2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 19°C | 27°C Még több cikk.

Komló-Győrhő ETO FKC 27-27

Kézilabda - A férfi bajnokság 12. fordulójában döntetlennel végződött a kiesési rangadó. Az ETO jól hajrázott és egy pontot szerzett Komlón.
KOMLÓ–GYŐRHŐ ETO 27–27 (15–11)

Komló, 1000 néző. V: Horváth P., Marton

KOMLÓ: Pókos – Bakos Á.,, Szappanos 2 (1), Molnár Z., NAGY Z. 8, DÖMÖS 7, Péter-Szabó 2. Cs: SZABÓ T. (kapus), Kilvinger 1, Kiss Á. 1, Kaplonyi 2, OSZLÁR 4. Edző: Füzesi Ferenc

ETO: Hoffmann – SZÉKELY 6 (3), Szabó A. 1 (1), Forrai, KOVÁCS Á. 4, BOGNÁR R. 6, SZÉLES 6. Cs: Herjeczki (kapus), Struhár, Kányai, Horváth A., Németh G. 4. Edző: Vura József

60. perc: Hetest kapunk 6 másodperccel a vége előtt!  Székely átejti a kapus fölött! Ez a vége: 27-27.

59. perc: Székely szerez gólt hetesből! 27-26. Hajrá ETO!!! Herjeczki véd....és megint eladjuk a labdát.

58. perc: Kovács Ádám, Németh passzából lő gólt. 27-25.

57. perc: Nincs jobb sablon rá: Nagyot bénáztunk. Egy már megszerzett labdát adunk az ellenfélnek. Dömös góllal köszöni meg. 27-24.

54. perc: Hihetetlen, hogy milyen szerencséje van a hazaiaknak. ETO kapufák, elhibázott ziccerek, a semmiből meg komlói gólok...26-24.

52. perc: Kovács Ádám góljával egy a különbség megint. 25-24.

Remekül védekezik az ETO. Kapkod a Komló, és a kondi sem az igazi... Most talán meg lehet fogni a hazaiakat.

50. perc: Oszlár vs. Széles. 24-23.

49. perc: Széles kap gyönyörű passzt Némethtől. Gól. Jön a hazaiak válasza, majd Bognár eredményes. 23-22.

48. perc: Nagy Zoltán a komlói gólszerző. 22-20.

46. perc: Némethnek jó a zárás Bognártól! 21-20.

45. perc: Fent van a bírók keze, amikor Székely a szélről ellövi. Bejött. 21-19.

41. perc: Bognár szó szerint átverekedte magát két emberen, és szép gólt szerzett. 21-18.

40. perc: Széles sprintel, és gólt szerez. A Komló máris válaszol. 21-17.

39. perc: Németh Gábort nem tudják tartani a hazaiak. 20-16.

38. perc: Megint Nagynak gyötrik be a védekezők közé a labdát a komlóiak. Gól. 20-15.

36. perc: Németh Gábor átlövésből, Oszlár középről szerez gólt. Németh jön megint. 19-15.

34. perc: Szerencsés hazai találat után Kovács Ádám lőhet ziccerből. 18-13.

33. perc: Remek védekezés, majd indítás. Két érintésből komlói gól. Németh gyorsan válaszol. 17-12.

32. perc: A szabaddobás után Kivlingernek teszik fel a labdát. Gól. 16-11.

A találkozó 17. percéig az ETO játszott jobban. Többször tudtunk indulni a védekezésben megszerzett labdákból, vagy Hoffmann védései után. A Komló kemény hatos fala azonban összeállt, ez folyamatosan hibára kényszerítette a zöld-fehéreket. Az ETO játéka kapkodóvá vált. Ennek az lett az eredménye, hogy a félidő utolsó 13 percében mindössze két gólt szereztünk.

30. perc: Nagy Zoltán mindig megjátszható középen, a ziccereket pedig rendre értékesíti. Ez volt a félidő utolsó gólja. 15-11.

29. perc: Gyors gólváltás. Az ETO-ból Széles eredményes. 14-11.

