2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Könnyed győzelem a bajnoki nyitányon: Szekszárd-Audi ETO 21-42

A Szekszárd elleni idegenbeli győzelemmel kezdte a bajnokságot az Audi ETO. Konkoly Csaba együttese 21 góllal verte az újoncot.

Szekszárd–Audi ETO KC 21–42 (10–22)
Szekszárd, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Ács, Báder.

Szekszárd: Kurucz – Fauszt 1, Hegyi 2, WEIGEL 5, Horváth P. 1, Szekerczés 5/2, Kovács N. 1.
Cs.:  Mészáros, Pap (kapusok), Horváth Sz. 2, Beck 3/1, Mizsák 1, Gulya, Janovics, Samu, Kaló.
Edző: Kovács Jenő.

Audi ETO: PÁLINGER – ORBÁN 8, HORNYÁK 7, Kovacsics 3/1, Spiridon 3, Bradeanu 4/1, VÉRTEN 6.
Cs.: Pásztor  (kapus),  Amorim 1, Szegedi 1, Gros 4, MAYER 4, Bárány, Tóth E. 1/1.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3. Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Zsúfolásig megtelt a szekszárdi csarnok lelátója. Ez érthető, mert a helyiek kiéhezve várták a visszatérést a legmagasabb osztályba, lévén, hogy Szekszárdon utoljára tíz éve rendeztek NB I-es meccset. Érdekesség, hogy akkor is az ETO volt az ellenfél.

Kovács Jenő: – Csodálatos közönség előtt csodálatos csapattal játszottunk. Hatalmasat küzdött kis csapatom, mely ha így fejlődik, még sok örömet szerezhet a szurkolóknak. A győriek nem a mi súlycsoportunk.

Konkoly Csaba: – Kellő fegyelemmel és összpontosítással játszottunk, nem becsültük le az ellenfelet. Gratulálok a hazaiaknak, üde színfolt a visszatérésük az NB I-be.

60. perc: Mizsák majd Mayer is gólt lő. 21-41. Hornyáké a meccs első, és utolsó gólja is. 21-42. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Bárány ad remek passzt a félpályáról Mayernek, aki beállóból talál a kapuba. 20-40.

58. perc: A hazai csapat kér időt.

57. perc: Tóth Eszter lőhet büntetőt. Gól. 20-39.

55. perc: Mayer labdájával Orbán gyalogolhat a kapuig. 19-38. Közben Horváth Szimonettáról maradunk le középen. 20-38.

54. perc: Weigelre nem lép ki senki. Kilencről nagy gól a kapu bal oldalába. 19-37.

52. perc: Mayert kiállítják. Szekerczés büntetőből szerez gólt. Közben Bárány Krisztina is pályára lép az ETO-ban.

50. perc: Orbán visszajött. Gros újra jobbátlövőben. A gólt Bradeanu lövi középről. 17-37.

48. perc: Weigel távolról vállal be egy lövést. Beakad. 17-35. Gros jobbszélsőt játszik, és gólt szerez megint. 17-36.

47. perc: Beck megint a bal szélről lő. Most a rövidre. Gól. 16-35.

46. perc: Back a bal szélről bombáz a jobb felsőbe. Pásztor nem érhette el a labdát. 15-35.

45. perc: Szekerczés büntetőből szerez gólt. 14-34. Vérten másodpercekkel később akcióból eredményes. 14-35.

44. perc: Gros fut be középre a falban a jobb szélről. Kovacsics passza pontos. Gól. 13-34.

43. perc: Amorim kapott két percet. ETO-gól emberhátrányban. Kovacsics hámozza át magát a bal egyes-kettesen. 13-33.

42. perc: Most Vérten lép ki a falból, ez pedig egyet jelent a labdaszerzéssel. Szóló, és gól. 13-32.

41. perc: Beck hetesből lövi első gólját.. 13-30. Grost nem tuták tartani a hatoson. 13-31.

