2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Könnyedén győzött az Audi-ETO a Thüringer otthonában

Az utolsó negyedóra kicsit az én hibám is - nyilatkozta Ambros Martín.
Harmadik mérkőzését is megnyerte a Bajnokok Ligájában a Győri Audi-ETO együttese. A zöld-fehérek tizenhét góllal is vezettek a második félidő 17. percében, végül nyolcra sikerült felzárkózniuk a hazaiaknak.

Thüringer HC – Győri Audi-ETO 25:33 (12:20)

Ambros Martín:
– Nyertünk, hat pontból hatot szereztünk eddig a csoportban, ezzel mindenképpen elégedett vagyok. A győzelem mellett az is fontos, miként érjük el ezt az eredményt, s ha ezt nézem, nem lehet rossz szavam, hiszen már a kezdetektől koncentráltan játszottunk, hatékonyan tudtunk támadni. Az utolsó negyedóra kicsit az én hibám is, de ugyanakkor tanulság is, azon kell dolgoznunk, hogy bármilyen felállásban is tudjuk tartani a lépést az ellenfelekkel.

Gólszerzők:

Thüringer: Gros 6, Frey 6(4), Snelder 5, Barbosa 3, Luzumova 2, Mietzner, Althaus, Wohlbold 1-1.

ETO: Görbicz 11(7), Bulatovic 7, Amorim 4, Löke 3, Orbán, Szepesi, Soós 2-2, Kovacsics, Sirián 1-1.
A női kézilabda Bajnokok Ligájának A-csoportjának 3. mérkőzésén a listavezető Győri Audi-ETO együttese a 2. helyen álló Thüringer otthonába látogatott.

Nagyszerűen kezdték a találkozót a zöld-fehérek, négy perc elteltével 4:-0-ra vezettek a német együttes ellen. Herbert Müller, a hazaiak mestere időt is kért, hiszen hamar eldőlni látszott a találkozó.

A folytatásban sikerült szépíteni a hazaiaknak hétméteresből, de továbbra is remekül védekeztek Tervelék. A Thüringer nem találta a győri védekezés ellenszerét, tíz perc után szerzett először akcióból találatot. A győriek a támadásoknál okosan járatták a labdát és kiválóan hozták helyzetbe a társakat, amelyeket rendre góllal fejeztek be.

A találkozó 20. percében már kilenc találattal vezetett Ambros Martín együttese, így hamar eldőlt a mérkőzés kimenetele. Az első félidőben Görbicz hét, míg Bulatovic hat gólig jutott.

Szünet után is a győriek akarata érvényesült. Látványos támadásokat vezettek, tíz perc elteltével nyolc gólt szereztek, míg a hazaiak csak egyszer tudták bevenni a nagyszerű teljesítményt nyújtó Lunde Haraldsen kapuját.

A második félidő derekától Ambros Martín, az ETO mestere pihentette Lundét, Görbiczet, Amorimot és Bulatovicsot is, így azok a játékosok is szerepet kaptak, akik korábban kevesebb játéklehetőséghez jutottak.

A cserék után hullámvölgybe kerültek a győriek. Ana Gros vezérletével közelebb került Thüringer. 9:1-es rohanást nyert meg a hazai együttes és sikerült tíz gólon belülre kerülniük.

A zöld-fehérek tizenhét góllal is vezettek, de a találkozó utolsó szakaszában rengeteg hibát követtek el. Tizenhárom perc kivételével jó teljesítményt nyújtott az Audi-ETO, így a harmadik mérkőzését is sikerült megnyerniük az A-csoportban.

Online közvetítés

Vége a második félidőnek. 33:25-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Thüringer otthonában.

(II.) 29.p. Sirián nem tudott befordulni, így háttal a kapunak lőtt nagyszerű gólt. Luzumova szépített a hazaiaknak. 25-33

(II.) 28.p. Újabb Ana Gros gól Herr kapujába. 24-32

(II.) 27.p. Barbosa is a kapuba talált, tíz gólon belül a hazai együttes. 23-32. Ambros Martín időt kért.

