérülése aggaszt, a következő napokban kiderül, mennyire súlyos. Köszönjük annak a több mint két tucat szurkolónknak a támogatását, akik itt voltak velünk.