40. perc: Nem igazán megterhelő védekezni az ETO-nak, a lassú passzokat könnyedén szedik le a mieink. Hornyák nyúl le egy labdát, és a kapuig viszi. 12-30.

39. perc: Vérten ejti át a kapust a balátlövő helyéről. 12-29.

38. perc: Weigel a szélről, Orbán megint indításból lő gólt. 12-28.

37. perc: Amorim indítja Orbánt, aki a kimozduló kapus mellett laza mozdulattal a bal alsóba ejti a labdát. 11-27.

36. perc: Horváth Szimonetta góljára Hornyáktól jön a válasz. 11-26.

33. perc: Orbán csípett el egy passzt, és zárta góllal az egyszemélyes támadást. 10-24. Kovacsics is betalál. 10-25.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Az ETO ugyanabban a felállásban kezdi ezt a játékrész, mint ahogyan a meccset is. Sőt, a folytatás is hasonló. MEgint Hornyáké az első találat. 10-23.

A félidőben: 10-22

30. perc: Rengeteg a hiba támadásban a hazaiaknál. Csak oda kell figyelni, és könnyedén megy a labdaszerzés. Leindításból most Orbán eredményes. 9-22. Egy időntúli szabaddobát Weigel lő kapura, Pálingerről pedig a hálóba pattog a labda. 10-22.

28. perc: Orbán él a hazaiak hibájával. Megszerzi a labdát,é s indítja Szegedit, aki a kifutó kapust megelőzve az üres kapuba lő. 9-21.

27. perc: Gros lő óriási gólt kilencről felugorva. 9-20.

26. perc: Szegedi és Mayer javít. Előbbi kilép a falból, és labdát szerez, utóbbi belövi a ziccert. 9-19.

24. perc: Kovácsról Szegedi és Mayer is lemarad. Nagy gól a jobb felsőbe. 9-18. Konkoly Csaba időt kér.

23. perc:Gros összeszedi második kiállítását is. Szekerczés hetesét védi Pálinger.

22. perc: Mayer zár jól Amorimnak. Hatalmas gól kilenc méterről. 8-18.

21. perc: Gyors hazai támadást fejez be góllal a bal szélen Horváth Petra. 8-16. Orbán is ugyanezt teszi a túloldalon. 8-17.

20. perc: Gros is kiáll két percre. Kettős emberelőnyben a Szekszárd. Weigel kihagyja a hetest.

19. perc: Szekerczés marad egyedül a jobb szélen. Felmegy, és lő. Gól. 7-16.

18. perc: Amorimot üti le Fauszt. Piros lappal kiállítják. A hetest Bradeanu belövi. 6-15. Mayer fordul le beállóban a két belső védővel a nyakán. Gól. 6-16. Mayert kiállítják.

17. perc: Cserék az ETO-ban. Sérülés miatt lejön Spiridon, de Vérten és Kovacsics is pihenhet. Amorim, Szegedi, és -első meccsén- Ana Gros is pályra lép.

17. perc: Egy gól itt, egy ott. Spiridon, és Hegyi talál a kapuba. 6-14.

15. perc: Konkoly Csaba eddig nem cserélt védekezés-taámadás között. Most Szegedi és Amorim is melegítene...mivl erre szűk hely van csak le kell, hogy üljenek.

14. perc: Vérten hibázott ziccert. Erre Szekerczés góllal válaszol. 5-12. Orbán lő a kapus feje fölött a jobb felsőbe szélről. 5-13.

12. perc: Véten előbb a bal szélről, majd leindítást követően ziccerből is eredményes. 4-11. A meccs első hetesét Kovacsics váltja gólra. 4-12.

9. perc: Hazai időkérés után Orbán nyit góllal. 4-9.

8. perc: Megint Hornyák-Spiridon összjáték. Gól a vége. 3-8. Szekerczés is betalál. 4-8.

7. perc: Újra Bradeanu eredményes. 3-6. Hornyák labdát szerez, majd Spiridont indítja. Gól. 3-7.