(II.) 26.p. Snelder ötödik találatát szerezte meg. Az utóbbi tíz percben nem megy a játék a győrieknek. 22-32

(II.) 25.p. Barboda bejátszása után Snelder lőtt Herr kapujába. 21-32

(II.) 24.p. Gros harcolt ki hétméterest, amelyet Frey értékesített. 20-32

(II.) 23.p. Góóól! Soós remekül lőtt a kapu bal oldalába. 19-32

(II.) 22.p. Gros ötödik gólját szerezte meg. Időt kért Ambros Martín. 19-31

(II.) 22.p. Gros volt eredményes emberelőnyből. 18-31

(II.) 21.p. Korsóssal szemben szabálytalankodtak ziccerben, de nem fújtak a játékvezetők. Hosszú perceken keresztül ápolni kellett a győri szélsőt. Ambros Martín nem ingerülten, de szóvá kérte a játékvezetőtől az ítéletet, ezért két perces kiállítást kapott az ETO!

(II). 20.p. Gros bejátszása után Snelder szerezte meg harmadik találatát. 17-31

(II.) 19.p. Gros nagy gólt lőtt átlövésből a bal felsőbe. 16-31

(II.) 17.p. Potyognak a gólok. A győrieknél Soós, míg a hazaiaknál Gros lőtt a kapuba. 15-31

(II.) 16.p. Barbosa átlövésből vette be Herr kapuját, majd Kovacsics használta ki a hazaiak nyitott védekezését és lőtt a kapuba. 14-30

(II.) 15.p. Szepesi passzolt szélről a középen érkező Lökéhez, aki megszerezte harmadik találatát. 13-29

(II.) 12.p. Góóóól! Amorim bejátszása után Orbán lőtt gólt középről. Időt kértek a hazaiak. 13-28

(II.) 10.p. Góóóól! Görbicz felugrás nélkül nagyszerű gólt lőtt a hazaiak kapujába. 13-27

(II.) 8.p. Bulatovic nagyszerűen lőtte ki a bal felsőt. 13-26

(II.) 8.p. Barbosa szépített a hazaiaknak. 13-25

(II.) 7.p. Amorim is büntetőt harcolt ki, amelyet ezúttal sem hibázott el Görbicz. 12-25

(II.) 6.p. Görbicz kilencedik gólját szerezte meg, ebből hatot hétméteresből. 12-24

(II.) 5.p. Góóóól! Szépen megjáratott labda után Szepsi volt eredményes szélről. 12-23

(II.) 4.p. Lunde büntetőt hárított, majd Löke is hétméterest harcolt ki, amelyet Görbicz értékesített. 12-22

(II.) 3.p. Elhibázott támadások után Amorim szerezte meg a második félidő első gólját. 12-21

30.p. Görbicz ellen szabálytalankodtak a hatos vonalánál. Amorim dőn túli szabaddobását blokkolták a hazaiak. Vége az első játékrésznek.

30.p. 6 másodperccel a vége előtt büntetőhöz jutottak a hazaiak. Lunde hárította a Frey lövését. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

29.p. Szépen megjáratott labda után Görbicz óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 12-20

28.p. Sneldert hozták kihagyhatatlan helyzetbe, aki magabiztosan lőtt Lunde kapujába. 12-19

27.p. Amorim nagyszerű passza után Löke lőtte be a ziccert. 11-19

25.p. Az egykoron győri színekben játszó Ana Gros szerezte meg első gólját. 11-18

24.p. Bulatovic átlövésből nagyszerűen lőtte ki a jobb felsőt. 10-18

24.p. Frey hétméteresét nem tudta hárítani Herr. 10-17

23.p. Amorim kiállítása miatt emberelőnyben játszó hazaiaknál Luzumuva volt eredményes. 9-17

22.p. Góóól! Amorim harmadik találatát szerezte a találkozón. 8-17

21.p. Kovacsics eladott labdája után Wohlbold egyedül törhetett a kapura és Lunde lába között lőtt a hálóba. 8-16

