2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 21°C Még több cikk.

Könnyed felkészülési meccs - Magyar-spanyol 25-25

A spanyolok szinte végig vezettek, de a végén a magyar válogatottnak sikerült egyenlíteni.

Magyarország-Spanyolország 25-25 (13-14)
Válogatott felkészülési mérkőzés, Érd

A magyar női kézilabda-válogatott 25-25-ös döntetlent játszott az Eb-ezüstérmes spanyol csapattal Érden, felkészülési mérkőzésen. A két együttes végig fej fej mellett haladt.

Az első félidőben a hajráig Németh András szövetségi kapitány együttese vezetett többnyire egy góllal, a szünetre mégis a vendégek mehettek előnnyel (13-14). A fordulás után a hazai gárda futott az eredmény után, rendre egy-két góllal a spanyolok léptek meg, a végjátékban azonban a magyar válogatott Bulath Anita vezérletével visszakapaszkodott és döntetlenre "mentette" a meccset.

A spanyol keretben két játékos, Macarena Aguilar (Győri Audi ETO KC) és Nerea Pena (FTC-Rail Cargo Hungaria) személyében két magyarországi légiós is helyet kapott. Az Európa-bajnoki hatodik magyaroknak a tavaszi szezonban a fő esemény az osztrákok elleni vb-selejtező. Az első mérkőzés június 5-én lesz Stockerauban, a visszavágónak június 13-án Győr ad otthont.

A párharc győztese vehet részt a december 5. és 20. közötti dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Online közvetítés - 2. félidő

30. perc: időntúli szabaddobás. Pena lövését sáncolja a fal.
30. perc: 25-25 - Bulath egyenlít a vége előtt, nagy lövés. Spanyol időkérés nyolc másodperccel a vége előtt.
29. perc: Németh András időt kért.
28. perc: 24-25 - González is szép gólokat lő.
27. perc: 24-24 - Bulath egyenlít, ismét szép átlövéből.
27. perc: 23-24 - Bulath ismét óriási gólt lőtt.
26. perc: 22-24 - Pena lőtte be a hetest.
25. perc: Bíró hetest védett.
24. perc: 22-23 - Mayer kapott nagy labdát Tóthtól.
24. perc: 21-23 - González gólja.
22. perc: Bíró Blanka védett.
19. perc: 21-22 - Kovacsicz  a szélről. Visszajött védekezni Tomori, Mészáros és Szucsánszki is.
18. perc: 20-22 - Aguilar tört be.
16. perc: 20-21 - Bulath ismét kitámasztásból lőtt gólt.
15. perc: 19-21
14. perc: 19-20 - Tóth Gabriella a hetedik büntetőjét is belőtt.
13. perc: 18-20
11. perc: 18-19 - Ismét Bulath lőtt távolról.
11. perc: 17-19
10. perc: 17-18 - Bulth lőtt kitámasztásból nagy gólt.
9. perc: 16-18 - Újabb spanyol gól. Németh András időt kért.
8. perc: 16-17 - González verte meg a védőjét.
8. perc: 16-16
7. perc: Bíró védett hetest.
6. perc: 16-15 - Bulath gólja átlövésből.
5. perc: 15-15 - Tóth Gabriella ismét hetesből eredményes.
3. perc: 14-15 - Bulath lőtt közbe.
3. perc: 13-15 - A kipattanó a spanyoloké.
1. perc: a magyarok kezdték a második félidőt, teljesen más felállásban, mint az első félidőben: Erdősi, Mayer, Kovacsics, Planéta, Kovacsicz, Bulath. Bíró Blanka a kapuban.

