Kosárlabda - Bravúros GYKC-siker

Széchenyi-egyetem–Győri KC–Bonyhád 85–75 (24–16, 20–18, 18–24, 23–17)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 250 néző. V.: Sabáli, Szalai, Németh S.

SZESE-GYKC: GOMBÁS 15/6, Káli, GAÁL 14/3, HORVÁTH G. 13/3, PAPP 11/3. Cs.: MÁRKUS 15/9, Erdész 4/3, Hlinyánszky, Baruta 13/6, Palavics, Daru, Horváth Á. Szakmai igazgató: Molnár István.

Az első negyedben higgadt és nyugodt játékkal előnyre tett szert a győri csapat. A második egységben további két pontot rá tudott tenni az előnyre a Győri KC. A harmadik negyedben hullámvölgybe kerültek a hazaiak, a vendégek rövid időszakra a vezetést is átvették. A záróegységben ismét magabiztossá váló játékkal stabilizálta az eredményt a győri együttes, s végül bravúros győzelmet aratott.

Molnár István: – Ilyen győzelmekért dolgozunk már régóta. Eddig nagyon sokszor nem sikerült nyert helyzetből megtartani a vezetésünket, ezúttal azonban okosan és fegyelmezetten játszottunk, ami példa lehet az elkövetkezendőkre. Lehet, hogy az éllovast vertük meg, de innentől kezdve kell igazán szerénynek maradni és tovább dolgozni.

MAFC II–SMAFC-NYME 81–76 (24–21, 25–18, 14–18, 18–19)
Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, 50 néző. V.: Maár, Lövei, Czupi.

SMAFC: BERNECZEI 19/9, CSAPLÁR-NAGY 18. Balogh 9, KARÁCSONYI 12/6, Szabó 7/3. Cs.: Nagy 6/6, Jávor, Herczeg 5/3. Edző: Barlai Tamás.

Álmosan kezdett a SMAFC, gyorsan ellépett 11–5-re a MAFC II. Magukra találtak, s egy 7–0-lal fordítottak a három meghatározó játékosukat, Törököt, Vesztergomot és Szlávikot nélkülöző soproniak, de a fellángolás rövid ideig tartott. A folytatásban szinte végig a MAFC-nál volt az előny. Volt, hogy 10–12 ponttal is megugrottak a hazaiak, a jól küzdő soproni csapat azonban rendre felzárkózott. A nagy hátrány lefaragása azonban sokat kivett a soproniakból, így a kritikus helyzetekben pontosabb MAFC II nyert.

Barlai Tamás: – Ezen a meccsen is végig futottunk az eredmény után. Nem találtuk saját ritmusunkat. Az örökös felzárkózásban pedig fejben elfáradtunk, ebből születtek a rossz döntések.

Vajdasági vendégek

A vajdasági Bácstopolyából érkeztek serdülő és gyermek korosztályú játékosok a Soproni Tigrisek meghívására. A játékosok közös edzéseken vettek részt a hasonló korú Tigrisekkel együtt, emellett látogatást tettek az SKC NB I-es mérkőzésére, valamint a Nyugat-magyarországi Egyetem látogatóközpontját is megtekintették. A kópházi horvát nemzetiségű iskolával is megismerkedtek a sportolók, s két edzőmérkőzést is játszottak a csapatok. A soproniak április végén viszonozzák a látogatást.

Cristiano Ronaldo harmadszor aranylabdás

A nőknél a Bajnokok Ligájában címvédő Wolfsburg erőssége, Nadine Kesslert választották a legjobbnak.… Tovább olvasom