2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Kometal Szkopje - Graboplast-ETO 32-22

Az első félidőben a győri csapat Mörtel, valamint a köldöksérve ellenére a játékot vállaló Görbicz révén tartotta a lépést ellenfelével.

Az első félidőben a győri csapat Mörtel, valamint a köldöksérve ellenére a játékot vállaló Görbicz révén tartotta a lépést ellenfelével. Negyedóra után ugyan három góllal ellépett a tavalyi BL-döntős (7–4), de a folytatásban felzárkóztak a zöld-fehérek (a 25. percben: 11–10), s csak a játékrész hajrájában növelte ismét előnyét a Szkopje.

Szünet után az idő múlásával egyre távolabb került a bravúr lehetőségétől Róth Kálmán együttese. Ziccerek, valamint két büntető is kimaradt győri oldalon, melynek eredménye az lett, hogy előbb hat (40. perc: 19–13), majd tíz gólra nőtt a magyar bajnok hátránya (50. perc: 27–17).

A hátralévő időben tulajdonképpen már csak egyetlen célja lehetett a zöld-fehéreknek: csökkenteni a különbséget, végül ez sem sikerült, így súlyos vereséggel kezdte szereplését a Bajnokok Ligájában a csapat. Persze tragédia nem történt, szombaton a Volgograd ellen hazai környezetben javíthatnak a győriek.

Jókor jött a pofon

A győriek szakvezetője, Róth Kálmán sincs kétségbeesve, bár a látottaktól nem volt elragadtatva: „Sajnos a Bajnokok Ligájához méltatlan teljesítményt nyújtottunk mind támadásban, mind pedig védekezésben. Sokat elárul a védőmunkánkról, hogy kis túlzással az egész csapat ütközött annyit a hatvan perc alatt, amennyit máskor egy ember szokott. Ami nagy baj még, hogy ellenfelünk motiváltságban is fölénk nőtt. Nemhogy a plusztartalékaink nem jöttek elő, de még a kötelezőket sem sikerült hoznunk akaratban. Talán nem volt olyan szerencsés, hogy hét közben annyira simán nyertünk a Vác ellen, mert több játékost is elkényelmesített az eredmény.

Hozzáteszem, nagyon jó csapat ellen játszottunk, mely ellenünk is bizonyította, nem véletlenül volt döntős a tavalyi sorozatban. Nagyon sajnálom azokat a szurkolókat, akik időt és pénzt áldozva eljöttek nekünk szurkolni. Ezúton is szeretném nekik megköszönni, hogy a helyszínen buzdítottak bennünket, egyben elnézést is kérek tőlük, különösen a második félidei teljesítményünkért. Szombaton a Volgográd ellen úgy kell játszanunk, hogy közönségünket is kiengeszteljük."

A győriek szombaton 16.15 órakor az ellen a Volgograd ellen játszanak, mely tegnap hazai pályán 31–31-es döntetlent ért el a dán Aalborggal.
A magyar bajnokot megállították a tavaly BL-finalista macedónok.