2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

K.O. : AC Milan-Arsenal 4-0

Valószínűleg már az elő meccsen eldőlt a továbbjutás a Milan-Arsenal BL-nyolcaddötős párharcban. Az olasz csapat hazai pályán átgázolt a londoniakon.

AC MILAN - ARSENAL 4-0 (2-0)
Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

AC Milan: Abbiati - Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini - Seedorf (Emanuelson 13.p.), Van Bommel, K. Boateng (Ambrosini 70.p.), Nocerino - Ibrahimovic, Robinho (Pato 84.p.)

Arsenal: Szczesny - Sagna, Koscielny (Djourou 44. p), Vermaelen, Gibbs (Chamberlain 66.p.) - Walcott (Henry 46.p.), A. Song, Ramsey, Rosicky, Arteta - Van Persie

Gólszerzők: K. Boateng (15.p.), Robinho (38.p., 49.p.), Ibrahimovic (78.p.)

90. perc: Pato lövésével és Szczesny védésével zárul a meccs.

85. perc: Abbiati szedi ki a jobb alsó sarok elől Van Persie közeli fejesét.

78. perc: Djourou rántja le Ibrahomovicot. Kassai büntetőt ítél. Ibra belövi. 4-0.

K.O. a BL-ben: AC Milan-Arsenal 4-0. Fotó: MTI/EPA (galéria)

76. perc: Van Persie lő 14 méterről, pont a kapusba.

70. perc: Boatengnek helyére Ambrosini érkezik.

66. perc: A balbekk Gibbst a támadó Alex Oxlade-Chamberlain váltja.

65. perc: Henry csodapassza után Van Persie lőtt kapásból. Abbiati hatalmas bravúrral védett.

59. perc: Villámgyors kontrát vezet a Milan. Antonini töri el a labdát a végén.

49. perc: Ez kezd kínos lenni a londoniaknak. Megint Ibra készíti elő a gólt, és Robinho fejezi be az akciót. 3-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Thierry Henry áll be Walcott helyére.

Boateng: Apró gólokkal zavarjuk meg az ellenfelet

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: A sérült Koscielnyt Johan Djourou váltja.

38. perc: Ibrahimovic húzott el a bal szélen Sagna mellett, jött a beadás, Robinho pedig a kapu bal oldalába fejelt. Koscielny és Vermaelen mindezt közelről nézte. 2-0.

36. perc: Koscielny ment Robinho elől a 16-os bal sarkánál. Ziccer lehetett volna.

34. perc: Nocerino lő kapásból nagyon mellé 11 méterről jobbról.

27. perc: Mexes ment az ötös jobb sarkán Van Persie elől szögletre.

25. perc: Van Persie ível egy 30 méteres szabadot az ötös jobb sarkára, Koscielny fejel, Abbiati véd.

21. perc: Nocerino lő centikkel kapu fölé.

18. perc: Rosicky indítja a bal szélen Van Persiet, aki belepasszolja a labdát a földön lévő, becsúszó Mexesbe az ötös előtt.

17. perc: Robinho elől ment Koscielny.

15. perc: Hatalmas gól! Nocerino tette Kevin-Prince Boateng elé a labdát, aki lekezelte azt, majd kissé jobbról, 11 méterről bődületes erővel a léc alá bombázott. 1-0.

13. perc: Emanuelson emel a jobb kapufa mellé Ibrahimovic passza után.

12. perc: A sérült Seedorf lemegy, Urby Emanuelson beáll a helyére.

8. perc: Abate húzott el a jobb szélen, majd az oldalhálóba lőtt.

4. perc: Milan-helyzet. Boateng sarkalt vissza a bal sarokból vissza Seedorfnak, aki 15 méterről a rövid sarok mellé lőtt.

2. perc: Rosicky huszonötről a bal felső mellé lő, méterekkel, Mexes szorításában.

