Sopron KC-KTE Duna Aszfalt  66-60 (17-16, 21-17, 13-13, 15-14)
NB I-es férfimérkőzés, Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Bognár, Balogh.

Sopron: THOMAS 18/3, RUJÁK 20/12,, Takács 8/6, Tóth G. 3, Barovic. 7 Cs.: Thompson 8/6, Trepák 2. Edző: Sabáli Balázs.

Kecskemét: Wittmann 5/3, Mészáros, DJERASZIMOVIC 16, JOVANOVIC 16/6, Karahodzic 12. Cs.: Hegedűs, Pongó Martin 2, Sztefanovics 3, Pongó Máté 6/3. Edző: Sztojan Ivkovic.

A vendégek Thompson és Thomas villanásaival megugrottak. A szakasz végén az utolsó szó Mohácsi jóvoltából a Nyíregyháza csapatáé volt, amely 6 pontra küzdötte fel magát. A második negyedben alacsony szerkezetre állt át az SKC, Trepák és Barovics nélkül játszottak a vendégek. A félidő utolsó percében az SKC Molnár büntetőivel s Ruják kosarával kiegyenlített.

Szünet után a harmadik negyed második felében potyogtak a triplák, a zárószakasz előtt 7 ponttal vezettek a hazaiak. A vendégek ellenállását Walker zsákolása törte meg végképp.

Sabáli Balázs: – Megint jól kezdtünk, de Barovics gyorsan összeszedett három faultot, hamar bele kellett nyúlni a csapatba. A nyerő ember most ellenfelünknél játszott.

Hat Agro-UNI Győr– Atomerőmű-Szekszárd 77–57 (21–8, 22–13, 20–21, 14–15)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Boros, Németh Cs., Kulcsár.

Győr: Czirják, Ivanovic 3, LAKLÓTH 14/6, Mansaré 4, TINKLE 14. Cs.: Semsei 4, Koch, FEJES, Diamant 2, Pénzes 2, Lengyel. Edző: Bencze Tamás.

Szekszárd: Studer Zs. 2, Scekic, Dusanic, Singleton 6, Zele 4. Cs.: Hajdú 1, Theodorán 2, Simon, Kovalcsik 2, Tamis 4. Edző: Magyar Gergely.

Az első félidőben a győriek akarata érvényesült. Hamar jelentős előnyt szereztek a zöld-fehérek, a vendégek nem nagyon találták a hazaiak agresszív védekezésének ellenszerét. Jellemző, hogy a második negyedben öt és fél perc kellett az első vendégkosárhoz – az is büntetőből esett –, akcióból pedig csak a 18. percben talált be a vendéggárda. A nagyszünet után már sokkal több hiba csúszott a győriek játékába,  magabiztos győzelmüket azonban nem fenyegette veszély.

Bencze Tamás: – Az első félidőben jó ritmusban kosárlabdáztunk, amivel eldöntöttük a mérkőzést.

MBK Ruzomberok–Uniqa-Euroleasing Sopron 78–74 (17–12, 16–15, 21–18, 10–19, 14–10)
Rózsahegy. Női Közép-európai Liga, 600 néző. V.: Tomasovic, Hricisin, Dousek (horvátok).

Ruzomberok: Barburová 3/3, BREZANIOVÁ 12/3, Cernaková, KMETOVÁ 11/9, Murphy 13. Cs.: STALVANT 19/3, Vesterberg 10/6, Remenarová 10/6. Edző: Juraj Suja.

Sopron: Ciglar 6, FEGYVERNEKY 15/6, Faris, HAWKINS 27, KRNJICS 14. Cs.: Zsovár 3/3, Simon 5, Licskai 2, Tetemondová 2. Edző: Igor Polenek.

A rendes játékidő végén maradt a döntetlen. A hosszabbítás elején úgy tűnt, a „túlórát" 8–1-gyel kezdő Rózsahegy élni tud a lélektani előnnyel. Hawkins azonban újra a soproni csapat élére állt. Letámadással labdákat szerzett az Uniqa, s Simon az utolsó percben egyenlített, Stalvant büntetett kétszer, 11 másodperccel a befejezés előtt. Az ellenakciónál Zsovár eladta a labdát, Kmetová megszerezte, s 3 másodperccel a befejezés előtt büntetőkből bebiztosította a hazai csapat győzelmét.

Igor Polenek: – Mióta Sopronban vagyok, ez az első alkalom, hogy azt mondom, ez a játékvezetés, amit ma láttunk, elfogadhatatlan. Sajnálatos Fegyverneky Zsófi sérülése.

SKC-Sportiskola–Győr-Szol-SZSE 80–65 (13–10, 24–13, 31–15, 12–27)
Sopron, NB I B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Válé, Gál, Szabó.

Sopron: BUS 21/6, RUJÁK 10, RÁTVAY 13/6, TÖRÖK 8, MOLNÁR 24/3. Cs.: Szekeres Z. 4, Hertelendy, Farkas. Edző: Patonay Imre.

Győr: Drevenka 2, Horváth G., GOMBÁS 20/6, Péterfai 6, Daru 4. Cs.: VIDA 12, Baruta 10, Gáll 5/3, Papp 4, Erdész 2, Káli. Edző: id. Rátvay Tamás.

A harmadik negyed után 30 ponttal vezettek a soproni fiatalok, a zárószakaszban aztán „kozmetikáztak" az eredményen a győriek.

Patonay Imre: – Le a kalappal a srácok előtt. Azok után, hogy Nyíregyházán nyertek s másnap hajnalban értek haza, ismét bebizonyították, hogy van bennük perspektíva.

Id. Rátvay Tamás: – Nagyon körülményesen, pontatlanul, gyengén játszottunk.

SMAFC-NYME–MTK Törökbálint 48–102 (18–28, 10–20, 9–32, 11–22)
Sopron, NB I B-s férfimérkőzés, 100 néző.

SMAFC: Czukor 6, Balogh G. 11/3, Ugaros, VESZTERGOM Z. 14, Csaplár-Nagy A. 4. Cs.: Jávor 7/3, Herczeg 3, Nagy G., Szlávik M 3., Karácsonyi G., Berneczei, Horváth D. Edző: Barlai Tamás.

Az elképzelés nélkül kosarazó SMAFC csúfos vereséget szenvedett a helyenként örömjátékot bemutató listavezetőtől.

Barlai Tamás: – Az első félidei gyenge dobóteljesítményt szünet után még sikerült alulmúlni és védekezésben sem tudtunk semmit megvalósítani elképzeléseinkből.

Férfi kézilabda Eb - Mocsai: eljött a holtpont

Edzés helyett inkább a regenerációra fekteti a hangsúlyt a magyar válogatott szakmai stábja, hogy a dánok ellen minél jobb formáját mutassa a csapat. Tovább olvasom