2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 23°C Még több cikk.

Kosár EB: Oroszországé az aranyérem

Kosárlabda - Óriási meglepetésre Oroszország nyerte meg a férfi Európa-bajnokságot, miután a madridi döntőben drámai csatában 60–59-re legyőzte Spanyolországot.
A tavalyi világbajnoki címükkel már biztos olimpiai résztvevő spanyolokat óriási bizonyítási vágy hajtotta a zsúfolásig megtelt madridi „katlanban". Az elődöntőben a titkos esélyesként emlegetett litvánokat legyőző orosz csapat kissé megszeppenhetett a pokoli hangulattól, ugyanis hat perc alatt mindössze négy pontot hozott össze (15–4). A második negyedet viszont nyolc ponttal a vendégek nyerték, így a félidőben 34-31-et mutatott az eredményjelző.

Fordulás után a házigazdák nyolc pontra megléptek, ám az oroszok innen is feltápászkodtak. Az utolsó felvonásban a vége előtt 43 másodperccel is 59–58 volt a spanyolok javára, ám a honosított amerikai Holden két másodperccel a dudaszót megelőzően győztes kosarat dobott. A spanyolok hatodik EB-döntőjüket is elbukták.

Hopp-parádé: Folytatás következik?

Az orosz világbajnoki ezüstérmes Ribakov 230 cm-t ugrott, mégsem nyert az első győri Hopp-parádén. A… Tovább olvasom