1. perc: Az olaszok kezdték a mérkőzést. Kellemes idő, 9 fok, rangadó-hangulat Milánóban

A nyolcaddöntő slágermeccse az AC Milan-Arsenal találkozó lesz. A milánói piros-feketék az elmúlt négy év során három alkalommal is a sorozat ezen szakaszában buktak el, s mindegyik alkalommal angol riválissal szemben. 2008-ban éppen az Arsenal, 2010-ben a Manchester United, tavaly pedig a Tottenham Hotspur állította meg őket.

Huszti nélkül győzött a Zenit

A Huszti Szabolcsot nélkülöző orosz Zenit hazai környezetben, rendkívül fordulatos mérkőzésen 3-2-re nyert szerdán a portugál Benfica ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Zenit (orosz)-Benfica (portugál) 3-2 (1-1)

gól: Sirokov (27., 88.), Szemak (71.), illetve Maxi Pereira (20.), Cardozo (87.)

A visszavágót március 6-án rendezik.

kedden játszották: Olympique Lyon (francia)-APOEL (ciprusi) 1-0 (0-0) Bayer Leverkusen (német)-FC Barcelona (spanyol) 1-3 (0-1)

február 21., kedd: CSZKA Moszkva (orosz)-Real Madrid (spanyol) 18 ó Napoli (olasz)-Chelsea (angol) 20:45 ó

február 22., szerda: FC Basel (svájci)-Bayern München (német) 20:45 ó Olympique Marseille (francia)-Internazionale (olasz) 20:45 ó

Az olasz sztárcsapat angol ellenféllel szemben legutóbbi hét találkozóján nyeretlen, ráadásul ezeken az összecsapásokon mindössze öt gólt szerzett.

Az Arsenalnak ugyanakkor remek a mérlege az olasz ellenfelekkel szemben, előző kilenc meccséből csak egyszer kapott ki.

Henry góllal búcsúzna

Szépen akar búcsúzni az Arsenaltól Thierry Henry, a londoni labdarúgócsapat gólrekordere, aki ha betalál szerdán az AC Milan elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben, akkor 230. alkalommal lesz eredményes az Ágyúsok színeiben.

A 34 éves francia támadó az amerikai profiligában (MLS) szereplő New York Red Bullstól érkezett kölcsönbe korábbi sikerei helyszínére január 6-án, s azóta három mérkőzésen is eredményes volt, ebből kétszer - legutóbb szombaton a Sunderland ellen - győztes gólt szerzett. A milánói fellépés után, csütörtökön utazik vissza az Egyesült Államokba.

Az Arsenal történetének legeredményesebb játékosa összesen 229 találatot jegyez a londoniak mezében, az európai kupákban pedig 84 találkozón 42 gólt szerzett piros-fehér színekben.

"Nagyon remélem, hogy szerdán a BL-ben még szerez nekünk kellemes meglepetést" - mondta az uefa.com-nak Arsene Wenger, az Arsenal francia vezetőedzője Henry szombati győztes gólja után. "Egy kifejezetten nehéz mérkőzésen döntötte el a három pont sorsát, ebből is látszik, fizikailag még mindig olyan szinten van, hogy bármelyik európai bajnokságban futballozhatna."

A világ- és Európa-bajnok csatár a szombati Premier League-összecsapás után azt mondta, mérkőzésről mérkőzésre többet akar kihozni magából, s így lesz ez szerdán a San Siróban is.

"Mindig azt mondogatom magamban, hogy ennél is jobb tudsz lenni" - nyilatkozta az arsenal.com-nak a 123-szoros válogatott futballista. - "De nem akarok jósolgatni, a milánói találkozó lefújását követően majd kiderül, sikerült-e ismét úgy teljesítenem, ahogyan azt elvárom magamtól."

A Milan-Arsenal mérkőzés szerdán 20:45 órakor kezdődik, a játékvezető Kassai Viktor lesz.