6. perc: Bradeanu lép meg egy labdaszerzést követően. 3-5.

4. perc: Hegyi lop labdát, majd Kovacsiról lefordulva a hatosról a kapu közepébe lő. 2-3. Hornyák már három gólos. 2-4. Weigel a jobb szélről lő a hosszú felsőbe. 3-4.

3. perc: Kapkodnak a hazaiak. Technikai hiba után letámad az ETO. Bradeanu a háta mögött teszi le a labdát a bal szélre. Vérten belövi. 1-3.

2. perc: Védekezésben gyorsan labdát szerzünk. Hornyák viszi végig és belövi a ziccert. 0-2. Fausz Éva szépít. 1-2.

1. perc: A hosszúra nyúlt felvezetés után - a csapatok köszöntése után a hazai játékosok az első NBI-es meccs alkalmával emléklapot is átvehettek az UKSE ügyvezető igazgatójától - az ETO kezdte a meccset. Pálinger a kapuban. Előtte mezőnyben Vérten, Kovacsics, Bradeanu, Spiridon, Hornyék, és Orbán a pályán. Hornyáké az első gól. 0-1.

Az újoc Szekszárd sportcsarnokában egyetlen hely sem maradt szabadon a nézőtéren az Audi ETO elleni meccsre. Természetesen Győrből is érkeztek drukkerek, 50-60 zöld-fehér szurkoló hangolt a vendég szektorban már jó fél órával a találkozó előtt.

Ahogy várható volt, Görbicz Anita mellett Mravikova, és Lunde sem lép ma pályára. Konkoly Csaba a keret fiatal tagjainak is lehetőséget szeretne adni a találkozón.

Szekszárdon utoljára 10 éve rendeztek NBI-es meccset. Érdekesség, hogy akkor is az ETO volt az ellenfél.

Több fiatal szekszárdi kézilabdás lánynak már biztosan emlékezetes marad a mai nap. Ők együtt vonulhatnak be a pályára egy-egy felnőtt játékossal az ETO illetve az UKSE együtteséből.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

A zöld-fehéreknél Görbicz Anita biztosan, az egyik új szerzemény, a kapus Katrine Lunde Haraldsen, valamint Katarina Mraviková nagy valószínűség szerint kihagyja az idénynyitót. Nélkülük is kötelező a győzelem.

Az Audi-ETO kerete. Felső sor: Planéta Szimonetta, Bárány Krisztina, Eduarda Amorim, Tóth Eszter, Palkó Fruzsina, Görbicz Anita, Hornyák Ágnes, Aurelia Bradeanu, Simona Spiridon, Ana Gros. Középső sor: Kurucz Ivett, Bakos István kapusedző, Cseh Zsolt masszőr, Konkoly Csaba vezetőedző, Vanyus Attila elnök, Kiss Lajos klubmenedzser, Fodor Péter technikai vezető, Kovacsics Anikó. Ülnek: Mayer Szabina, Katarina Mraviková, Vérten Orsolya, Pásztor Bettina, Pálinger Katalin, Katrine Lunde Haraldsen, Szölösi Patrícia, Szegedi Orsolya, Orbán Adrienn.

A Szekszárd ugyan csak harmadik lett az NB I/B-ben tavaly – az Audi-ETO második csapata is megelőzte – a csődbe ment Hódmezővásárhely helyett azonban beugróként szerepelhet a legmagasabb osztályban. Az első fordulóban rögtön a bajnoki címvédő Audi-ETO-t fogadja. A Tolna megyei városban hatalmas az érdeklődés a találkozó iránt, mint arról Vanyus Attila, a győri klub elnöke beszámolt: olyan információkat kapott Szekszárdról, hogy a jegyeket szinte szétkapkodták a szurkolók. Aligha meglepetést szimatolnak a drukkerek, inkább annak szól a kíváncsiság, hogy testközelből láthassák a zöld-fehér játékosokat a hazai együttes hívei.