27. perc: Kovács Ádám végre bevállalja azt, ami neki nagyon megy. Egyszerűen átgázol a falon. Gól. 13-10.

25. perc: A sokadik támadást játsszák Dömösre a hazaiak. Most is ő lövi el. 13-9.

23. perc: Nagy előbb a kapufára ejti a labdát, majd visszaszerzi a kipattanót. Másodszorra már nem hibázott. 12-9. Vura József időt kért.

21. Nagy Zoltán beállóból ejti át Hoffmannt. 11-9.

20. perc: Dömös góljával újra vezet a hazai csapat. 10-9.

18. perc: Dömös, majd Molnár is gólt szerez. Egyenlít a Komló. 9-9.

17. perc: Gyorsan indul az ETO. Székely góllal fejezi be a támadást. 7-9.

16. perc: Forrai zár jól Szélesnek. Gyönyörű átlövés gól a vége. 7-8.

15. perc: Forrai teszi fel lövére a labdát Bognárnak. Jó a zárás. Gól. 7-7.

14. perc: Székely és Szabó között megy be lövésig Dömös. Hoffmann nem tudott hárítani. 7-6.

13. perc: Most komlói emberelőny. Struhár pihen. Péter Szabó a jobb szélről talála be. 6-6.

12. perc: Szétnyílik az ETO hatos fal, Kiss megy be, és lő gólt. Széles a nagy rohanásban már a másik oldalon eredményes. 5-6.

11. perc: zappanost állítják ki két percre. Az ETO hetesét Székely lövi be. 4-5.

10. perc: A hazaiak hetesét Szappanos váltja gólra. 4-4.

9. perc: Emberelőnyből Bognár talál a kapuba, ezzel a góllal vezet az ETO. 3-4.

8. perc: Bognár talpról, lendületből lövi el. Gól. Egyenlít az ETO. 3-3.

6. perc: Hoffmann véd nagyot. Székely értékesíti a Struhár lerántásáért megítélt büntetőt. 3-2.

5. perc: Széles szerzi az ETO első találatát. Dömös Tibor azonban gyorsan válaszol, egy átlövésből. 3-1.

2. perc: Kettővel megy a Komló. Péter Szabó a gólszerző. 2-0.

1. perc: A meccset az ETO kezdte. Hoffmann véd. Előtte Szabó, Székely, Forrai, Kovács, Bognár, és Szées a csapatba. A hazaiak szerzik meg a vezetést. 1-0.

A mérkőzésre megtelt a komlói sportcsarnok. Az ülőhelyeket már a kezdés előtt fél órával elfoglalták a nézők, lassan az állóhelyi részt is elfoglalják a szurkolók. Az ETO tiszta fehér, a hazai csapat kék-fehér csíkos szerelésben játszik. A találkozót a Horváth Péter - Marton Balázs kettős vezeti.

Vezetőedző: Füzesi  Ferenc

Az NBI-es bajnokság alapszakaszának végén a tabella utolsó két helyezettje befejezi a további küzdelmeket. A leggyengébbek ugyanis már ekkor biztos kiesők lesznek. A rájátszást csak az első 12 csapat kezdi el.

Mindkét csapat nehéz helyzetből várja a bajnokság folytatását.

A Győrhő ETO élvonalban maradásához csoda kellene. Ehhez persze a játékosok is hozzátehetik a maguk részét, az első lépés egy komlói győzelem lenne.

Az ETO FKC mérkőzései a 2008-2009-es idényben.

Vura József vezetőedző együttese ebben az idényben még nem nyert mérkőzést. A komlóiaknak sem a bravúros győzelmekről lesz emélkezetes a bajnokság, hiszen mindössze egy ponttal gyűjtöttek többet, mint az ETO, igaz két találkozót nyertek.

A Komló eddigi mérkőzései a 2008-2009-es bajnokságban.

A 2007-2008-as bajnokságban két alkalommal mérkőzött meg egymással a Komló és az ETO. A mieink minkét találkozót vereséggel zárták.