2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Kosárlabda -

PVSK–Soproni Sördögök 71–74 (18–17, 18–17, 17–24, 18–16)
Pécs, NB I-es férfimérkőzés, 1300 néző. V.: Földházi, Farkas, Pozsonyi.

Pécs: Nelson 20/3, Délity, Pahlmblad 13/3, Budimir 11/3, HORTI 7. Cs.: BÍRÓ 9/9, Harazin, HALÁSZ 2, Somogyfoki 3. Edző: Csirke Ferenc.

Sopron: THOMAS 25/12, Edwards 5/3, Boriszov 15/9, Dénes 3/3, Poscic 8. Cs.: Ruják A., TÓTH G. 7/3, TAKÁCS N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs.

Álmosan kezdett a Sopron, gyorsan elhúzott 10–2-re a Pécs. Thomas gyakorlatilag egymaga hozta fel egy pontra a negyed végén a vendégeket. A második tíz perc után kettővel vezettek a hazaiak. A második félidőben gigászi harc folyt a pályán, kevés kosárral. Ekkor öt ponttal megugrott a Sördögök. A sok hibával tarkított, hihetetlen izgalmas végjátékban a Pécs ziccert, majd büntetőt hibázott, a játékidő lejártát jelző dudaszó pillanatában ugyanakkor Takács bedobta egyetlen kosarát, egy triplát, amely győzelmet jelentett a Sopronnak.

Sabáli Balázs: – Nincs mit szépíteni, nem játszottunk jól, szerencsénk volt, a pécsiek kihagyott ziccere és büntetői sokat számítottak a végjátékban.

Cegléd–CMB Cargo-UNI Győr 66–74 (14–20, 18–21, 13–16, 21–17)
Cegléd, NB I-es női mérkőzés, 450 néző. V.: Fodor, Sallai, Menyhárt.

Cegléd: Hadzovic 12/6, Gorjanácz 2, SKORIC 21/9, BOZÓKI 24/3, Serbán 3. Cs.: Szabó II D. 4, Kobolák, Ruttner, Lengyel, Szepsi. Edző: Cziczás László.

Győr: Radocaj 5/3, HORVÁTH K. 7/3, Takács K. 4/3, HORVÁTH L. 13, VAJDA 15/3. Cs.: WAMPLER 16, Ivanovic 8, Czirják 6, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

A győri csapat hamar megnyugtató előnyre tett szert, a zárófelvonásban már 18 ponttal is vezettek a zöld-fehérek (50–68). A vége a hazai gárdának sikerült jobban, de a győri siker nem forgott veszélyben.

Völgyi Péter: – Úrrá tudtunk lenni a fáradtságon, s a vártnál talán könnyebben nyertünk. A végjátékban fontos pillanatban szereztünk egy hármast, mellyel szertefoszlattuk a hazai reményeket.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Vasas 80–62 (19–13, 18–17, 26–16, 17–16)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 450 néző. V.: Tőzsér, Bognár, Esztergályos.

Sopron: Ciglar 6, Hartley 6/3, MCBRIDE 14/3, Kuttor E. 3, Stankovic  12. Cs.: ZSOVÁR 15/6, Crvendakic 9/3, Simon Zs. 7, Krnjic 6, Weninger 2, Licskai. Edző: Igor Polenek.

Vasas: Cymmer 6, AHO 15/3, Bajnóczi 4/3, Bagi M., HATÁR B. 21. Cs.: Szalay V. 6, Müller M. 4, Gundel-Takács 4, Tóth T. 2, Solymosi N. Edző: Krivacevic Dragoljub.

Az előző két hét utazásokkal és igen nehéz meccsekkel teli programja után a hazaiak érezhetően tompák voltak. Az első szakasz végén és a második elején egy 13–0-ás rohammal megugrottak a soproniak. Szünet után négy pontra zsugorodott a hazaiak előnye, de egy 11–0-ás szakasszal ismét ellépett ellenfelétől a Sopron, mely ettől kezdve végig tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét.

Igor Polenek: – A legfontosabb, hogy nyertünk. Van tíz napunk, hogy kijavítsuk a hibákat és felkészüljünk a következő fontos feladatokra, melyek karácsonyig várnak még ránk.