2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Kosáresős siker

Soproni Ászok-SMAFC PVSK Panthers 114 107 (29–20, 22–29, 31–21, 32–37) Sopron, Krasznai-csarnok, NB I-es A csoportos férfimérkőzés, 400 néző. V.: Németh, Farkas.
Az évad legfontosabb meccsén, amikor a bennmaradásért vívott harcban az utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni a soproni együttes, akkor lépett pályára a leggyengébb, legfelforgatottabb kerettel. Mogyorósy borda-, McDaniel pedig ujjsérülés miatt nem állt Patkós edző rendelkezésére. A szerb Pokrajac már hazautazott, Balogh Gergőt pedig tanulmányi elfoglaltsága tartotta távol.

Az erősen tartalékos csapat igen elszántan és kifejezetten jól kezdett. Szellemes, gyors akciókkal 7–0-ra húztak el a hazaiak. Vavra és Palotai remek alakításaival a negyed közepére 16–4-re nőtt a hazai előny. Ekkor kisebb megtorpanás következett, Csirke vezérletével kicsit feljött a Pécs. A második szakasz Pojbics és Csirke dobópárbajával kezdődött. A 17. percben egyenlítettek a pécsiek. A félidő vége Vilcinskas, illetve Gambiroza kosarainak jegyében telt el.

Szünet után nagyon hamar fordított a Pécs. Ebben a kritikus helyzetben Pojbics, valamint Vilcinskas eredményes játékával hamar kiegyenlítettek a soproniak. A zárószakaszban a korábban Sopronban játszott Csirke szinte egyedül vette vállára a pécsi csapatot. Az utolsó percben Palotai gyakorolhatta a büntetőzést kiélezett helyzetben. Kötélből voltak az idegei, tízből tízet bedobott, így tartalékosan, de óriási lelkesedéssel küzdve egy remek mérkőzésen életben tartották bennmaradási reményeiket a soproniak.

Kiszenvedett győri siker

A vendég Békés kezdett lendületesebben, ami részben érthető is, mert számukra most már minden egyes… Tovább olvasom