2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Könnyedén hozták a kötelezőt

A keddi, németek elleni súlyos vereséget követően a magyar válogatott legyőzte Lengyelország csapatát.

A keddi, németek  elleni súlyos vereséget követően a magyar válogatott legyőzte Lengyelország csapatát a svédországi női kézilabda  Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, Göteborgban.

Magyarország–Lengyelország 37–21 (16–9)

A találkozó nagy kérdése volt, hogy a keddi pofont sikerült-e  valamennyire elfelejtenie a magyar játékosoknak, és tudják-e  érvényesíteni a papírformát. Az első percek alapján úgy tűnt, igen,  mert ugyan a „nyitótámadás" még labdavesztéssel zárult, Pálinger  bravúrja után azonban megszerezte a vezetést a magyar együttes, majd  gyorsan növelte előnyét. A hajrára fordulva aztán kissé kapkodóvá  vált a magyar támadójáték, Németh András ezért ötgólos vezetésnél kért időt. A kis pihenő jót tett a gárdának, amely a dudaszóig 16–9-re alakította az eredményt.

A fordulást követő néhány percben a lengyelek mintha a pályán  sem lettek volna, ezt pedig két és fél perc alatt négy góllal  büntette a magyar válogatott. Az utolsó negyedórára Herr váltotta a jól teljesítő Pálingert, s valamennyi játékos szóhoz jutott. Végül 16 gólos győzelemmel zárult a találkozó.

A sikerrel Magyarország már legrosszabb esetben is az ötödik helyért léphet pályára szombaton. Ma 19.15 órakor Norvégia lesz az ellenfél.

Németh András: – Nagyon nehéz helyzetből kezdtük a találkozót, ezért is örülök  annak, hogy a lányok fel tudtak állni a padlóról. Különösen az  elején játszottunk jól, koncentráltan. A norvégok elleni találkozón  is nyerni szeretnénk, de óriási hiba lenne most számolgatásokba  kezdeni.

Középdöntő, 2. forduló, I. csoport: Ausztria–Németország 22–34 (11–19). Macedónia–Norvégia 13–28 (10–17). Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Magyarország 6 (136-100),  3. Németország 6 (120-95), 4. Lengyelország 2 (97-132), 5. Ausztria 2  (97-140), 6. Macedónia 0. II. csoport: Horvátország–Franciaország 21–22 (10–8). Svédország–Spanyolország 24–19 (10–10). Oroszország–Dánia 32–27 (17–13). Az állás: 1. Oroszország 8 pont, 2.  Franciaország 4, 3. Spanyolország 4, 4. Svédország  4, 5. Horvátország 2, 6. Dánia 2.

Mandic remekül debütált

Megszerezte harmadik bajnoki győzelmét a Soproni sÖrdögök férficsapata. Tovább olvasom