2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Kosárlabda - Büntetett a SMAFC

SMAFC-NYME–HOYA Pannon Egyetem Veszprém 63–55 (15–12, 15–21, 18–11, 15–11)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Sopron, 100 néző. V.: Esztergályos, Szalai, Németh.

SMAFC: KARÁCSONYI G. 13/3, Szabó N., BALOGH G. 16/3, Török 4, CSAPLÁR-NAGY 13. Cs.: Jávor, BERNECZEI 7/3, Nagy G. 5/3, Herczeg, Szlávik M. 5/3, Bálint. Edző: Barlai Tamás.

Az idegesen, pontatlanul kezdő SMAFC 0–6 után magára talált, s a negyed hajrájában Csaplár-Nagy kosaraival fordított. A második szakasz közepén jött egy hullámvölgy, a 9–0-s rohammal szerzett előnyét szünetig megtartotta a Veszprém.

A második félidőben a vendégek nem tudtak kibontakozni a SMAFC védekezése ellen. A soproniak Balogh révén visszavették a vezetést és a hajrában jól büntetőzve értékes győzelmet arattak a nyáron volt válogatottakkal erősített Veszprém ellen.

Barlai Tamás: – Két jól védekező csapat meccsének végén a büntetők többségét értékesítettük. Ez is kellett ehhez a fontos és értékes győzelemhez.

PVSK-Kronosz–SMAFC- NYME 92–64 (20–11, 18–19, 24–16, 30–18)
Pécs, NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, 300 néző. V.: Kovács, Maár, Földi.

SMAFC: Karácsonyi G. 6/3, Szabó N. 5, Jávor 7/6, TÖRÖK 13, Csaplár-Nagy 10. Cs.: BERNECZEI 15, Nagy G., Szekeres Z. 4, Czeller, Bali 4. Edző: Barlai Tamás.

A meccs a végül 36 pontig jutó s a SMAFC kosarába összesen 9 triplát elhelyező Délity triplájával kezdődött. Az öt tapasztalt játékosát – Balogh, Bálint, Herczeg, Szlávik, Vesztergom – is nélkülöző tartalékos soproni együttes csupán a második negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a fiatal pécsi együttesnek.

Barlai Tamás: – Rosszul kezdtünk, de a második negyedben feljöttünk. Sajnos félidő végén újra ellépett ellenfelünk. Tartalékos csapatom még a harmadik negyed első felében tartotta magát, de utána szétesett, az ellenfélnél pedig volt egy extra egyéni teljesítmény.

Falco II–Széchenyi Egyetem Győri KC 80–72 (24–13, 18–19, 12–18, 26–22)
NBI/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Szombathely, Aréna Savaria, 350 néző. V.: Benedek, Csabai, Koncsek.

Széchenyi Egyetem Győri KC: Márkus 8/3, Gombás 24/6, Káli, Gaál 16, Horváth G. 13/3, Erdész 2, Hlinyánszky, Baruta 7/3, Daru 2, Papp, Bosnyák, Horváth Á. Szakmai igazgató: Molnár István.

Molnár István: – Az nagyon szomorú, ha akaratban veszítjük el az összecsapást.