1. félidő
30. perc: 13-14 - Pena belőtte az időntúli hetest.
30. perc: 13-13 - Schatzl fejezte be a bal szélről. Spanyol időkérés.
30. perc: 12-13 - Mangue beállóból.
26. perc: 12-12 - Triscsuk kapott nagy labdát Szucsánszkitól.
23. perc: 11-12 - Martín indulásból. Szucsánszki nyúlt utána, 2 perces büntetés.
22. perc: 11-11 - Tóth Gabriella ötödik hetese is a kapuban.
22. perc: 10-11 - González lőtte ki a hosszú sarkot.
21. perc: 10-10 - Bognár-Bódi a jobb szélről lötte be a ziccert.
20. perc: 9-10 - Németh András időt kért.
19. perc: 9-9 - Mangue egyenlített.
18. perc: 9-8 - Tóth Gabriella negyedik hetesét is belőtte.
17. perc: 8-8
15. perc: Tomori ismét a pályán
14. perc: 8-7
14. perc: 8-6 - Szucsánszki lőtt tisztán középről.
13. perc: 7-6 - Pena lőtt gól középről.
13. perc: 7-5 - Schatzl a bal szélről.
12. perc: 6-5 - Triscsuk lépett be két ember között.
11. perc: 5-5
10. perc: 5-4 - Tóth Gabriella ismét hetesből.
10. perc: Schatzl szerzett labdát, Barbosa ütötte el.
9. perc: Tomori sérült meg, sántikál az átlövő. Triscsuk jött a helyére.
7. perc: 4-4
5. perc: 4-3 . Szamoránsky kapott labdát beállóban és belőtte.
4. perc: 3-2 - Szucsánszki lőtt gólt.
3. perc: 2-2 - Tóth Gabriella második hetesét is belőtte.
2. perc: 1-1 - Klivinyi harcolt ki hetest. Tóth Gabriella belőtte.
1. perc: 0-1 - A Fradi középső védelme a válogatottban is: Szamoránsky, Tomori, Mészáros, Szucsánszki, a szélen Bognár-Bódi és Schatzl Nadine. Támadásban Mészáros helyére Klivinyi jön. Kiss a a kapus.
1. perc: a sárga mezes spanyolok kezdték a mérkőzést.

Németh András a mérkőzés előtt: - Célunk, hogy kijavítsuk azokat a hibákat, amelyeket ez EB-n elkövettünk. Győzni akarunk, nagyon jó lenne a spanyolokat legyőzni.

Osztrákok ellen Győrben

Június 5-én a Bécshez közeli Stockerauban játssza a magyar női kézilabda-válogatott az osztrákok elleni világbajnoki selejtező első mérkőzését.

Az európai szövetség honlapjáról kiderül az is, hogy pénteken este 20.25-kor találkozik a két csapat. A visszavágóra június 13-án, Győrben kerül sor 15.30-kor.

A párharc győztese vehet részt a december 5. és 20. közötti dániai vb-n.

A világbajnokságon lehet olimpiai selejtezőre jogosító helyezéseket szerezni. Amelyik csapat nem jut ki oda, vagy ott rosszul szerepel, annak csak akkor marad esélye az ötkarikás kvalifikációra, ha a tavaly decemberi magyar-horvát Eb-n az élmezőnyben végzett. Az csak vb-n derül ki, hogy a magyarok Eb-hatodik helye mire elegendő.

A 2012-es londoni olimpiáról éppen amiatt hiányzott a válogatott, mert - a németekkel szemben - elveszítette a vb-selejtezőt, és nem indulhatott a 2011-es brazíliai világbajnokságon.

Előzmények - Németh András szövetségi kapitány kihirdette a magyar női kézilabda-válogatott keretét a jövő szombati, érdi mérkőzésre, amelyen az Eb-ezüstérmes Spanyolország lesz az ellenfél.

A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a két együttes jövő keddtől készül közösen. A spanyol keretben két játékos, Macarena Aguilar (Győri Audi ETO KC) és Nerea Pena (FTC-Rail Cargo Hungaria) személyében két magyarországi légiós is található.

A magyar keret

kapusok: Kiss Éva (Fehérvár KC), Herr Orsolya (Győri Audi ETO KC), Bíró Blanka (Ipress Center-Vác)

balszélsők: Korsós Dorina (Győri Audi ETO KC), Erdősi Ildikó (Siófok-Galérius Fürdő), Schatzl Nadine (Érd)

balátlövők: Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi Kohász KA), Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász KA), Klivinyi Kinga (Érd)

irányítók: Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Mosonmagyaróvár)

beállósok: Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Horváth Bernadett (Fehérvár KC), Mayer Szabina (Fehérvár KC), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)

jobbátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria), Planéta Szimonetta (Győri Audi ETO KC)

jobbszélsők: Bódi Bernadett (Győri Audi ETO KC), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Olimpia 2024: hivatalosan is Hamburg a német pályázó

A hamburgi tervek szerint a játékok minden helyszíne gyalog, vagy biciklivel gyorsan megközelíthető… Tovább olvasom