2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Kosárlabda - Előnyben a Győr és a Sopron is

A Sopron és a Győr is nyert az NB I-es női kosárlabda rájátszásában.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Cegléd 88–49 (18–14, 22–12, 28–13, 20–10)

Sopron, NB I-es női mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, 800 néző. V.: Söjtöry, Horváth A., Esztergályos.

Sopron:
Ciglar 2, Hartley 11/3, GAUCHER 9/3, Krivacevic 9, STANKOVIC 14. Cs.: ZSOVÁR 11/3, Krnjics 6, CRVENDAKIC 14/6, Weninger 2, Licskai 6, Kuttor, Kocsis 4. Edző: Sterbenz László.

Cegléd:
Hadzovic 8/6, Gorjanácz 4/3, SKORIC 15/3, Serbán 5, Bozóki 2. Cs.: Ruttner Zs 1., Szabó D. 3/3, Lengyel 5/3, Kobolák 4, Szepsi 2, Filipowicz D., Filipowicz V. Edző: Cziczás László.

Stankovics eredményes játéka révén gyorsan elhúzott 8–0-ra a friss kupagyőztes Sopron. A Cegléd egy 9–0-ás futással fordított. Krivacevic vette vállaira csapatát. A Cegléd a második negyed elején is „tapadt" a Sopronra. A szakasz közepén időt is kért Sterbenz László.

A félidőt egy 13–0-ás három perccel zárta a Sopron. Lendületben maradt az Uniqa, a második félidőt elsősorban Crvendakic ponterőssége révén egy 14–2-es rohammal nyitotta, s előnye 20 pont fölé nőtt. A negyed közepétől már azon játékosok is pályára kerültek mindkét oldalon, akik általában kevesebb lehetőséget kapnak.

A két csapat csütörtökön 19 órakor Cegléden találkozik.

Sterbenz László:
– Ősi tapasztalat alapján nem lepődtünk meg a kezdésünkön. Amikor visszataláltunk a régi sebességünkre, rendben ment minden.

CMB Cargo-UNI Győr–PINKK 70–61 (14–12, 19–16, 20–10, 17–23)

Győr, NB I-es női mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, 100 néző. V.: Papp, Hegedűs, Makovsky.

Győr: RADOCAJ 28/3, Koch 1, IVANOVIC 11/3, LAKLÓTH 17, Vajda 7/3. Cs.: Czirják 2, Vincze 4, Horváth K. Edző: Völgyi Péter. Edző: Völgyi Péter.

PINKK:
FAULKNER 16, Sarok 5/3, EGNELL 12/3, Őri 7/3, Halvarsson 7. Cs.: Stewart 10, Sánta 1, Ruják 3/3, Nagy D. Edző: David Leman.

Jól kezdtek a győriek, 7–4-re, majd 12–8-ra vezettek a hazaiak, a negyed kétpontos győri előnnyel zárult. A második tíz percben hat ponttal megugrott az UNI Győr, amit nagyjából tartani is tudott a nagyszünetig.

A fordulás után fordított a PINKK (35–37), de egy 18–0-ás rohanás végén megnyugtató előnyben várta a zárófelvonást a hazai gárda (53–38). A vendégek 7–0-val kezdtek, de Czirják duplája, Radocaj triplája után eldőlni látszott a találkozó. A pécsiek 66–61-re még feljöttek, de a párharc első felvonását végül a győri csapat nyerte. Folytatás szombaton Komlón.

Völgyi Péter:
– Sikerült behúznunk az első győzelmet, ez lélektanilag nagyon fontos volt az elődöntő felé vezető úton.

Futsal, labdarúgás - Döntetlennel kezdtek

Öngóllal mentett pontot a magyar futsalválogatott a házigazda macedónok elleni Európa-bajnoki… Tovább olvasom