2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

Kosárlabda-vb: a címvédő jugoszlávok kiverték az USA-t

Bő egy nap alatt második vereségét szenvedte el az amerikai férfi kosárlabda-válogatott, amely korábban – NBA-s játékosok szerepvállalásával – valamennyi, azaz 58 találkozóját megnyerte.
Plávi mámor
Az indianapolisi világbajnokság negyeddöntőjében a címvédő jugoszlávok győzték le az előzőleg az argentinokkal szemben alul maradó hazaiakat.

A találkozó elején az amerikaiak egyáltalán nem találták a ritmust, és pillanatok alatt 9 pontos hátrányba kerültek. A jugoszlávok a folytatásban is sokáig vezettek, noha egy-két alkalommal a különbség minimálisra csökkent. Két negyed után 40-36 volt az állás az európai együttes javára, a harmadikban viszont fordult a kocka, Paul Pierce jóvoltából, 45-42-nél már az amerikaiaknál volt az előny, ami a 28. percre megnyugtatóvá nőtt (56-46). A jugoszlávok azonban klasszisaik – Predrag Stojakovic, Vlade Divac, Dejan Bodiroga, Milan Gurovic – vezérletével felzárkóztak, s nagy küzdelemben a győzelmet is megszerezték.

Az amerikaiak legjobb esetben is csak az ötödik helyen végezhetnek, vagyis 1992, azaz az NBA-s játékosok beválogatása óta először nem nyerik meg azt a tornát, amelyen elindulnak. A legutóbbi vb-n ugyan a jugoszlávok végeztek az élen, de akkor az amerikaiak egyetemi csapattal szerepeltek.