2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Könnyed győzelem: Győri ETO FC-Bp. Honvéd 3-0

A Győri ETO FC könnyedén győzte le a rendkívül gyengén, és lelkesedés nélkül játszó Budapest Honvéd csapatát a 28. fordulóban.

Győri ETO FC–Budapest Honvéd 3-0 (0-0)
Monicomp Liga, 28. forduló
Győr, ETO Park, 1500 néző
V.: Bognár (Lémon, Takács G.).

ETO: Sztevanovic – Takács, Djordevic, Fehér, Völgyi - Pilibaitis, Kiss M. (Tokody 82.p.), Ji-Paraná, Dinjar (Dudás 80.p.), Koltai (Ceolin 83.p.) - Aleksidze

Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Hajdú N. - Horváth A. (Akassou 67.p.), Hidi - Moreira (Erdélyi 61.p.), Vécsei, Ivancsics - Bright (Vólent 61.p.)

Gólszerző: Völgyi (48.p.), Kiss M. (58.p.), Aleksidze (63.p.)

Csertői Aurél: – Úgy éreztem, mi és a szurkolók is türelmetlenek voltunk a csapattal szemben, de szerencsére nulla-nulla után kezdődött egy második félidő. A szünet előtt is a Honvéd inkább csak pontrúgásokból veszélyeztetett, míg nálunk Koltainak két helyzete is volt. A találkozó végére felőröltük a Honvéd ellenállását, sok helyzetet dolgoztunk ki és akár nagyobb különbséggel is győzhettünk volna.

Supka Attila: – Szerintem nem volt nagy különbség a két csapat között ezen a mérkőzésen. A 60. percig nem volt gond a játékunkkal, a bekapott gólok azonban megfogták a csapatomat. A vasárnapi Videoton elleni összecsapás után keveset tudtunk pihenni, nem tudtunk frissíteni.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

89. perc: Ceolin éles szögből leadott kemény lövését lábbal védte KEmenes.

83. perc: Újabb ETO-csere. Koltait Ceolin váltja.

82. perc: Kiss Máté jön le, Tokody áll be.

80. perc: Csere az ETO-nál. Dinjar helyére Dudás áll be.

67. perc: Cserél a Honvéd. Akassou váltja Horváth Adriánt.

63. perc: Itt a harmadik. Aleksidze Takács felívelt labdára érkezett jól, és lőtt a kapuba. 3-0.

61. perc: Kettős csere a Honvédnál. Bright helyére Vólent, Moreira helyére Erdélyi állt be.

58. perc: Koltai lépett ki a leshatáron a bal oldalon, az alapvonalig vezette a labdát, majd a túloldalon érkező Kiss Máté elé tette a labdát. A ziccerből gól lett. 2-0.

53. perc: Koltai lövését védte Kemenes.

50. perc: Aleksidze forgatta be a védőket, majd 18 méterről laposan lőtt, kevéssel a bal alsó mellé.

48. perc: Völgyi góljával vezet az ETO! A győri védő 22 méterről bombázott a kapuba 1-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

38. perc: Pilibaitis kihagyta a kihagyhatatlant. Egy szöglet után 3 méterről fejelt el keresztben a kapu előtt.

35. perc: Hajdú csavart kapura egy szabadrúgást ballal 22 méterről. Sztevanovic a felső léc alól ütötte ki a labdát.

32. perc: A védők sűrűjében pattogott a labda az ETO kapuja előtt, de senki sem tudott felszabadítani, végül Bright csúsztatott kapura. Sztevanovic újabb bravúrja mentette meg a góltól az ETO-t.

30. perc: Csak a Honvéd szurkolók hangját lehet hallani a stadionban, csupán ez emlékeztet futballmeccs-hangulatra.

27. perc: Moreira visszapasszolt labdáját Hidi küldte kapura 20 méterről. Sztevanovic nagyot vetődve ütötte ki a labdát a bal alsó sarok elől.

23. perc: Az pörgős kezdés után leült a meccs. Az utóbbi tíz percben nem jutottak helyzetig a csapatok. Rengeteg a technikai hiba, az eladott labda mezőnyben.

12. perc: Kiss Máté 20 méteres lövése tartott a léc alá, de Kemenes bravúrral mentett.

9. perc: Győri ziccer maradt ki. Völgyi adott be a bal oldalról. Koltai két védőt is megelőzött, de ajtó-ablak helyzetben a kapu torkában rosszul találta el a labdát.

3. perc: Moreira futotta le az ETO védelmét, és kínálta meg Sztevanovicot egy pattogós lövéssel. A kapusról kipattant a labda, de Sasa  másodszorra megszerezte azt.

2. perc: Vécsei lőtt kapásból 18 méterről. Veszélytelen próbálkozás.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést, és rögtön helyzetbe is került a csapat. Egy bal oldali beadást Koltai fejelt fölé 7 méterről.

Csertői Aurél vezetőedző a Rába-parti klub honlapján úgy nyilatkozott, mindenképpen szeretnék a három pontot megszerezni, úgy érzi, a győzelem benne van a győri csapatban. A Honvéd ugyan egy masszív, jól védekező csapat, ám épp ennek szellemében készültek a mérkőzésre.
Érdekes kilencven perc vár arra a Takács Ákosra, aki nemrég még épp a piros-feketéket erősítette. Takács a Vasasban kezdte pályafutását, 2002 és 2006 között az FTC játékosa volt, majd egy szezon erejéig a dán Vejlébe igazolt. Ezután a kispestiekhez tért haza. A Honvédban 2007-től 61 mérkőzésen szerepelt, s egyszer a kapuba is betalált.