19.p. Újabb gól szélről, ezúttal Orbán lőtt a kapuba. 7-16

18.p. Amorim labdaszerzését követően Kovacsics passzolt Szepesihez, aki nem hibázta el szélről a ziccert. 7-15

17.p. Bulatvic használta ki, hogy a hazaiak nem értek vissza Lunde védése után, majd egy perccel később Frey szépített szélről. 7-14

16.p. Góóóóól! Görbicz test mellől óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 6-13

15.p. Segített az időkérés. Snelder beállós pozícióból lőtt a kapuba. 6-12

14.p. Löke ezúttal is büntetőt harcolt ki, Görbicz nem hibázott. 12:5-ös győri vezetésnél a hazaiak kihasználták második időkérési lehetőségüket.

13.p. Bulatovic nem szeretne lemaradni Görbicztől. Szintén negyedik gólját szerezte a találkozón. 5-11

13.p. Amorim nagyszerűen lőtte ki a jobb felsőt. 5-10

11.p. Görbicz már négy gólnál jár, harmadikat szerezte hétméteresből. 5-9

11.p. Potyognak a gólok. Amorim bevetődve nagyszerűen emelte át a hazaiak kapusát, majd Althaos is feliratkozott a gólszerzők közé. 5-8

10.p. Először szereztek akcióból gólt a hazaiak. Frey volt eredményes szélről. Egy perccel később Mietzner is a kapuba talált.

8.p. Görbicz pattintva lőtt a kapu jobb oldalába. 2-7

7.p. Bulatovic harmadik gólját szerezte meg átlövésből, majd Frey ismét hétméteresből volt eredményes. 2-6

6.p. Löke harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 1-5

5.p. Frey szépített hétméteresből. 1-4

4.p. Négy góllal vezet az Audi-ETO. Bulatovic álló helyzetből, test mellől lőtt a kapuba. Időt kértek a hazaiak.

3.p. Góóóól! Bulatovic megpattanó lövése a kapu bal felső sarkában kötött ki. 0-3

2.p. Két perc sem telt el, mikor már két góllal vezetnek a győriek. Először Görbicz volt eredményes hétméteresből, majd Lunde indítása után Löke lőtt a kapuba. 0-2

Thüringer HC – Győri Audi ETO KC
Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. mérkőzés
Nordhausen, 2013. október 20. 16:00
Játékvezetők: Slave Nikolov, Gjorgji Nachenvski (macedónok)

Gyorsinterjú Ambros Martínnal

- Ha összehasonlítjuk a jelenlegi ETO-t a tavaly októberi ETO-val, mit gondol a legmarkánsabb különbségnek?
- Mindenképpen az összeszokottságot. Tavaly októberben alig több mint egy hónapja volt együtt a teljes csapat az újak és az olimpiai résztvevők miatt, idén csak két új játékos cserélődött nálunk. Az együtt töltött egy szezon sokat számít, a játékosok nagy része összeszokott tavaly, ezért ez a legjelentősebb különbség.

- Emiatt erősebbnek mondható-e az ETO, mint tavaly?
- Ezt nehéz megítélni, hiszen egy csapat erősségét a mindenkori ellenfelek is meghatározzák. Az ellenfelek pedig folyamatosan változnak, nemcsak évről-évre, hanem meccsről-meccsre is. Tehát minden ellenfél, minden mérkőzés egy új szituáció, amely a mi csapatunkat is új kihívások elé állítja, és újra meg kell mutatnia az erősségét.

- Hogyan látja a csapatunk fejlődését az idei szezonkezdet óta?
- Idén is azon az elv mentén dolgozunk, hogy mindig mérkőzésről-mérkőzésre haladunk előre, mindig csak a következő feladatra koncentrálva. Így tudunknapról-napra, edzésről-edzésre fejlődni. Ebben a tekintetben jónak látom a helyzetünket, a sérülések ellenére sikerült jó eredményeket elérnünk a szezon elején - az első vesztes mérkőzést leszámítva, és szeretnénk ezen az úton tovább haladni.