„Megtisztelő számunkra, de nekünk nem lehet más a célunk, mint a biztos győzelem. Görbiczet biztosan pihentetem, s a bokájára panaszkodó Lunde, valamint az ujjtöréséből gyógyuló Mraviková játékát sem valószínű, hogy megkockáztatom" – mondta Konkoly Csaba, aki hozzátette, még nem most kell csúcsformában lennie csapatának.

Az Audi-ETO további programja

2. forduló, 2010. szeptember 8., 18 óra: Audi-ETO–Dunaújváros.
3. forduló, szeptember 11., 18: Alcoa FKC–Audi-ETO.
4. forduló, szeptember 14., 18: Audi-ETO–DVSC.
5. forduló, október 2., 18: FTC–Audi-ETO.
6. forduló, október 13., 18: Audi-ETO–Vác.
7. forduló, október 27., 18: Érd–Audi-ETO.
8. forduló, október 30., 18: Audi-ETO–Veszprém.
9. forduló, november 3., 18: Békéscsaba–Audi-ETO.
10. forduló, november 17., 18: Audi-ETO–Siófok.
11. forduló, december 28., 18: Újbuda TC–Audi-ETO.
12. forduló, 2011. január 9., 18: Audi-ETO–Szekszárd.
13. forduló, január 14., 18: Dunaújváros–Audi-ETO.
14. forduló, január 19., 18: Audi-ETO–Alcoa FKC.
15. forduló, január 23., 18: DVSC–Audi-ETO.
16. forduló, január 30., 18: Audi-ETO–FTC.
17. forduló, február 5., 18: Vác–Audi-ETO.
18. forduló, február 20., 18: Audi-ETO–Érd.
19. forduló, február 26., 18: Veszprém–Audi-ETO.
20. forduló, március 6., 18: Audi-ETO–Békéscsaba.
21. forduló, március 19., 18: Siófok–Audi-ETO.
22. forduló, március 27., 18: Audi-ETO–Újbuda TC.
„Még két hetünk mindenképpen van erre, úgy próbáltam tervezni a formaidőzítést, hogy a BL-rajtra legyünk a legtökéletesebb állapotban. Nagyon sokat dolgoztunk nyáron, erős nemzetközi mezőnyben tudtunk készülni, s bár voltak döccenők, azért összességében biztató, amit a felkészülési meccseken nyújtottunk. Több új taktikai elemet is gyakoroltunk, de nem lesz egyik pillanatról a másikra minden tökéletes. A legfontosabb, hogy jó úton járunk" – folytatta a szakvezető, aki szerint erősebb mezőnyben kell megvédeniük a címeket.

„A cél egyértelmű: a bajnokságban és a Magyar Kupában is az élen végezni. Több csapat is megpróbál majd borsot törni az orrunk alá, a tavaly az első négybe jutott riválisok, azaz a Debrecen, a Vác és a Békéscsaba mellett a Fradival is számolni kell, a Fehérvár idén is sötét lónak tűnik, s a Dunaújváros is a rutinos játékosokkal, valamint a kispadra visszatért Kiss Szilárddal. Van azonban annyira erős és variálható a keretünk, hogy meg kell tudnunk oldani a feladatot" – mondta Konkoly Csaba.

A Bajnokok Ligájában is nagyra törő tervei vannak az egyesületnek: döntőig szeretnének jutni, s lehetőleg megnyerni a legrangosabb sorozatot.

„Az elmúlt években nagy nemzetközi tapasztalattal vérteződött fel a csapat, remélem, ezt kamatoztatni tudjuk az éles meccseken. Sokat számíthat a két világklasszis kapus által nyújtott biztonság. Az eddig tapasztaltak alapján egyébként nagyon jó az összhang Pálinger és Lunde között. Az biztos, hogy a bajnokságban felesben védenek, a BL-ben pedig apró dolgokon múlik, ki kap több lehetőséget" – fogalmazott a vezetőedző.

• 2. háté 2010. szeptember 02. 21:42