2018. 10. 16. kedd - Gál 11°C | 21°C Még több cikk.

Kosárgála magyar győzelemmel

A magyar válogatott idei első felkészülési mérkőzésén hat ponttal legyőzte az idegenlégiósok csapatát a Győrben rendezett All Star-gálán.

A főmérkőzés feldobására megtelt a győri egyetemi csarnok. Pazar, látványos pirotechnikai elemekkel fűszerezett bemutató után Teasley triplával tette le névjegyét. Csatlakozott az előtte szólóhoz Gorbunova, majd Branzova is, tehát a légiósok kezdtek jobban, felszabadultabban. A 4. perc végén már 9-cel vezettek a légiósok, akik saját klubmezeikben játszottak.

A negyed közepén jöttek a sorozatos cserék és jöttek a mieink. Iványi, Fegyverneky és Cserny révén „közelített" nemzeti együttesünk, majd válogatottmezben először pályára lépett a soproniak üdvöskéje, Honti Kata. Előbb büntetőből talált be, majd egy ügyes kosár plusz büntetős akciót bemutatva a negyed végén szorossá tette az összecsapást.

A második szakasz elején Horváth Zsuzsa triplájával előbb egyenlített, majd a szolnoki Horti találatával a vezetést is átvette válogatottunk. A negyed közepén a nemzeti csapatban pályára lépett a győriek bedobója, Koncz Judit is. Pár ponttal meglépett ugyan a válogatott, ám egy ukrán–brazil koprodukcióban kiegyenlítettek Gorbunova és Geisa révén.

A félidőben Sterbenz Tamás nagyon élelmesen a légiós csapatban játszókat saját válogatott klubtársaival őriztette és ez nagyon bejött. A nemzeti együttes a negyed végén elsősorban Horváth Zsuzsa remek dobóformája révén jelentős előnyre tett szert, de villant a végén Vajda is.
Térfélcsere után már az első félidőben is villogó Cserny Réka remek megmozdulásaival fokozatosan növelte előnyét a válogatott. Ebben a szakaszban a légiósoknak csak elvétve sikerült valami. A különbség a játékrész végére 20 pontra nőtt. A zárószakasz elején Teasley és Branzova vezetésével egy 7–0-ás rohamot vágtak ki a légiósok. A végjáték izgalmas, éles lett, Teasley a vállaira vette a légiós együttest, tíz ponton belülre kerültek a vendégek, ám amikor kritikus lett volna a helyzet, mindig volt a nemzeti csapatból, aki betalált.
Sterbenz Tamás: – Az első három percben még szégyelltük, hogy nyerni akarunk, ám aztán megmutatkozott, hogy összeszokottabb csapat a miénk, nagyon jó és élvezetes mérkőzés volt.

Rátgéber László: – Okos és korrekt partnerei voltunk a nemzeti csapatnak. Legjobbjaink kezdték és fejezték be a mérkőzést, de mindenki bőven kapott lehetőséget. Le a kalappal a légiósok hozzáállása előtt.
Rima Margeviciute: – Remek volt, nagyon élveztem. A mérkőzés elején még ideges voltam, hiszen ez az első évem Magyarországon, ráadásul korábban még ehhez hasonló rendezvényen nem léptem pályára. Később oldódott a görcs.

Cserny Réka, akit a mérkőzés legjobbjának választottak: – Nagyon örülök, hogy létrejött ez a mérkőzés és nagyon remélem, hogy hagyományteremtő volt. Inkább a támadást gyakoroltuk és az nagyon jó, hogy az újoncok, a fiatalok egy ilyen tét nélküli mérkőzésen ilyen ellenféllel szemben mutatkozhattak be.

Koncz Judit: – Nagyon jól éreztem magam, örülök, hogy hazai pályán játszhattam először címeres mezben. Kicsit szokatlan volt, de remélem, lesz még lehetőségem a válogatottban játszani, és akkor még a játék is jobban megy.

Honti Katalin: – Nagyon jó mérkőzés volt. Az elején még ideges voltam, de aztán beesett az első büntetőm és belejöttem. Nagyon örülök, hogy szóhoz jutottam a válogatottban.

Nikki Teasley: – Remek volt. Nagyon élveztem és úgy gondolom, alkalmi csapatunk tudott segíteni a magyar válogatottnak.
Olekszandra Gorbunova: – Ez az a vereség, amely nem bosszant. Azt gondolom, igazi gálamérkőzés volt, kitűnő hangulatban sok-sok kosár esett, öröm volt játszani.

Füzi András, a Rába Quelle Veritas Foton ügyvezetője: – Köszönjük támogatóinknak, a kosárlabda-szövetségnek és a női hivatásos ligának, hogy ez a ragyogó rendezvény Győrbe kerülhetett. Reméljük, hogy sikeres főpróbája volt a szintén a városban, március 22-én rendezendő Magyarország–Amerikai Egyesült Államok válogatott mérkőzésnek.
A nézők sem csalódtak, remek mérkőzést láthattak, amely nem kifejezetten békés játszadozás volt, hanem helyenként igazi, majdhogynem „vérre menő" összecsapás a győzelemért. A gálát megtekintő vezetők, szakemberek azt remélik, lesz folytatás, azaz lesz még magyar–légiós meccs. Győr mindenesetre remek házigazda volt, kitett magáért.

Látványos megmozdulásokból a városi közéleti válogatott és a médiasztárok mérkőzésén sem volt hiány.
Hatpontos magyar győzelem született a tegnapi győri All Star-gálán.

A szlovák jégkorong válogatott legyőzte Oroszországot

Szlovákia válogatottja 5-3 arányban legyőzte az olimpia férfi jégkorong-tornája esélyesének… Tovább olvasom