„Nyilván van bennem egy kis drukk, hiszen még fél éve sincs, hogy azokkal játszottam együtt, akik most ellenfélként érkeznek Győrbe. A Ferencváros ellen már átéltem hasonlót, ezért persze új nem lesz ez az érzés" – árulta el a győriek kőkemény hátvédje, aki szerint a futball néha olyan, mint a sakk.

„Természetesen ismerem a Honvéd erősségeit, és tudom, hogy mi miben vagyunk jók, mik az erényeink. A futballmérkőzésen, ahogy a sakkban is, fontos a jó taktika, s bízom benne, hogy ezúttal a saját elképzeléseink érvényesülnek majd. Amiben javíthatunk, az talán a helyzetkihasználás; ha a kapu előtt jobban oda tudunk figyelni, nem lesz gond a Honvéd legyőzése" – tette hozzá a futballista, aki az azóta már távozó Pintér Attila vezetőedző külön kérésére került Győrbe.

„Köszönettel tartozom neki, hogy ide kerültem, de igazából egy játékost nem az edző személye, hanem a teljesítménye határoz meg. Bárki legyen az edző, egy futballistának mindig a maximumot kell nyújtania, erre törekszem én is" – tette hozzá Takács Ákos.

Jegyakciót hirdet a Győri ETO FC: a mai mérkőzésre megváltott belépőjegyek felmutatásával a május 21-i szezonzáró Győri ETO FC–Kaposvár bajnoki találkozóra ingyen lehet bemenni. A két mérkőzésre tehát egy belépőjegy lesz érvényes.

• 13. RÁBAETO 2011. május 13. 21:25
    „Aleksidze a legjobb játékosunk!!”
  • 12. Igazamvan 2011. május 13. 13:20
    „Aleksidzét elküldeni?
    Milyen meccset néztél szerdán, öcsi?”
  • 11. FocistaFerenc 2011. május 12. 21:27
    „Igen, Tokodyt és Pilibaitist véletlenül kihagytam.
    a 2 brazilban reménykedem, hogy őket megtartják! nagy reménységek. nem gondolod?”
  • 10. balee 2011. május 12. 20:45
    „FocistaFerenc!

Tulajdonképpen mindkét listád elfogadható, bár mindenkinek vannak egyéni kedvencei, a nevek 80%-ával egyetértek.

A Babic-Bugi-Aleksidze triót én nem rúgnám ki, tőlem kapnának még egy lehetőséget, ellentétben a Kiss Mátét, a Dinjart és a Koltai Tamást megpróbálnám rásózni valakire.

A másik névsorból én személy szerint egyedül a Fehér Zolin vitatkoznék, mert ő szerintem kevés ide. Nem írtad őket, de én a Tokodyt és a Pilibaitist is megtartanám.

Ez az én véleményem, de félő, hogy a klubvezetők teljesen máshogy gondolkoznak...”
  • 9. FocistaFerenc 2011. május 12. 15:44
    „elég jó meccs volt szerintem ez a tegnapi!
    3-0! rég értünk el ilyen szép eredményt, főleg egy olyan csapattól, akik 4 hellyel előttünk vannak!
    Közeledik az átigazolási időszak..
    Szerintem Ganugrava, Totadze, Sharashenidze, Eugene, Copa, Babic, Bouguerra, Aleksidze, Radosalvjevic mehetnének.. Nem sokat tettek hozzá a csapathoz az biztos! Legalábbis az én véleményem szerint.

Akikben látok fantáziát, és javasolnám maradásukat: Sasa, Takács, Djordjevic, Fehér, Szabó, Völgyi, Stanisic, Ji-Parana, Dudás, Ceolin !!!!!
    Bár a 2 brazilról eléggé olyan hírek terjengenek, hogy elküldik őket.
    Nem hinném, hogy ez annyira jó megoldás lenne.

Szerintetek?
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre !!”
  • 8. annobon 2011. május 12. 11:58
    „Hogyhogy hirtelen ennyi magyar lett a kezdőben?”
  • 7. leaeder 2011. május 12. 10:00
    „Nagy teljesítmény.
    Kár,hogy olyan helyeken ahol foci is van ott a kutya sem hallott sem ETO-ról sem Honvédról...”
  • 6. ZéZé 2011. május 11. 21:41
    „Na mégiscsak meghallották a fiúk.... :)

csikos40: mit takar az `nh` ? nagyonhulye tipp volt ?”
  • 5. csikos40 2011. május 11. 21:28
    „ZéZé nh tipp”
  • 4. ZéZé 2011. május 11. 20:40
    „Hogy hogy nem mi támadunk ?
    Tét nélküli meccs.
    Ha öket sem verjük meg itthon akkor kit akarunk ??
    Be se nevezzünk a következö bajnokságba ha ma nem nyerünk !
    A tippem: 3:0”
  • 3. napsugár. 2011. május 11. 15:08
    „ne légy abban olyan biztos Tudós- 1;-))”
  • 2. Tudós-1 2011. május 11. 12:27
    „Két vereség egy jegyért ?!!”
  • 1. napsugár. 2011. május 11. 11:20
    „hajrááááááááááááááááááááááááááetooooooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!
    " Kiáltsd a színünk zöld-fehér, egy a szívünk, egy a vér! Kedvenc bajnokcsapatunk érted élünk és halunk, ez sírig tartó szenvedély :))))))) "”

Csütörtöki kérdés: Hová igazol Honti Kata?

A magyar bajnok MKB-Euroleasing Sopron válogatott kosárlabdázója más együttesben folytatja… Tovább olvasom