CMB Cargo-UNI Győr–PINKK 424 74–62 (18–14, 15–17, 23–15, 18–16)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Pálla, Gorka, Tőzsér.

Győr: RADOCAJ, Horváth K., TAKÁCS, Wampler, VAJDA. Cs.: Török Á., Ivanovic, CZIRJÁK, Mansaré, Koch, Edző: Völgyi Péter.

PINKK: FAULKNER, Ruják, Gémes-Sarok, Nagy D., STEWART. Cs.: Putnina, Katona, Őri, Sánta, Edző: Roberto Hernandez.

Izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzésen a győri csapat a bajnoki címvédő ellen szerezte meg ebben a szezonban első hazai győzelmét.

Völgyi Péter: – Gratulálok a lányoknak, a két elcsigázott csapat küzdelmét az akarati tényezők döntötték el. Fontos siker volt ez számunkra, mert az első volt a hazai környezetben.

Roberto Hernandez: – Hullámzó volt a játék, a harmadik negyedben nem voltunk jók, az egész meccset tekintve pedig csak harminchét százalékkal dobtunk, ezzel pedig nem lehet meccset nyerni.

Tamara Radocaj: – Nagyon készültünk erre a meccsre, s örülünk, hogy sikerült győznünk, nagyon kellett ez a siker. Még két meccs van hátra a szezonból, azt is szeretnénk a lehető legjobban lehozni.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Aluinvent DVTK Miskolc 99–78 (27–27, 29–18, 19–20, 24–13)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: Győrffy, Frányó, Fodor.
Sopron: HARTLEY 15/6, SIMON, 22/9, MCBRIDE 16/3, Kuttor, Sztankovics 11. Cs.: KRNJICS 17, Crvendakics 2, Weninger 2, Ciglar 8, Licskai 4, Zsovár 2. Edző: Igor Polenek.

Diósgyőr: Horváth B. 7/3, CZANK 13/6, BÁLINT 14/6, Szécsi 2, COULIBALY 17. Cs.: Szabó P. 4, Bias 13/9, Ciappina 8/6. Edző: Mikael Lopez.

Kosarakban és fordulatokban is roppant gazdag volt az első negyed. Hartley és Simon is egy-egy triplával tette le névjegyét, de Szécsi és Bálint villanásaival fordított a Diósgyőr. A csereként 5 perc alatt 11 pontot szerző Krnjics révén jobbára a Sopron vezetett, de a Diósgyőr Bálint eredményességére alapozva fordított. A szakasz döntetlennel zárult.
A második negyedben folytatódott a hullámzó játék. 6–0-s hazai roham után egy Coulibaly vezette 11–2-es futással a Diósgyőr vezetett. A félidő hajrája Simon Zsófiáról szólt, rövid időn belül az összes kosártípussal „megkínálta" a vendégeket. Vezetésével az Uniqa egy huszáros, 18–6-os rohamot bemutatva 9 pontos előnnyel zárta a félidőt.

A második 20 percet 8–2-vel kezdve 15 pontosra nőtt a Sopron előnye. Kevesebb volt a kosár, nagyobb a küzdelem. Tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét az Uniqa, a Diósgyőrt Bias próbálta versenyben tartani. A zárószakasz elején 20 pont fölé nőtt a különbség. Összességében az első félidő végén döntésre vitte a dolgot, s elsősorban hatékony támadójátéka révén biztosan nyerte a rangadót a Sopron.

Igor Polenek: – Talán a közelgő karácsony meghittsége miatt nem védekeztünk megfelelően, de remélem, hogy az idei év utolsó két találkozóján ezt kijavítjuk.

Tigrisek - Fontos győzelem a Pécs ellen

A soproni csapatnak nagyon fontos mérkőzés volt ez, hiszen az előzö fordulókban kétszer is kikaptak… Tovább olvasom