2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 18°C Még több cikk.

Könnyű volt a zalai

Nem tűnt könnyűnek az elő- döntő a friss kupagyőztesnek. Fegyvernekyre talp-, Némethre pedig bokasérülés miatt nem számíthatott Székely Norbert a tavalyi bronzérmes ellen.Uniqua Euroleasing Sopron–ZTE NKK 86–65.
Uniqua Euroleasing Sopron–ZTE NKK
86–65 (25–13, 26–15, 18–10, 17–27)

Sopron, női bajnoki elődöntő, 1. mérkőzés, 400 néző. V.: dr. Valovics, Bognár, Gorka.
Sopron: Fűrész 6, Kuraszova 13, Zavecz 6, KRNJIC 16, HORTI 12. Cs.: CZANK 17/3, SZABÓ 12/6, Licskai 2, Doncsecs, Böröndy 2, Vágvögyi. Edző: Székely Norbert.
ZTE: BUKOVSZKI 15/3, ZSOVÁR 13/6, Vida 12/6, Szélesy 9/3, Horváth. Cs.: Varga 2, Czukor 9, Szalay 1, Ambrus 4. Edző: Gáll Tamás.

Magas szerkezetű ötössel kezdett a Sopron, amely nemritkán az egerszegi palánk alatt megszerzett lepattanók utáni kosarakkal elhúzott. Az első félidőben 33–9-re nyerte a Sopron a lepattanócsatát. A második félidőt egész pályás letámadással kezdte a ZTE, majd Gáll Tamás, a ZTE edzője felvette a felé pattanó labdát, majd dühösen hatalmas gyertyát rúgott bele, Valovics játékvezető kiállította a vendégek edzőjét. Horti találataival közel 30 pontra nőtt a hazai előny. A tartalékos soproniak a vártnál biztosabban győztek.

Székely Norbert: – Hamar eldőlt a meccs, ennek megfelelően játszott mindkét csapat.

Gáll Tamás: – A második félidő elején gyenge játékunk mellett egy nyilvánvaló szabálytalanságot nem toroltak meg a játékvezetők, és ez együtt hozta ki belőlem az indulatot.

A Pécs ellen a döntőért

Kétszázadik NB I-es mérkőzésén végül a Pécset fogadja az UNI SEAT Győr csapata a bajnoki… Tovább olvasom