2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Kosárlabda - Elődöntős a Sopron

Az Uniqa két győzelemmel, 2–0-val jutott az elődöntőbe.

Cegléd–Uniqa-Euroleasing Sopron 53–78 (18–15, 14–21, 9–25, 12–17)
Cegléd, NB I-es női mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, 300 néző. V.: Fodor, dr. Varga, Gyuris.
Cegléd: Hadzsovics 6, Gorjanácz 4, Skorics 10, Serbán 3, BOZÓKI 13/6. Cs.: Szabó D 7/3., Ruttner Zs. 6, Lengyel, Kobolák 2, Szepsi 2. Edző: Cziczás László.
Sopron: Ciglar 4, HARTLEY 16/3, Gaucher 8, CRVENDAKICS 10/3, SZTANKOVICS 9. Cs.: Krnjics 6, Simon 2, Krivacsevics 9, ZSOVÁR 9/9, Licskai 2, Weninger 3/3. Edző: Sterbenz László.

A CEKK egységes csapatmunkával kezdett, a negyed közepén 9–6-os hazai vezetésnél Sterbenz időt kért, majd egy 5–0-lal fordított az Uniqa.

A játékrész a negyedet 7–2-es futással befejező CEKK 3 pontos előnyével zárult. A második szakasz elején Hartley és Crvendakics révén egy 7–0-s futással fordított a Sopron, ám Skorics büntetőkkel a negyed közepén kiegyenlített. A félidő hajrájában újra jött a Hartley–Crvendakics kettős, s eredményességük révén a Sopron 4 pontos előnnyel zárta a félidőt.

Bár Szabó révén hazai kosárral kezdődött a második félidő, erre zsinórban 8 ponttal felelt, s meglépett a Sopron. A negyed végén 20 ponttal vezetett a kupagyőztes, minden eldőlt. Az Uniqa két győzelemmel, 2–0-val jutott az elődöntőbe.

Sterbenz László: – Megismételtük az előző napi mérkőzést. Később megjött az igazi munka is.