2018. 06. 23. szombat - Zoltán 12°C | 20°C Még több cikk.

Koeman ETO-mezt kapott ajándékba

Labdarúgás - Interjút adott lapunknak Erwin Koeman, a magyar válogatott új szövetségi kapitánya, aki a helyszínen látta az ETO mérkőzését. A zöld-fehér klub vezetői egy ETO-mezt ajándékoztak a holland szakembernek.
Egy hete döntött úgy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége, hogy Várhidi Péter helyett Erwin Koemant bízza meg a szövetségi kapitányi feladatok ellátásával.

A Hollandiából érkezett, 47 éves edző – akinek édesapja is válogatott labdarúgó volt – játékosként sikeresebb volt, mint trénerként. Az 1988-as Európa-bajnokságon ugyanis aranyérmet szerzett a holland nemzeti csapat színeiben és bajnok lett a belga Mechelennel, valamint – kétszer – a holland PSV Eindhovennel is. Edzőként az RKC Waalwijk és a Feyenoord csapatainál dolgozott.

Szerdán Győrbe utazott, hogy a helyszínen tekintse meg az ETO–Debrecen Ligakupa-találkozó első félidejét. A kapitány nem egyedül érkezett, elkísérte őt – többek között – Bicskei Bertalan, az MLSZ szakmai igazgatója és Szekeres Tamás, a szövetség technikai igazgatója is. Utóbbi vállalta a tolmács szerepét.

Bár a média képviselői már nagyon várták a VIP-teremben, első útja mégsem oda, hanem Tarsoly Csaba, az ETO elnökének  irodájába vezetett, ahol Koeman egy nyolcas számú, nevével ellátott ETO-mezt kapott ajándékba. Végül megérkezett a VIP-terembe is, ahol az idő rövidsége miatt csak néhány kérdést tehettünk fel neki.
Elsőként arról érdeklődtünk, vágyott-e már arra, hogy szövetségi kapitányként is kipróbálja magát.

„Nemrég még nem gondoltam volna, hogy nemzeti csapat szövetségi kapitánya leszek. Még Hollandiában is sokan meglepődtek azon, hogy elvállaltam a magyarországi munkát, de nagyon motivált vagyok és szeretnék előrelépni a válogatottal."
Az első sajtótájékoztatóján Koeman magyarul üdvözölte az újságírókat, ám egyelőre nem tervezi, hogy a nyelvet tekintve továbbképzi magát.
„Most nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy hamarosan együtt dolgozhatok a futballistákkal. Néhány szót biztosan megtanulok a jövőben, ám mivel valószínűleg a keret nagy részét idegenlégiósok alkotják majd, nem okozhat gondot a kommunikáció."
A kapitány elmondta még, hogy számára nem a kor, hanem a mutatott teljesítmény számít és ennek megfelelően dönt majd a keret tagjairól. Elsőként május 19-én találkozik az általa kiválasztott futballistákkal.
A világbajnoki szereplés kiharcolásának esélyeiről így vélekedett:
„Kemény csoportban vagyunk. A célkitűzés a második hely megszerzése, ám ha a harmadik helyen végeznénk, az is egy jó eredmény lenne a csapattól. Küzdeni fogunk az utolsó pillanatig. Olyan futballistákat akarok látni a pályán, akik tehetségesek, bátrak és nem ijednek meg a sztároktól sem."

Az újdonsült szövetségi kapitány, Erwin Koeman első magyarországi mérkőzését Győrött, a megszépült ETO-stadionban látta.

Győri ETO FC - DVSC 2-0 (2-0)
Győr, 2000 néző, Ligakupa-döntő, első mérkőzés (Vez.: Vad II., assz.: Tóth, Farkas B.)
Győri ETO FC: Varga Z., Dorogi, Kovács Z., Varga R., Varga L. (Sánta, 77.), Kiss M., Eugene, Traoré (Jäkl, 59.), Dudás, Tokody (Copa, 46.), Csermelyi
Vezetőedző: Egervári Sándor
DVSC: Csernyánszki, Nagy Z. (Lucas, 82.), Szűcs, Spitzmüller, Takács Z., Rezes Éles, 60.), Demjén, Sztojkov, Fodor, Bogdanovic (Szilágyi, 67.), Chigou
Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Tokody (40.), Dudás (43.)
Sárga lap: Varga R. (80.), Kovács (91.), ill. Takács (66.), Chigou (81.),

Az agresszívebb játékot mutató ETO több helyzetet alakított ki az első félidőben, Csernyánszkynak többször volt komoly védenivalója főként Tokody lövéseinél. A 40. percben azonban már a vendégek kapusa is tehetetlen volt, miután Traoré labdát szerzett és tökéletesen ugratta ki Tokodyt, aki a kapus mellett a alsó sarokba gurított (1-0). Két perccel később Szűcs buktatta Csermelyit a tizenhatoson belül; a büntetőt Dudás értékesítette (2-0). A második félidő sem eredményben, sem játékban nem ugyanúgy sikerült, mint az első.

Traore szemfülessége vezetett az első győri gólhoz. Fotó: H. Baranyai Edina

Az ETO megérdemelten nyert, és előnnyel várhatja a május 7-i debreceni visszavágót.

Erwin Koeman, a nemrégiben kinevezett szövetségi kapitány is látta a győriek góljait. Fotó: H. Baranyai Edina

• 7. estikornel 2008. május 01. 20:34
    „Enzo, ezt jól megmondtad. Csak a képeket néztem végig...”
  • 6. Enzo 2008. május 01. 19:06
    „estikém te kint voltál?
    Ha nem, akkor csitulj szépen el, aztán majd akkor okoskodj, ha nem a fotelből köpködsz.”
  • 5. estikornel 2008. május 01. 14:36
    „Lehet, hogy nem a szövetségi kapitányokat kellene lecserélni, hanem a focistákat. Jöhet ide akárki, csodák nincsenek. Zárt kapus mérkőzés volt, vagy hol voltak a nézők?”
  • 4. izsó 2008. május 01. 11:50
    „Isten hozta Magyarországon! Sajnos Ő sem marad sokáig!!! Amíg ezek az emberek irányítják a magyar focit,nincs miről beszélni! Nem érdemes kijárni a meccsekre!!!”
  • 3. MORALES 2008. május 01. 10:59
    „MIT IRTOK?Szerencsétlen?Hogy került ide?EREDMÉNYEI VANNAK EDZŐKÉNT?EZ MÁR NEVETSÉGES NAGY PÉNZÉRT KÜLFÖLDI EDZŐ!!!! KIESNI A CSOPORTBÓL FALUSI EDZŐVEL IS SIKERÜLNE!GRATULÁLOK kisteleki!!!!!!!GONDOLOM DAGAD AZ ERSZÉNY!!!! FOCICSALÓK!!!!”
  • 2. Kapuvári 2008. május 01. 10:05
    „Talán nem ment el a kedve!”
  • 1. Korrekt 2008. május 01. 00:09
    „...szerencsétlen Koeman, mit válalt magára:)”

BL-döntős a Manchester United! - videós meccsösszefogalóval

Scoles 13 percben 28 méterről óriási bombagólt akasztott a bal felsőbe, ezzel győzött az Old… Tovább olvasom