- A következő BL-meccsre koncentrálva: mit gondolsz, melyek a Thüringen csapatának legfőbb erősségei és gyengeségei?
- A Thüringen nagyon sokat fejlődött az elmúlt évben, tavaly meglehetősen uralta a német bajnokságot. Nagyon gyors játékot játszanak, rengeteg futással, ez mindenképpen erősségnek számít, amelyre készülnünk kell. A gyengeségek ezen a szinten már nagyon apró dolgok, őket is sújtják a sérülések, emiatt talán kevesebb bevethető játékosuk van, de biztos alaposan felkészülnek erre a helyzetre, úgyhogy nem lesz könnyű dolgunk az otthonukban.

• 10. BudaiKr 2013. október 22. 11:48
    „9. Lacika62 2013.10.22. 10:55

nekem eggyértelmü volt hogy alázás lesz. szombaton inkább arsenál meccsen voltam londonba onnét vasárnap meg ETO meccsre mentem de focira!!
    te meg hol voltál? avar utcába vagy valcsiba?”
  • 9. Lacika62 2013. október 22. 10:55
    „2. DivatÁrpy 2013.10.20. 18:34 ButaiKr stílusod,! Együtt gyakoroltok????
    7. BudaiKr 2013.10.21. 18:37 Te miért nem voltál kint???
    Thüringen porond mestere 3 nyelven hívott a meccs félidejében és a végén is a kispadhoz....”
  • 8. dödike 2013. október 22. 08:46
    „Jó volt a meccs ,köszi lányok.Okos megoldás hogy Ambros a fiatalokat is hagyta játszani.Nekik még van mit tanulni.Hornyák Ágit meg ne bántsátok bele fog jönni.”
  • 7. BudaiKr 2013. október 21. 18:37
    „6. xverax 2013.10.21. 07:58

veronka már megin okoskodni akarsz? nem sikerült... :D:D”
  • 6. xverax 2013. október 21. 07:58
    „4. DivatÁrpy 2013.10.20. 21:36

ettől Ő még nem való a csapatba! Előtte sem volt valami nagy tehetség, de elfért
    a padon... ez most már édeskevés!”
  • 5. tkrs9980 2013. október 20. 22:10
    „A Nagybánya elleni meccs után azt írtam, hogy a lányok tudtak széllel szemben pisilni.
    Most erre nem volt szükség, korrekt volt a játékvezetői csapat.
    Az ellenfél meg sportszerű. Az ellenfél szurkolóit szintúgy nem érheti kritika, végig buzdították csapatukat,
    nagy különbségnél sem csináltak botrányt.
    A Győri csapatot viszont nagyon megdicsérném, nagyon tetszett amit láttam.
    Abban lehet hogy van csibészség, hogy nem 28 volt közte hanem "csak" 8 .
    De ezt taktikának hívják.”
  • 4. DivatÁrpy 2013. október 20. 21:36
    „3. xverax 2013.10.20. 18:36

Maga is inkább a picivel szórakozzon és ne az Ágival!”
  • 3. xverax 2013. október 20. 18:36
    „Hornyák Áginak nem megy, még annyira sem, mint szülés
    előtt... maradhatna inkább otthon a picivel.”
  • 2. DivatÁrpy 2013. október 20. 18:34
    „Köszönjük a német Sporttársaknak, hogy nem éltek vissza azzal az előnyükkel, hogy egy fél félidőn keresztül kapus nélkül álltunk fel ellenük!”
  • 1. dödike 2013. október 18. 16:15
    „Csak okosan ügyesen lányok.Mi felkészülten szurkolunk.”

Futsal Európa Kupa - Portugáliába utazik a Győr

A Rába ETO a 2011-ben döntős Sporting mellett a holland CF Eindhovennel és az azeri Araz Naxcivan együttesével találkozik az elitkörben. Tovább olvasom