2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Kockáztatott és vesztett az ETO

5. p: Huszti szabadrúgását ütötte szögletre Sztevanovics. A sarokrúgást Rósa D. kanyarította középre, Zavadszky továbbcsúsztatta a labdát, melyet Vágner három méterről a kapuba segített. 0–1.
8. p: Ismét a Fradi cseh csatára jeleskedett. A győri kaputól húsz méterre keresztbe vezette a labdát, majd a jobb felső sarokba bombázott. 0–2.

9. p: Binder beadását Priskin kapásból a léc fölé bombázta.

28. p: Lipcsei 18 méteres szabadrúgásból a bizonytalankodó sorfal és Sztevanovics mellett a bal alsó sarokba lőtt. 0–3.

30. p: Huszti lépett ki a győri térfél közepén, egyedül tört kapura, de a jobb alsó sarok mellé gurított.

31. p: Huszti ezúttal nem hibázott, Rósa D. pörgetését 10 méterről a kapu közepébe bombázta. 0–4.

42. p: Binder jobb oldali szabadrúgását Horváth R. 8 méterről Szűcs kapujának jobb oldalába fejelte. 1–4.

61. p: Rósa D. 19 méterről a felső lécet találta telibe.

63. p: Bajevszki egyedül vezethette a győri kapura a labdát, de lapos lövését Sztevanovics lábbal bravúrral hárította.

64. p: Pomper lövésébe az ötösön álló Priskin belepiszkált, a gólvonalon álló Rósa D. csak beljebb segíteni tudta a labdát. 2–4.

75. p: Priskint buktatta az alapvonal közelében Szűcs, a jogos tizenegyest Vincze O. végezte el, de a ferencvárosi hálóőr védeni tudott.

91. p: Huszti és Pomper kakaskodott egymással, Makai játékvezető mindkettőjüket kiállította.

Vincze Gáborék nem nagyon bírtak Husztival. Fotó: H.B. E.
A Ferencváros szerdai BL-selejtezőjét látva sokan bizakodtak Győrött abban, hogy esetleg sikerül elkapni a bajnokot. A vendég FTC azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket. A soproniakkal is kacérkodó Robert Vágner nyolc perc alatt kétszer is bevette a győri zöld-fehérek kapuját. A találatok láthatóan sokkolták Starkékat, akik az első félórában nem is tértek magukhoz.

A Fradi ekkor azt csinált az ETO-val, amit akart, s újabb két góllal teljesen padlóra küldte a házigazdát. Csak a félidő utolsó perceiben tért magához valamelyest a Reszeli-gárda, s egyből szépített is.

A második negyvenöt perc már kiegyenlítettebb játékot hozott, s Priskin újabb találata némi reményt kölcsönzött a győri szurkolókba. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a második hazai gól előtt Rósa előbb letesztelte a győri kapu felső lécét, majd a magyarországi pályafutását éppen Győrött elkezdő Bajevszki növelhette volna az előnyt, de Sztevanovics bravúrral védett.

Ugyanígy tett a túloldalon kollégája, a ferencvárosi Szűcs, aki Vincze Ottó büntetőjét hárította negyedórával a vége előtt. Ha ez bemegy, akkor még lehetett volna egy kis izgalom a mérkőzésben, így viszont nem maradt más hátra a győrieknek, mint gratulálni az FTC amúgy teljesen megérdemelt győzelméhez.